Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas

Šveicarijos žiniasklaida papasakojo apie Makrono "dovaną" Rusijai

32
(atnaujinta 08:30 2019.11.12)
Leidinys išanalizavo neseniai padarytą Prancūzijos lyderio pareiškimą apie Šiaurės Atlanto aljanso "smegenų mirtį"

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas savo pareiškimu apie NATO "smegenų mirtį" padarė "dovaną" Rusijai, praneša RIA Novosti su nuoroda į Šveicarijos laikraštį "NZZ".

Leidinys rašo, kad Prancūzijos vadovo žodžiai buvo išsiųsti keliomis kryptimis iš karto — Maskvai kaip signalas strateginiam dialogui ir Berlynui kaip raginimas veikti.

Tuo pačiu metu pažymima, kad Rusijos valdžia žino, jog NATO niekur neišnyks ir šios organizacijos reformos nėra numatytos, todėl Makrono pareiškimas tik "nudžiugino" Maskvą, bet ne daugiau.

Laikraštis pripažino Rusijos sėkmes tarptautinėje arenoje, ypač tai, kaip ji "stebėtinai greitai" atgavo savo buvusią karinę ir politinę įtaką. Kalbama apie Artimuosius ir Viduriniuosius Rytus, taip pat pažymima, kad Maskva pasiekė, kad santykiai tarp Turkijos ir NATO pablogėtų. Be to, Rusija turi svarų žodį Sirijoje ir be jos ten "niekas nesprendžiama".

Straipsnio autorius mano, kad Maskva atsidūrė tarptautinėje izoliacijoje dėl Europos Sąjungos politinių ir ekonominių sankcijų, tačiau jis ragina to nevertinti kaip trūkumo. Kaip pabrėžia publikacijos autorius, Rusija gali ramiai stebėti iš šono europiečių ir amerikiečių ginčus, Berlyno neveiklumą ir Makrono nusivylimą.

Anksčiau Prancūzijos prezidentas davė interviu leidiniui "The Economist", kurio metu pareiškė, kad "NATO smegenys mirusios". Anot Makrono, organizacijos viduje nėra jokio koordinavimo dėl strateginių sprendimų priėmimo.

Prancūzijos lyderio nuomonė sukėlė daugybę diskusijų, tačiau ji nerado palaikymo tarp aljanso atstovų. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad jie nepalaiko griežtų Makrono vertinimų. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo Prancūzijos vadovą ir pareiškė, kad tokie veiksmai "nusilpnina NATO".

Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad Makronas paskelbė griežtą verdiktą aljansui. Jo nuomone, Prancūzijos prezidentas leido suprasti, kad Rusija nėra pagrindinė NATO problema, kad tai yra tik "išgalvotas galvos skausmas".

32
Tegai:
NATO, Emanuelis Makronas, Prancūzija, Rusija
Dar šia tema
Auksiniai žodžiai: Rusijos URM pakomentavo Makrono kalbą apie NATO "smegenų mirtį"
Makronas įvardijo tris Rusijos raidos scenarijus
Vokietijos URM pakomentavo Makrono žodžius apie NATO "smegenų mirtį"
Nausėda sukritikavo Makrono žodžius apie NATO "smegenų mirtį"