JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Trampas gali atidėti muitų tarifus automobiliams ES

14
(atnaujinta 08:42 2019.11.12)
Šaltinio teigimu, tikimasi, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas šią savaitę paskelbs savo sprendimą

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas šešiems mėnesiams gali atšaukti arba atidėti Europos automobilių importo muitų įvedimą iš ES, rašo "Politico" leidinys, cituodamas informuotą šaltinį.

Anksčiau "Bloomberg" agentūra, cituodama Jungtinių Valstijų prekybos sekretorių Vilburą Rosą, teigė, kad JAV derybų su ES metu gali atsisakyti Europos automobilių importo muitų ar juos atidėti.

Šaltinio teigimu, tikimasi, kad Trampas šią savaitę paskelbs savo sprendimą.

Šiuo metu JAV ir Europos Sąjunga derasi dėl prekybos derybų. Spalio mėnesio pradžioje PPO arbitras dėl subsidijų Europos orlaivių gamybos koncernui "Airbus" leido JAV įvesti atsakomąsias prekybos priemones ES, kurių bendra suma siekia 7,5 milijardo JAV dolerių per metus. JAV prekybos atstovas Robertas Laithaizeris šiuo atžvilgiu paskelbė įvedantis naujus 10 proc. muitus orlaiviams ir 25% proc. žemės ūkio ir pramonės gaminiams, importuojamiems iš ES. Šis sprendimas įsigaliojo spalio 18 dieną.

Be to, JAV prezidentas Donaldas Trampas birželį pareiškė, kad JAV įves 20 proc. importo muitus automobiliams iš Europos Sąjungos, tačiau vėliau nusprendė šešiems mėnesiams atidėti muitų įvedimą automobiliams ir jų dalims. Jis taip pat įpareigojo šalies prekybos sekretorių Vilburą Rosą pradėti tyrimą ir išsiaiškinti, ar automobilių importas kelia grėsmę JAV nacionaliniam saugumui, ir ar jis turėtų būti apmokestinamas.

Tikimasi, kad muitai automobilių gaminiams iš ES įsigalios vėliau, lapkritį, pranešė agentūra "Bloomberg".

14
Tegai:
muitai, ES, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Pavysime ir dar pridėsime: JAV muitais padėkojo Lietuvai už ištikimybę
Ekspertas: Lietuva turėtų pasimokyti iš Vašingtono muitų