Google

"Google" slapto projekto ribose renka amerikiečių duomenis, rašo žiniasklaida

24
(atnaujinta 10:01 2019.11.12)
Laikraštis pabrėžia, kad pacientai ir gydytojai nebuvo informuoti apie tai, kad buvo gauta prieiga prie laboratorinių tyrimų rezultatų, gydytojų diagnozių ir išrašų iš medicinos kortelių, įskaitant pacientų vardus ir gimimo datas

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Bendrovė "Google" bendradarbiauja su viena didžiausių JAV sveikatos apsaugos sistemų vykdydama slaptą projektą, skirtą rinkti ir analizuoti milijonų amerikiečių 21 valstijoje asmens sveikatos duomenis, praneša laikraštis "The Wall Street Journal" su nuoroda į šaltinius ir dokumentus.

VK
© Sputnik / Владимир Трефилов

"Google" iniciatyva gavo kodinį pavadinimą "Project Nightingale" ("Projektas lakštingala"). "Google" jį pradėjo praėjusiais metais kartu su sveikatos priežiūros sistema "Ascension".

Vykdant projektą buvo gauta prieiga prie laboratorinių tyrimų rezultatų, gydytojų diagnozių ir išrašų iš medicinos kortelių. Šie duomenys yra išsami milijonų pacientų ligos istorija, įskaitant jų vardus ir gimimo datas. Laikraštis pabrėžia, kad pacientai ir gydytojai nebuvo informuoti apie tai.

Bendrovė "Google" naudoja šiuos duomenis, kad sukurtų naują programinę įrangą pažangaus dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi pagrindu. Tokia sistema skirta atskiriems pacientams ir siūlo jiems pakeisti gydymą. Laikraštis taip pat remiasi dokumentais ir pabrėžia, kad Amerikos įmonių grupė "Alphabet Inc.", kuriai priklauso "Google", darbuotojai turi prieigą prie informacijos apie pacientus. Prieigą turi ir kai kurie "Google Brain", "Google" tyrimų projekto dirbtinio intelekto srityje, darbuotojai.

Projektas, kaip pažymi leidinys, atrodo yra "didžiausias" šioje srityje Silicio slėnyje. "Amazon" ir "Microsoft" taip pat aktyviai atlieka tyrimus sveikatos apsaugos srityje, tačiau nesugebėjo pasiekti tokių rezultatų.

Kai kurie "Ascension" darbuotojai, savo ruožtu, kėlė klausimus apie pacientų duomenų rinkimo ir perdavimo mechanizmą, tačiau ekspertai patikino, kad tai leidžia Federalinis medicinos draudimo įstatymas. 1996 metų Federalinis įstatymas apskritai leidžia ligoninėms keistis duomenimis su verslo partneriais, nepranešant pacientams apie tai, tačiau su sąlyga, kad ši informacija bus naudojama "tik tam, kad padėtų paminėtam subjektui atlikti jo funkcijas sveikatos priežiūros srityje".

"Google" atstovė pranešė "The Wall Street Journal", kad bendrovės projektas atitinka įstatymus ir numato patikimą pacientų duomenų apsaugą. "Ascension" atstovas laikraščio informacijos nekomentavo.

24
Tegai:
duomenų apsauga, JAV, Google
Dar šia tema
Rusijos mokslininkai padės "Amazon" kurti dirbtinį intelektą
Trampas pakomentavo kaltinimus dėl Kinijos ir "Google" bendradarbiavimo
Karinės pratybos Lenkijoje Anakonda, archyvinė nuotrauka

Lenkijoje prasidėjo kariuomenės pratybos "Anakonda"

(atnaujinta 17:09 2020.06.01)
Respublikos Gynybos ministerijos duomenimis, nepaisant koronaviruso pandemijos, pratybose dalyvauja penki tūkstančiai kareivių

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Pirmadienį prasidėjusiose Lenkijos kariuomenės pratybose "Anakonda" dalyvaus penki tūkstančiai kareivių, pranešė Lenkijos gynybos ministras Mariušas Blaščakas.

"Šiandien prasideda "Anakonda 20". Tai mokymai, kuriuose dalyvaus penki tūkstančiai karių. Nepaisant koronaviruso epidemijos ir nustatytų apribojimų, mes neatsisakome mokymų. Lenkijos kariuomenės kariai turi nuolat treniruotis, kelti savo kvalifikaciją ir būti pasirengę veikti", — RIA Novosti cituoja Blaščako pranešimą Twitter.

Ministras paaiškino, kad pratybų tikslas bus "patikrinimas, kaip įvairūs kariuomenės padaliniai sugeba kovoti dėl vieno tikslo". Pratybų metu planuojami veiksmai sausumoje, jūroje, kibernetinio saugumo srityje. Tačiau dėl koronaviruso pandemijos kai kurie pratybų elementai bus perkelti į metų pabaigą arba kitiems metams.

"Anakonda" — didžiausios Lenkijos kariuomenės pratybos, rengiamos kas dvejus metus nuo 2006 metų. Ankstesnėse 2018 metų pratybose dalyvavo apie 17,5 tūkst. karių — 12,5 tūkst. Lenkijoje ir apie 5 tūkst. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Nuo kovo mėnesio Lenkijoje įvestas epidemijos režimas, susijęs su koronavirusinės infekcijos plitimu. Užfiksuota beveik 24 tūkst. atvejų.

NATO stiprina grupavimąsi prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia pulti nė vienos šalies, ir Vakarų aljansas tai puikiai žino.

Tegai:
karinės pratybos, Lenkija
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalys priimdamos NATO karius pritraukia pinigus, o ne sienų apsaugą
Ekspertas: Vakarų generolai suprato, kad NATO lėktuvams bus užvertas dangus virš Rusijos
Ekspertas: Baltijos šalys praras JAV ir NATO pinigus, jei sumažins išlaidas gynybai
Protesto dėl afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties gatvėje Niujorke dalyviai

CNN: per riaušes JAV beveik keturi tūkstančiai žmonių sulaikyti

(atnaujinta 16:56 2020.06.01)
Po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties dėl policijos kaltės per JAV miestus nuvilnijo protestų ir riaušių banga

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Per riaušes po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties JAV buvo sulaikyta apie 4 tūkst. žmonių, pranešė CNN.

Po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties dėl policijos kaltės per JAV miestus nuvilnijo protestų ir riaušių banga.

Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policija uždėjo Floydui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu prispaudė jam kaklą.

Floyd'as vaizdo įraše kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo. Galiausiai vyras mirė.

Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu. Vašingtone buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
protestai, riaušės, JAV, CNN
Dar šia tema
Trampo žvaigždė užgeso — vandalizmo aktas Šlovės alėjoje
Iranas ragina JAV valdžią nutraukti smurtą prieš savo piliečius
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų

(atnaujinta 14:32 2020.06.01)
Už obligacijų emisiją yra mokama 0,1 proc. metinių palūkanų, ji bus išperkama 2026 metais lapkričio 27 dieną

VILNIUS, birželio 1 – Sputnik. Vyriausybės vertybinių popierių aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už 30 mln. eurų, apie tai praneša Finansų ministerijos spaudos tarnyba.

Už ją yra mokama 0,1 proc. metinių palūkanų, emisija bus išperkama 2026 metais lapkričio 27 dieną.

Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Paklausa aukcione siekė 71,6 mln. eurų. Mažiausias siūlytas pelningumas buvo 0,210 proc., didžiausias patvirtintas – 0,260 proc., vidutinis svertinis pelningumas – 0,240 proc.

Kovo 16 dieną Vyriausybė patvirtino Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, kuriame, siekiant užtikrinti valstybės iždo likvidumą, numatyta Vyriausybei skolintis papildomai 5 mlrd. eurų. Kovo 17 dieną Seimas padidino Vyriausybės grynojo skolinių įsipareigojimų pokyčio limitą.

Vidaus rinkoje prognozuojama skolintis apie 1,8 mlrd. eurų išleidžiant Vyriausybės vertybinius popierius (obligacijas) aukciono būdu. Nuo metų pradžios aukcionuose jau yra pasiskolinta 794 mln. eurų, iš kurių 448 mln. eurų pasiskolinta nuo kovo 16 dienos.

Balandžio 6 dieną su Europos investicijų banku buvo pasirašyta 700 mln. eurų vertės sutartis. Šiaurės investicijų bankas taip pat suteikė Lietuvai 400 milijonų eurų paskolą.

Finansų ministerija kartu su Europos Tarybos vystymo banku (ETVB) turi dvi 2019 metų birželį (100 mln. eurų) ir 2020 metų kovą (200 mln. eurų) pasirašytas sutartis. Pagal esamas sutartis numatoma padidinti paskolos sumą iki 400 mln. eurų.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Vakarų Europa nenorės dalintis su Baltijos šalimis krizės metu
Nausėda nori vienodų sąlygų krizės paveiktoms ES šalims
Vasiliauskas apie krizę: be biudžeto korekcijų judėti į priekį sudėtinga