Baltieji rūmai JAV, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida sužinojo kriterijus, pagal kuriuos JAV teiks pagalbą kitoms šalims

22
(atnaujinta 10:30 2019.11.12)
Pabrėžiama, kad planas ir idėjos yra tik pradiniame vystymosi etape ir vis dar rengiamas atitinkamas dekretas

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trampo padėjėjai rengia planą, pagal kurį Vašingtono parama kitoms šalims bus nustatoma atsižvelgiant į jų požiūrį į religines mažumas, praneša "Politico", cituodamas šaltinius Baltuosiuose rūmuose.

Visų pirma kalbama apie humanitarinę sritį, tačiau planą galima išplėsti ir įtraukiant kariuomenę. Jei pasiūlymas bus įgyvendintas, tai turės įtakos JAV paramai daugeliui šalių, nuo Irako iki Vietnamo, rašo laikraštis.

Du Baltųjų rūmų darbuotojai patvirtino, kad planas yra pagrįstas religijos laisvės principu. Jie pabrėžė, kad idėja yra tik pradiniame vystymosi etape ir vis dar rengiamas atitinkamas dekretas.

Anot vieno iš šaltinių, kitas būdas gali būti sankcijų įvedimas. Kitas teigė, kad idėja iš dalies nukopijuota iš galiojančių JAV teisinių reikalavimų, pagal kuriuos JAV metinėje ataskaitoje apie prekybos žmonėmis stebėseną nustatomi apribojimai padėti šalims, kurių rodikliai šiuo atžvilgiu yra prasti.

Šalių, pažeidžiančių JAV Tarptautinės religijos laisvės komisijos nuostatus, sąrašai gali būti gairės sprendžiant, kurioms šalims turėtų būti suteikta pagalba arba nustatytos sankcijos. Nutarimą taip pat aptaria Nacionalinio saugumo tarybos, Vidaus politikos tarybos, Valstybės departamento ir JAV viceprezidento Maiko Penso atstovai. Pats Trampas dekreto dar nematė, nurodoma leidinyje.

22
Tegai:
įsakymas, Baltieji rūmai, JAV
Dar šia tema
Trampas pasirengęs pateikti kito pokalbio su Zelenskiu nuorašą
Žiniasklaida: Trampas gali atidėti muitų tarifus automobiliams iš ES