Rusijos ledlaužis Jamal

Klimato pokyčiai gali vėl "padaryti Rusiją didžią", rašo žiniasklaida

81
(atnaujinta 22:24 2019.11.12)
Izraelio žurnalisto teigimu, Rusija sugebės pakeisti pasaulinės prekybos, kurios pobūdį ilgą laiką nustatė Vakarai su JAV priešakyje, žemėlapį

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Klimato pokyčiai atveria neįkainojamas galimybes Rusijai sustiprinti savo statusą tarptautinėje arenoje, rašo Izraelio laikraštis "Haaretz".

Autorius Džonatanas Jakobsonas mano, kad didelę naudą šaliai atneš jos palanki geografinė padėtis. Maždaug prieš dešimt metų geologai nustatė, kad 30 procentų pasaulio gamtinių dujų atsargų ir 13 procentų pasaulio naftos atsargų yra po Šiaurės pusrutulio poliarinės zonos ledynais. Palaipsniui tirpstant amžinajam įšalui Arktyje, šios išteklių atsargos tampa prieinamesnės, taip pat ir Rusijai.

Be to, klimato pokyčiai daro perspektyviais prekybos kelius per Arkties vandenyną. Žurnalistas pabrėžia, kad daugiausia naudos iš to turės tos šalys, kurios turi uostus Šiaurės ir Baltijos jūrose — pirmiausia tai Rusija.

Tikimasi, kad jei Arkties jūros maršrutai veiks ištisus metus, tada du trečdaliai prekybos, einančios per Sueco kanalą, bus perkelti į naujus transportavimo maršrutus.

Jakobsonas prognozuoja, kad Rusija sugebės pakeisti pasaulinės prekybos, kurios pobūdį ilgą laiką nustatė Vakarai su JAV priešakyje, žemėlapį.

Jis priduria, kad šalis taip pat gali gauti naudos iš visuotinio atšilimo, nes padidės žemės ūkio produkcijos apimtis dėl žemių žemės ūkio plėtrai prieinamumo.

81
Tegai:
Arktis, prekyba, JAV, klimato kaita, Rusija
Dar šia tema
Rusijos plaukiojanti atominė elektrinė "Akademik Lomonosov" atvyko į Čiukotką
Britanija ketina padidinti savo karinį buvimą Arktyje dėl Rusijos
"The National Interest" pasakoja apie JAV bejėgiškumą Arktyje
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino