Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas, archyvinė nuotrauka

Pasak Erdogano, NATO paliko Turkiją vieną kovoti su terorizmu

12
(atnaujinta 13:23 2019.11.12)
Pasak Turkijos prezidento, labai svarbu, jog NATO šalys atsigręžtų į jų pusę, nes labai daug dėmesio skiriama Aljanso viršūnių susitikimui, kuris vyks gruodžio 3-4 dienomis Londone

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas teigė, kad NATO nepalaiko jo šalies kovoje su terorizmu, praneša RIA Novosti.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka
© AP Photo / Olivier Matthys

"Mums labai svarbu, kad NATO šalys atsigręžtų į mūsų pusę. Mes labai daug dėmesio skiriame Aljanso viršūnių susitikimui, kuris vyks gruodžio 3-4 dienomis Londone. Kai NATO palieka savo sąjungininką kovoti su terorizmu, to negalima paaiškinti", — žurnalistams sakė Erdoganas prieš isskrendant į JAV, kurioje jis lankysis lapkričio 12–13 dienomis.

Jis vėl apkaltino JAV dėl daugiau nei 30 000 sunkvežimių siuntimo Sirijos kurdų savigynos pajėgoms, kurias Turkija laiko teroristine organizacija.

Spalio 17 dieną Jungtinės Valstijos ir Turkija pareiškė, kad jos sutiko sustabdyti Ankaros karinę operaciją 120 valandų ir ištraukti kurdų formacijas iš 30 km buferinės zonos Turkijos ir Sirijos pasienyje, kurią Ankara ketino kontroliuoti savarankiškai. Vėliau Erdoganas teigė, kad JAV nevisiškai įvykdė savo įsipareigojimus Turkijai pagal Sirijos susitarimus, Ankara nėra pasirengusi kompromisui.

12
Tegai:
kova su terorizmu, terorizmas, Redžepas Tajipas Erdoganas, NATO
Dar šia tema
Norvegija mano, kad būtina išlaikyti Turkiją NATO
Visų pirma — Sirija? Ar verta Lietuvai atkartoti "patį blogiausią" JAV sprendimą