Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka

Makronas pareiškė, kad pasaulis išgyvena tarptautinės sistemos krizę

14
(atnaujinta 15:36 2019.11.12)
Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono manymu, sistema, susiformavusi po Antrojo pasaulinio karo, buvo efektyvi 70 metų

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas paskelbė apie tarptautinės sistemos krizę, rašo RIA Novosti.

"Mes išgyvename, aš manau, precedento neturinčią mūsų tarptautinės sistemos krizę", — sakė Makronas per antrąjį Paryžiaus taikos forumą.

Pasak jo, tai susiję su visiškai naujais iššūkiais. "Egzistuoja vidinė mūsų sistemos krizė... Mes patiriame pasaulinės politinės ir ekonominės sistemos krizę", — sakė jis.

Prancūzijos prezidentas pabrėžė, kad sistema, susiformavusi po Antrojo pasaulinio karo, buvo efektyvi 70 metų.

"Tačiau pastarieji metai parodė, kad atsirado nauja nelygybė, kartais mūsų bendruomenėje, ji suskaldė šiuolaikinę bendruomenę, sukėlusi mūsų demokratijos krizę ir abejones visose Vakarų demokratijose. Tai atgaivino vienpusę politiką, netgi pas tuos, kurie buvo šios tarptautinės sistemos garantas. Ir dabar, jei galiu taip pasakyti, turime vidinę sistemos krizę. Ekonominiu ir politiniu požiūriu ši sistema patiria krizę", — pridūrė jis.

Antrasis Paryžiaus taikos forumas pradėjo darbą antradienį, jame dalyvaus apie 30 valstybių ir vyriausybių vadovų. Forumas vyksta Paryžiuje, La Grande Halle de La Villette.

14
Tegai:
krizė, Emanuelis Makronas, Prancūzija
Dar šia tema
Makronas įvertino pasiekimus dėl "Brexit" susitarimo
Makronas teigė, kad peržiūrėti santykius su Rusija neišvengiama
Makronas konstatavo NATO "smegenų mirtį"