Kinijos vėliava, archyvinė nuotrauka

Kinija paskelbė norą užmegzti naujus tarptautinius santykius

17
(atnaujinta 16:39 2019.11.12)
Antrasis Paryžiaus taikos forumas pradėjo darbą antradienį, organizatorių teigimu, jame dalyvaus apie 30 valstybių ir vyriausybių vadovų, daugybė užsienio delegacijų ir NPO

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Kinija nori užmegzti naujus tarptautinius santykius, paremtus abipuse pagarba ir teisinės valstybės principais, ir pasisako už atviresnės pasaulio ekonomikos plėtrą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kinijos viceprezidentą Wangą Qishaną, kuris kalbėjo Paryžiaus taikos forume.

"Kinija norėtų užmegzti naujus tarptautinius santykius, pagrįstus abipuse pagarba, teisinės valstybės principais ir teisingumu. Kinija pasisako už visuotinę teisėtvarką, pagrįstą JT, ir norėtų skatinti atviresnę pasaulio ekonomiką tokiais projektais kaip Šilko kelias ir tobulinti (projektą) "Viena juosta — vienas kelias", — sakė KLR pirmininko pavaduotojas.

Jis pabrėžė, kad būtina veikti daugiašaliu formatu ir laikantis daugiašalio požiūrio "mūsų tautų, kurios siekia taikos, labui". "Turime sukurti pasaulį, kuriame viešpatauja saugumas, klestėjimas ir gausa", — pridūrė jis.

Antrasis Paryžiaus taikos forumas pradėjo darbą antradienį, jo organizatorių teigimu, jame dalyvaus apie 30 valstybių ir vyriausybių vadovų, daugybė užsienio delegacijų ir NPO (ne pelno organizacijos).

Forumas vyksta Paryžiaus La Grande Halle de la Villette. Atidarymo ceremonijoje taip pat kalbėjo Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) prezidentas Félixas Tshisekedis.

17
Tegai:
prekybiniai santykiai, tarptautiniai santykiai, Kinija
Dar šia tema
Kinija mano, kad JAV turėtų atsisakyti sankcijų ir spaudimo Iranui
Europos vyriausybė: mūsų laukia problemos. Kuo čia dėta Rusija?