Prancūzijos armijos tarnautojas Leclerc tanko fone, archyvinė nuotrauka

ES išplėtė europiečių bendrai rengiamų gynybos projektų skaičių

13
(atnaujinta 17:35 2019.11.12)
Naujausi projektai orientuoti į tokias sritis kaip kibernetinis saugumas, medicina ir cheminė, biologinė, radiologinė ir branduolinė sauga

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. ES Taryba antradienį patvirtino papildomą 13 bendrų Europos gynybos projektų, apimančių biologinės ir cheminės saugos, kosmoso ir kibernetinio saugumo sritis, sąrašą, praneša RIA Novosti.

"Taryba patvirtino atnaujintą 13 projektų, kurie bus įgyvendinami pagal PESCO struktūrizuoto bendradarbiavimo ir gynybos politiką, sąrašą. Šiandien priimtu sprendimu vykdomų projektų skaičius padidinamas iki 47", — sakoma pranešime.

Penki nauji projektai "orientuoti į personalo paruošimą" tokiose srityse kaip kibernetinis saugumas, medicina ir cheminė, biologinė, radiologinė ir branduolinė sauga.

"Kiti projektai yra skirti stiprinti bendrus ES veiksmus, taip pat plėsti pajėgumus jūroje, ore ir kosmose", — sakoma pranešime.

Praėjusiais metais ES šalys padvigubino iki 34 kartu įgyvendinamų gynybos ir saugumo projektų, įskaitant dronus, jų slopinimo sistemas, taktinių raketų sistemas, elektroninio karo sistemas ir cheminių grėsmių stebėjimą.

13
Tegai:
projektai, gynyba, ES
Dar šia tema
Lietuva pateko į pavojingiausių ES šalių sąrašą
Lietuva pritaria Lenkijos iniciatyvai kovoti su PVM vengimu ES
Nausėda: Lenkija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių ES ir NATO