Sasekso hercogas ir hercogienė Haris ir Megan Markl

Žiniasklaida: princas Haris su žmona atsisakė švęsti Kalėdas kartu su karaliene

131
(atnaujinta 19:08 2019.11.13)
Turimais duomenimis, karališkoji pora dar nenusprendė, kur praleis šventes, gali būti, kad jie keliaus kartu su Megan motina

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Sasekso hercogas ir hercogienė Haris ir Megan atsisakė švęsti pirmąsias jų sūnui Kalėdas su Didžiosios Britanijos karaliene Elžbieta II, praneša britų leidinys "The Sun" su nuoroda į šaltinį.

Pagal tradiciją, karalienė ir visa jos šeima Kalėdas kasmet praleidžia Sandringemo rūmuose — britų monarchų rezidencijoje Sandringeme, Norfolko grafystėje.

Kaip rašoma leidinyje, princas Haris su žmona dar nenusprendė, kur praleisti šventes, tačiau turbūt ne su karališkąja šeima. Gali būti, kad jie pasiliks namuose Vindzore, arba išvyks į užsienį kartu su Megan motina — Doria Ragland.

Kaip praneša "The Sun" su nuoroda į šaltinį, hercogas ir hercogienė "turi atgauti jėgas ir apsispręsti dėl kitų metų planų".

Šiuo metu karališkoji pora atostogauja. Iš pradžių visi manė, kad Haris ir Megan švęs Padėkos dieną JAV kartu su Doria Ragland ir grįš iki gruodžio 25 dienos. Tačiau, kaip pažymi "The Sun", vėliau jie informavo karalienę Elžbietą ir jos vyrą Filipą, kad per Kalėdas negalės būti su jais.

Pats Haris gruodžio 25 dieną visada praleisdavo Sandringeme, išskyrus 2012 metais, kai tarnavo Afganistane. Per pastaruosius dvejus metus į priemiesčio rezidenciją jį lydėjo ir Megan Markl.

Pasak ekspertų, jei Haris ir Megan vis dėlto neatvyks į Sandringemą, jie rizikuoja dar labiau sustiprinti nesantaiką su likusia karališkąja šeima.

Kaip Britanijos karališkosios šeimos nariai švenčia Kalėdas

Paprastai karališkoji šeima tris dienas praleidžia priemiesčio rezidencijoje, Norfolke. Dinastijos nariai į Sandringemą atvyksta gruodžio 24 dieną. Ta proga sudaromas specialus atvykimo grafikas, pagal kurį jauniausieji turi atvykti patys pirmi.

Karališkosios šeimos nariai keičiasi tik kvatoti priverčiančiomis dovanomis. Dovanas karališkosios šeimos nariai atidaro popietės arbatėlės metu — 16:00, kaip tai daroma Vokietijoje, ir jau per šventinę vakarienę, kuri prasideda Kūčių vakarą, 20:15, jie ateina pasipuošę šventiniais rūbais, parinktais pagal griežtus aprangos kodo reikalavimus.

Vizito Pietų Afrikoje metu princas Haris ir Megan Markl pažeidė protokolą
YouTube / Multimedia LIVE / First glimpse of Prince Harry and Meghan Markle dancing in Cape Town

Kalėdų rytą, 8:30, karališkosios šeimos vyrai turi būti pasiruošę pusryčiams. Jiems patiekiami kiaušiniai, šoninė, grybai, lašiša ir kepti inkstai. Damoms pusryčiai patiekiami kambariuose, ir jie, kaip įprasta, būna lengvi — pjaustyti vaisiai, skrebučiai ir kava. Pusryčiai karalienei patiekiami lygiai 9:00.

Po pusryčių, 11:00, visi išvyksta į Šv. Mišias Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje, Sandringhame. 13:00 karališkųjų svečių laukia tradiciniai šventiniai pietūs su kepta kalakutiena, bulvėmis, spanguolių padažu ir Briuselio kopūstais. Po to atnešamas kalėdinis pudingas.

Remiantis kai kuriais duomenimis, vien gruodžio 25-ąją karališkosios šeimos nariai keičią aprangą maždaug penkis kartus per dieną.

Karališkosios šeimos nariams neleidžiama žiūrėti filmų per Kalėdas. Vienintelis dalykas, kurį jie gali pamatyti per televiziją — karalienės kalba. Ji įrašoma iš anksto ir transliuojama 15:00. Tai vyksta kasmet nuo 1957 metų. Anot liudininkų, pati Elžbieta nemėgsta žiūrėti savo kalbos įrašų, todėl tuo metu išeina pasivaikščioti į parką prie rūmų.

131
Tegai:
Kalėdos, Megan Markle, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos (83)
Dar šia tema
Princas Haris ir Megan Markl suteikė savo naujagimiui vardą
Trampas pavadino Megan Markl "bjauria" dėl jos pasisakymų jo atžvilgiu
Megan Markl tėvas ją ir princą Harį apkaltino veidmainyste
Rusijos ambasada Čekijoje

Čekija išsiuntė du Rusijos ambasados darbuotojus

(atnaujinta 20:47 2020.06.05)
Anot "Rossotrudničestvo", diplomatai turi išvykti iš užsienio valstybės teritorijos per 48 valandas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Čekijos vyriausybė nusprendė išsiųsti iš šalies du Rusijos ambasados ​​darbuotojus, tai susiję su istorija apie neva Rusijos diplomato gabentus ricino nuodus į Čekiją, penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė ministras pirmininkas Andrejus Babišas su nuoroda į vietos specialiąsias tarnybas.

"Mes esame suvereni valstybė ir panašios akcijos mums nepriimtinos. Esant tokiai situacijai mes nusprendėme: du Rusijos ambasados ​​darbuotojai buvo pavadinti persona non grata", — Čekijos premjero žodžius cituoja RIA Novosti.

Rusijos ambasada dviejų savo diplomatų išsiuntimą iš šalies pavadino "sufabrikuota provokacija". Diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad jie gavo Čekijos užsienio reikalų ministerijos notą.

"Kalbama apie sufabrikuotą provokaciją. Šis nedraugiškas žingsnis, kuris iš pradžių buvo grindžiamas nepagrįstais kaltinimais žiniasklaidoje, liudija, kad Prahoje nėra noro normalizuoti Rusijos ir Čekijos santykius, kurie pastaruoju metu degradavo ne dėl mūsų kaltės. Esame giliai nusivylę tokiu čekų partnerių požiūriu, kuris palieka vis mažiau vietos konstruktyviam dialogui", — sakoma Rusijos diplomatinės atstovybės komentare.

Kaip pranešė Federalinės agentūros prie Nepriklausomų Valstybių Sandraugos užsienyje gyvenančių tautiečių reikalų ir tarptautinio humanitarinio bendradarbiavimo klausimais ("Rossotrudničestvo") vadovo pavaduotojas Michailas Briuchanovas, iš Čekijos išsiųsti Rusijos diplomatai — tai laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Prahoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas ir atstovybės darbuotojas, kurio pavardė Rybakovas.

Jie turi išvykti iš Čekijos Respublikos per 48 valandas, "Rossotrudničestvo" ieškos galimybių išvežti juos per uždarytas sienas dėl pandemijos sąlygų.

"Kai viena valstybė praneša kitai (apie diplomatų išsiuntimą — Sputnik), žmonės privalo išvykti iš šalies per 48 valandas. Tačiau sienos uždarytos, tada paprastai po 48 valandų žmogus praranda savo įgaliojimus, šalis nebelaiko jo diplomatu, tik pakeliui namo įstrigusiu keleiviu. 48 valandas jie vis dar yra darbuotojai, turintys diplomatinį imunitetą", — paaiškino "Rossotrudničestvo" vadovo pavaduotojas.

Briuchanovas padarė prielaidą, kad kol kas išsiunčiami iš šalies federalinės agentūros darbuotojai bus savo namuose Prahoje.

"Ir kai bus pirmoji galimybė juos transportuoti, jie turės ja pasinaudoti", — nurodė jis.

Briuchanovas atkreipė dėmesį į tai, kad pandemijos metu diplomatams niekada nebuvo uždarytos sienos.

"Paprastai nėra transporto sprendimų sienai kirsti. Ieškosime galimybių, stebėsime, ar nėra ta pačia kryptimi vykstančių reisų. Gal jie mašina pervažiuos į Vokietiją ir skris iš ten. Mes dirbsime su šiuo klausimu dabar", — baigė jis.

Maskva neatmetė tokio paties atsako į oficialios Prahos veiksmus.

Kaip savo Twitter paskyroje pažymėjo Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis, Rusija yra suinteresuota gerais santykiais su Čekija, tačiau turi visas priežastis analogiškai reaguoti į Rusijos diplomatų išsiuntimą.

Savo ruožtu Federacijos Tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas taip pat neatmetė galimybės atsakyti tuo pačiu.

Savaitraštis "Respekt" balandžio 27 dieną su nuoroda į šaltinį specialiosiose tarnybose pranešė, kad mėnesio pradžioje į Prahą atskrido vyras su Rusijos diplomatiniu pasu ir lagamine atvežė ricino nuodų. Anot leidinio, vyras nuvyko į Rusijos ambasadą. Čekijos televizija gegužės 10 dieną pareiškė, kad šis vyras — laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Čekijoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas. Čekijos žiniasklaida teigia, kad dėl jo policija saugo tris Prahos politikus, susijusius su aikštės priešais Rusijos ambasadą pervadinimu Boriso Nemcovo garbei, paminklo Vlasovo armijos kareiviams pastatymu ir paminklo sovietų maršalui Ivanui Konevui nugriovimu.

Rusijos ambasada Čekijoje paneigė pranešimus apie atvežtus nuodus ir pavadino juos "žiauriais ir šlykščiais". Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Čekijos žiniasklaidos pranešimai panašūs į "eilinę antį". Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad niekas nepateikė įrodymų, jog Maskva bandė ką nors nunuodyti Čekijoje.

Ambasada gegužės 11 dieną pareiškė, kad dėl patyčių Čekijos žiniasklaidoje Rusijos diplomatui skamba grasinimai. Diplomatinė atstovybė paprašė Čekijos užtikrinti apsaugą ambasados ​​darbuotojui.

Tegai:
Čekija, Rusija, Rusijos ambasada
Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

Ekspertė: JAV atlieka trečiojo asmens vaidmenį "Nord Stream-2" klausime

(atnaujinta 20:31 2020.06.05)
Dujotiekio tiesimas yra Rusijos ir Europos Sąjungos reikalas, tačiau Vašingtono bandymai užkirsti kelią jam nebetelpa į sveiko proto rėmus, mano ekspertė Kira Sazonova

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Teoriškai Vašingtono visiškai neturėtų jaudinti dujotiekio tiesimas, nes tai yra Rusijos ir Europos projektas, tačiau realybė yra visiškai kitokia, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos nacionalinio ūkio ir valstybės tarnybos akademijos prie Rusijos Federacijos prezidento docentė Kira Sazonova.

"Visiškai akivaizdu, kad "Nord Stream-2" statybos — tai dvišaliai Rusijos ir ES santykiai. Ir JAV čia pašalinės, nors jos taip nemano, todėl mes matome sankcijų formatus, kurie nebetelpa ne tik teisės, bet net ir sveiko proto rėmus. Jos [JAV] leidžia sau kištis į tas sritis, kurios su jomis nėra tiesiogiai susijusios", — sakė Sazonova.

Pasak jos, daroma prielaida, kad viskas turėtų likti dvišaliu formatu, nes europiečiai (su retomis išimtimis) ne kartą demonstravo, kad yra labai atsidavę "Nord Stream-2" projektui. Ta pati Vokietija visada pabrėžia, kad tai energetinio saugumo ir ekonominės sąveikos klausimas.

"Tame nėra jokios didelės politikos, jokio bandymo pažeminti JAV. Jų pagrindas sankcijoms — nurodymas į grėsmę nacionaliniam saugumui. Jokios grėsmės "Nord Stream-2" JAV saugumui nekelia. Teoriškai viskas turėtų būti teigiama linkme, tačiau iš praktikos pamatėme, kad gruodį Šveicarijos bendrovė "Allseas" labai greitai sumažino savo vamzdžių tiesimo veiklą tik dėl JAV sankcijų grėsmės. Manau, kad draudimo kompanijoms dabar bus daromas didelis spaudimas, manau, kad jos reaguos skirtingai. Tačiau manau, kad projekto užbaigimo globaliai tai nepaveiks", — sakė ekspertė.

"Nord Stream 2 AG" įvertino galimas JAV įstatymo dėl naujų sankcijų "Nord Stream-2" įsigaliojimo pasekmes. Šis dokumentas ketvirtadienį buvo pateiktas JAV Senate. Jame siūloma įvesti sankcijas draudimo bendrovėms, draudžiančioms laivus, tiesiančius dujotiekį.

Kaip pažymėjo įmonė, daugiau nei tūkstantis bendrovių iš 25 šalių yra suinteresuotos baigti projektą, o JAV veiksmai "rodo aiškų Europos individualių ir pramonės vartotojų interesų nepaisymą".

Tegai:
Nord Stream-2, Rusija, Europa, JAV
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Ekspertas: JAV "karas" prieš "Nord Stream-2" gali sukelti skandalą
Rusijos Valstybės Dūma įvertino JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" projektą
Berlynas atmeta JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Lietuvos policija

Utenos policininkai ne tarnybos metu sulaikė neblaivų vairuotoją

(atnaujinta 21:03 2020.06.05)
Iš kaimo išvažiavęs automobilis pavojingai vinguriavo po kelią, o sustojus, jo vairuotojas ir keleivis bandė "susitarti" su pareigūnais dėl incidento sureguliavimo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Ne tarnybos metu pareigūnai, atsidūrę tinkamu laiku tinkamoje vie­to­je, sugebėjo užkirsti kelią ga­­limoms skaudžioms pasekmėms, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Birželio 1-ąją, apie 14:00, asmeniniu automobiliu važiuojant Utenos miesto aplinkkeliu, Utenos apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyriaus vyresniajam specialistui ir Kelių patrulių būrio vyriausiajai patrulei prieš pat jų automobilį, sudarydamas avarinę situaciją, iš Joneliškio kaimo išsuko "Audi" automobilis.

Pareigūnai stebėjo, kaip automobilis vinguriavo po kelią, kartkartėmis nuvažiuodamas į kelkraštį, ir įtarę, kad vairuotojas gali būti neblaivus, pranešė policijai. Važiuojant Kupiškio gatve, "Audi" vairuotojas dėl neaiškių priežasčių pasuko į kelkraštį ir sustojo priešais kelkraštyje stovėjusią sunkiasvorio automobilio priekabą.

Pareigūnai sustojo greta ir pastebėjo, kad vairuotojas yra akivaizdžiai neblaivus. Vairuotojas ir kartu važiavęs keleivis pradėjo reikšti pretenzijas: "Kokia čia jūs proga prikibot, kas jūs tokie". Pareigūnams prisistačius, kad jie yra policininkai, keleivis užsiminė, kad galima "susitarti", vairuotojas taip pat puolė taisyti padėtį ir žadėjo kviestis dukrą.

"Derybas" nutraukė atvykę Utenos apskrities policijos pareigūnai, kurie ir perėmė vairuotoją, keleivį ir automobilį. Sulaikytam vairuotojui (gimusiam 1969 metais), gyvenančiam Utenos rajone, buvo nustatytas 2,64 promilių girtumas.

Policija pažymi, kad faktai patvirtina, jog ne vienas eismo įvykis, pasibaigęs nekaltų žmonių skaudžiais sužalojimais ar mir­timi, buvo sukeltas būtent neblaivių vairuotojų, ir ragina gyventojus būti atsakingus, nesėsti prie vairo neblaiviems ir nerizikuoti savo bei kitų sveikata ir gyvybe.

Tegai:
neblaivus vairavimas, Utena, policija, Lietuva
Dar šia tema
Kauno rajone neblaivus vairuotojas mirtinai partrenkė motociklininką
Vilniuje už neblaivų vairavimą sulaikytas FNTT pareigūnas
Jurbarko rajone neblaivus vyras trenkė policininkui