Kalėjimas

"Išgyvenau beveik viską": rusas papasakojo apie kankinimus Ukrainos kalėjimuose

63
(atnaujinta 07:16 2019.11.14)
Savanoris, gabenęs humanitarinius krovinius į Donbasą, tačiau sulaikytas kaip FSB agentas, pažymėjo, jog patyrė beveik visas kankinimo priemones: elektra, vanduo, mušimas, kankinimų suolas, šaudymas prie pat ausies

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Ukrainos saugumo pareigūnai kankina sulaikytuosius šalies pietryčiuose, ypač žiauriai tai daro Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) darbuotojai, papasakojo savanoris iš Sankt Peterburgo Igoris Kimakovskis.

Kimakovskis 2015 metais nuvyko į Donbasą kaip savanoris, gabeno humanitarinius krovinius, tačiau buvo sulaikytas kaip FSB agentas. Ukrainos valdžia apkaltino jį pagal šešis straipsnius, tarp kurių yra bendrininkavimas su teroristais, pasikėsinimas į teritorinį vientisumą, agresyvaus karo su Ukraina vykdymas. Grįžti į Rusiją jam pavyko tik šių metų rugsėjį.

"Keturioliktieji ir penkioliktieji metai buvo sunkiausi metai, kai visi buvo kankinami", — sakė Kimakovskis žurnalistui Kirilui Vyšinskiui interviu, susijusiame su projektu "Donbaso žmonės".

"Aš bendravau su šimtais politinių kalinių. Daugiausiai ir žiauriausiai kankino SBU pareigūnai. Ir pats sunkiausias, tikriausiai, buvo kalėjimas oro uoste, kuris buvo vadinamas "šaldytuvu", — pažymėjo jis.

Anot Kimakovskio, žiauriai buvo kankinami Donbase sulaikyti žmonės ir Ukrainos "savanorių batalionų" atstovai. O mažiausiai iš visų kankino Ukrainos kariškiai.

Kirilas Višinskis sukūrė dokumentinį serialą "Donbaso žmonės" >>

"Tai sunku — išlaikyti kankinimus. Tai elektra, vanduo, mušimas, kankinimų suolas, šaudymas prie ausies. Aš išgyvenau beveik viską", — pasakė jis.

Tuo pačiu metu, pasak Kimakovskio, jis nepradėjo nekęsti Ukrainos ir jos žmonių. Kai kurie iš jo kalėjimo prižiūrėtojų vėliau jo netgi atsiprašė.

"Jie sakė: Igori, atsiprašau, mums buvo įsakyta. Tai reiškia, net tokioje aplinkoje žmonės supranta, kad jais buvo pasinaudota visame šiame konflikte", — pažymėjo jis.

Kalėjimo pastatas Mariupolio oro uosto teritorijoje, archyvinė nuotrauka
© Photo : предоставлено Василием Прозоровым

Anksčiau "RIA Novosti" paskelbė seriją išskirtinių straipsnių apie slaptus Ukrainos saugumo tarnybos kalėjimus ir savanorių batalioną "Azov" (kraštutinių dešiniųjų grupuotė, prieš daugelį jos lyderių ir dalyvių Rusijoje pradėtos baudžiamosios bylos). Slapti kalėjimai buvo įkurti Mariupolyje, Kramatorske, Charkove, Krasnoarmejske ir kituose miestuose, besiribojančiuose su Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikomis. Duomenis apie slaptus kalėjimus, pavyzdžiui, Charkove, patvirtino JT žmogaus teisių stebėjimo misija Ukrainoje ir "Amnesty International".

Po 2014 metų perversmo Ukrainoje dvi Donbaso teritorijos — Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikos (DLR ir LLR) — paskelbė nepriklausomybę, po to Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš regionų gyventojus. JT duomenimis, daugiau kaip 13 tūkst. žmonių jau tapo ginkluoto konflikto aukomis.

63
Tegai:
Ukrainos saugumo tarnyba (SBU), slaptas kalėjimas, kalėjimas, Ukraina, Sankt Peterburgas
Dar šia tema
Azovo kovotojas atsisakė paspausti Ukrainos prezidento ranką
"Tai ne mano valdžia": buvusio Ukrainos saugumo tarnybos darbuotojo išpažintis
"RIA Novosti" gavo SBU dokumentą dėl slapto kalėjimo Mariupolyje
Buvę Mariupolio kaliniai papasakojo apie slapto SBU kalėjimo siaubus
Baltarusijos prezidento rinkimai

Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai

(atnaujinta 09:42 2020.08.10)
Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, kilo protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Pagal preliminarius rinkimų rezultatus Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų, pranrša RIA Novosti.

Dabartinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, pirminiais rezultatais, respublikos prezidento rinkimuose gavo 80,23 proc., sakė CRK vadovė Lidija Jermošina.

"Lukašenka Aleksandras Grigorjevičius. Už jį balsavo 4 milijonai 652 tūkst. žmonių arba 80,23 proc.", — sakė ji pirmadienio pranešime.

Balsavo 5 mln. 790 tūkst. žmonių, rinkimuose dalyvavo 84,23 proc.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, kilo protestai.

Opozicijos iniciatyva, rinkėjai pradėjo rinktis rinkimų apylinkėse, kad galėtų "kontroliuoti balsų skaičiavimą", daugelyje miestų prasidėjo areštai, o teisėsaugos pareigūnai ėmė vaikyti protestuotojus.

Minsko centre protestuotojai iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Breste policija paragino išsiskirstyti susirinkusius į protesto akciją miesto centre.

Gardine yra sulaikytųjų, kur daugiau nei tūkstantis žmonių susirinko į nesankcionuotą protesto mitingą. Teisėsaugininkai prieš protestuotojus taip pat naudojo ašarines dujas.

Dar šia tema
Lietuvos užsienio reikalų ministerija kursto baltarusius kelti protestus
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Protestai Baltarusijoje, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų

(atnaujinta 08:40 2020.08.10)
Paskelbus pirmuosius prezidento rinkimų rezultatus, rinkėjai pradėjo protestuoti. Sulaikymai vyko daugelyje miestų

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Po naktį vykusių protestų kai kurios Minsko gatvės vis dar uždarytos, praneša Sputnik Belarus.

Didžioji dalis protestuotojų išsiskirstė apie 03:00 val., ir padėtis aprimo.

Ryte Centrinė rinkimų komisija 09.00 val. paskelbė spaudos konferenciją, kurioje bus pristatyti prezidento rinkimų rezultatai.

 

© Sputnik .
Каким мы запомнили вечер 9 августа? Видео протестов в Минске

Protestai Baltarusijoje

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, surinkęs 79,7 proc. balsų, kilo protestai.

Opozicijos iniciatyva, rinkėjai pradėjo rinktis rinkimų apylinkėse, kad galėtų "kontroliuoti balsų skaičiavimą", daugelyje miestų prasidėjo areštai, o teisėsaugos pareigūnai ėmė vaikyti protestuotojus.

 

Minsko centre protestuotojai iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Breste policija paragino išsiskirstyti susirinkusius į protesto akciją miesto centre.

Gardine yra sulaikytųjų, kur daugiau nei tūkstantis žmonių susirinko į nesankcionuotą protesto mitingą. Teisėsaugininkai prieš protestuotojus taip pat naudojo ašarines dujas.

Protestai užsienyje

Maskvoje prie Baltarusijos ambasados ​​vyko spontaniškas mitingas, tačiau jis greitai baigėsi. Kaip RIA Novosti pasakė Baltarusijos ambasadoje, Rusijos Federacijoje, Maskvos rinkimų apylinkėje galėjo balsuoti kiek daugiau nei trys tūkstančiai žmonių.

Į Baltarusijos ambasados ​​filialą Sankt Peterburge susirinko kelios dešimtys žmonių. 

Kelios dešimtys Baltarusijos piliečių pradėjo mitingus už ambasados ​​Kijeve reikalaudami atidaryti balsavimo punktus. Susirinkusieji reikalavo, kad ambasadorius atvyktų pas juos ir ambasada būtų atvira balsavimui Baltarusijos prezidento rinkimuose.

Į rinkėjų sąrašus Baltarusijoje įtraukta daugiau kaip 6,84 mln. žmonių, iš jų apie 1,24 mln. gyvena Minske, 5319 - užsienyje.

Tegai:
prezidentas, rinkimai, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Šventoji, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje įvertino, kiek žmonių savaitgalį lankėsi paplūdimiuose

(atnaujinta 09:36 2020.08.10)
Daugelis lietuvių užuot šią vasarą keliavę į užsienį pasirinko Lietuvos pajūrį ir ežerus. Pastebima, kad šį savaitgalį Dusios ežeras tapo labai populiarus tarp poilsiautojų

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Gelbėtojų vertinimu, šį savaitgalį Lietuvos paplūdimiuose ilsėjosi apie 200 tūkst. žmonių, pranešė "Orai ir klimatas Lietuvoje" savo Facebook paskyroje.

Pasak gelbėtojų, akivaizdu, kad daug žmonių vietoje kelionių į užsienio kurortus rinkosi Lietuvos pajūrį arba didžiuosius ežerus.

Taip pat pabrėžiama, kad šeštadienį prie Dusios ežero žmonių irgi buvo tikriausiai daugiausia per visą šį sezoną.

Palanga
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prognozėmis, oro temperatūra pirmadienį ir antradienį bus aukšta.

Pirmadienį kai kur bus protarpiais lietus ir perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, jo greitis svyruos nuo 3 iki 8 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra bus 14–19 laipsnių, o dienos metu termometras pakils iki 26–31 laipsnio.

Antradienį lietaus tikimybė maža. Vėjas šiaurinių krypčių, naktį jo greitis bus nuo 4 iki 9 metrų per sekundę, o dieną nuo 6 iki 11 metrų per sekundę.

Kai kuriose rytinėse vietose trečiadienį gali kristi protarpinis lietus. Numatomas šiaurės vėjo greitis nuo 6 iki 11 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra bus nuo devynių iki 14 laipsnių, Kuršių nerijoje numatoma apie 15 laipsnių. Dienos metu prognozuotojai prognozuoja 19–24 laipsnius šilumos.

Tegai:
orai, paplūdimiai, Lietuva
Dar šia tema
ULAC vadovas: ar teisinga dėl koronaviruso neįsileisti darbo jėgos iš trečiųjų šalių
Čaplinskas papasakojo ar reikia veido kaukių paplūdimyje
Nusistovėjus karštiems ir sausiems orams, "Grinda" drėkina Vilniaus gatvės