Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas pakomentavo Turkijos S-400 pirkimą

35
(atnaujinta 14:44 2019.11.14)
Donaldas Trampas pareiškė, kad šių šalių vadovai paprašė užsienio reikalų ministrų ir nacionalinio saugumo patarėjų nedelsiant pradėti "spręsti S-400 problemą"

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Turkijos sprendimas įsigyti Rusijos oro gynybos sistemas S-400 kelia JAV didelių iššūkių santykiams su Ankara, pareiškė Donaldas Trampas, praneša RIA Novosti.

"Mes nuolat kalbame apie tai, mes kalbėjome apie tai šiandien, kalbėsime ir ateityje", — sakė jis spaudos konferencijoje su Tajipu Erdoganu Vašingtone.

Trampas viliasi, kad padėtis pasikeis. Anot jo, šių šalių vadovai paprašė užsienio reikalų ministrų ir nacionalinio saugumo patarėjų nedelsiant pradėti "spręsti S-400 problemą".

Savo ruožtu, Erdoganas teigė, kad su Trampu aptarė S-400 ir naujausių amerikiečių naikintuvų F-35 pirkimą.

"Manau, kad šias problemas galime išspręsti tik palaikydami dialogą", — pabrėžė Turkijos vadovas.

Jis pridūrė, kad Turkija vis dar pasirengusi deryboms dėl JAV oro gynybos sistemos "Patriot" pirkimo.

Padėtis su S-400 tiekimais Turkijai

Naujausių oro gynybos sistemų, sukėlusių Turkijos ir JAV santykių krizę, pristatymas prasidėjo liepos viduryje ir pasibaigė lapkričio 1 dieną. Kaip pareiškė Turkijos prezidentas, zenitinių raketų kompleksus bus baigta diegti 2020 metų balandį.

Sutartis dėl keturių S-400 divizionų, kurių vertė — 2,5 mlrd. dolerių, tapo didžiausia Maskvos eksporto sutartimi su NATO nare.

JAV reikalavo Turkijos atsisakyti Rusijos S-400 ir mainais įsigyti JAV kompleksus "Patriot". Vašingtonas taip pat paskelbė apie sprendimą pašalinti Turkiją iš naikintuvų F-35 tiekimo programos. Ankara nesutiko nusileisti.

35
Tegai:
zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Redžepas Tajipas Erdoganas, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Žiniasklaida: Trampas gali atidėti muitų tarifus automobiliams iš ES
Diplomatas: Trampas uždraudė komentuoti įvykį Kerčės sąsiauryje
Trampas pasiūlė Erdoganui sankcijų apėjimo variantą ir $100 mlrd. vertės sandorį