Rusijos ir Kinijos vėliavos

Politologas papasakojo apie košmarą Europai Rusijos ir Kinijos pusės

47
(atnaujinta 14:30 2019.11.14)
Eksperto teigimu, šiuolaikinis ekonomikos modelis atgyveno, o dėl naujo modelio sukūrimo tarsis Rusija, Kinija, Indija ir JAV, bet ne "dėl vidinių prieštaravimų susiskaldžiusi" Europa

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Rusijos ir Kinijos rinkų suvienijimas taps košmaru Europai, interviu "RT" pareiškė Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto Politikos teorijos katedros docentas Kirilas Koktyšas.

ES vėliavoa, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Taip politologas pakomentavo Šveicarijos Ciuricho aukštosios techninės mokyklos Saugumo tyrimų centro ataskaitą, kurioje prognozuojamas Maskvos ir Pekino ekonominio ir geopolitinio bendradarbiavimo stiprinimas.

"Rusijos ir Kinijos rinkų sujungimas gali tapti košmaru Europai. Ypač, jei Pekinas bus ne tik žaliavos, bet ir technologijų donoras. Tai Europai būtų didelis pralaimėjimas, kuris reikštų praleistas galimybes ir, atitinkamai, didelės konkurencijos subjekto atsiradimą", — pabrėžė ekspertas.

Jis pridūrė, kad šiuolaikinis ekonomikos modelis yra atgyvenęs, o dėl naujo modelio sukūrimo tarsis Rusija, Kinija, Indija ir JAV, tačiau ne "stipriai suskaldyta vidinių prieštaravimų" Europa.

47
Tegai:
Rusija, Europa, Kinija
Dar šia tema
Kinija paskelbė norą užmegzti naujus tarptautinius santykius