S-400 sistema, archyvinė nuotrauka

"Rimtas iššūkis". JAV ir Turkijos vadovai nori "išspręsti S-400 klausimą"

34
(atnaujinta 14:34 2019.11.14)
Politikos analitikas mano, kad šiuo metu, kai JAV prezidentas Trampas labai susitelkęs į priešrinkiminę kampaniją, jam labai svarbu, kad santykiai su Turkija atitiktų Amerikos užsienio politikos principus

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. JAV ir Turkijos prezidentai Donaldas Trampas ir Redžepas Tajipas Erdoganas ketina išspręsti S-400 tiekimų Turkijai klausimą.

Amerikos vadovui tai labai svarbu dėl kelių priežasčių, mano politikos analitikas Andrejus Koškinas.

Tai, kad Turkija įsigijo Rusijos S-400 sistemas, kelia iššūkius Vašingtono ir Ankaros santykiams, sakė JAV vadovas Donaldas Trampas bendroje spaudos konferencijoje su Turkijos prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu.

Kartu valstybės vadovai išreiškė ketinimą aptarti ir išspręsti su šia sutartimi susijusius klausimus.

"Mes reguliariai apie tai diskutuojame, diskutavome šiandien ir diskutuosime ateityje", — RIA Novosti cituoja Trampą.

JAV prezidentas pridūrė, kad jis ir Erdoganas paprašė abiejų šalių užsienio reikalų agentūrų vadovų ir nacionalinio saugumo patarėjų nedelsiant pradėti "spręsti S-400 problemą".

Rusijos Plechanovo ekonomikos universiteto Politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas interviu Sputnik radijui sakė, kad padėtis, kai Turkija perka S-400, yra rimtas iššūkis JAV.

"JAV, be abejo, Turkijos sprendimas įsigyti S-400 yra labai rimtas iššūkis. Turkija — antroji Šiaurės Atlanto aljanso armija. Esant tokiai situacijai, nepaklusnumas, nenoras bendradarbiauti su JAV suteikia pagrindo abejoti apskritai dominuojančiu JAV vaidmeniu pasaulyje. Todėl Donaldas Trampas taiko visus metodus. Visų pirma, tai bandymas įbauginti sankcijomis — tai nedavė rezultatų. Dabar jis persiorientavo ir bando derėtis su Erdoganu siūlydamas labai patrauklius sandorius. Tai yra rimtos geopolitinio atsiskyrimo prielaidos, ypač Sirijos teritorijoje. Be to, Trampas šiuo metu labai susitelkęs į artėjančius rinkimus. Ir jam labai svarbu, kad santykiai su Turkija būtų pakoreguoti pagal užsienio politiką, kurią kuria Amerika", — sakė Andrejus Koškinas.

Naujausių Rusijos oro gynybos sistemų S-400 tiekimo sutartis sukėlė Ankaros ir Vašingtono santykių krizę. JAV pareikalavo, kad Turkija susilaikytų nuo susitarimo ir įsigytų Amerikos "Patriot" sistemas, grasindamos atidėti ar net atšaukti naikintuvų F-35 pardavimus Ankarai bei įvesti sankcijas pagal įstatymą "Dėl atoveikio Amerikos priešininkams per sankcijas" (CAATSA).

Turkija atsisakė nusileisti. Planuojama, kad oro gynybos sistemos pradės veikti pavasarį.

34
Tegai:
zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Turkija, JAV
Temos:
Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)
Dar šia tema
Pasirodė Turkijoje dislokuotų S-400 palydovinės nuotraukos
"Triumf" Turkijai: paskelbtas S-400 siuntimo į Ankarą vaizdo įrašas
Turkijos URM vadovas: šalies nepavyks išvaryti iš NATO
Buvęs Turkijos karininkas atskleidė konflikto tarp JAV ir Turkijos priežastį