Baltarusijos siena, archyvinė nuotrauka

Baltarusija ketina pakeisti sienos apsaugos sutartį su Rusija

60
(atnaujinta 18:27 2019.11.14)
Lukašenka tvirtina, kad reikia spręsti sunkumus, su kuriais susiduria trečiųjų šalių piliečiai, kai kerta Baltarusijos ir Rusijos sieną

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Minskas planuoja iš dalies pakeisti jungtinę sienų apsaugos sutartį su Maskva, sakė Baltarusijos saugumo tarybos valstybės sekretorius Stanislovas Zasis.

Jis patikslino, kad tai yra Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos sprendimas.

"Žinoma, nemažai šio susitarimo nuostatų prarado savo aktualumą. Praėjo daug laiko, padėtis pasikeitė. Kelios sutarties nuostatos teikia realios naudos, jas įgyvendina dvi šalys. Bet apskritai susitarimą reikia atnaujinti ir sustiprinti", — cituoja Zasį Sputnik Baltarusija.

Anot jo, padėtis prie bendrų sienų reikalauja bendrų suderintų veiksmų. Derybos dėl sutarties pakeitimų vyks artimiausiomis dienomis.

Šiandien Lukašenka susitiko su Zasiu ir Baltarusijos valstybės sienos komiteto pirmininku Anatolijumi Lappo, jie aptarė Baltarusijos ir Rusijos sąveiką pasienio klausimais.

Visų pirma, Baltarusijos vadovas pavadino absurdu problemas, susijusias su trečiųjų šalių piliečių perėjimu per Baltarusijos ir Rusijos sieną, įskaitant tuos atvejus, kai jie turi Rusijos vizą.

1995 metais Minskas ir Maskva pasirašė susitarimą dėl bendrų pastangų apsaugoti Sąjungos valstybės išorės sienas, ji automatiškai atnaujinama kas penkerius metus. Dokumentas nustoja galioti lapkritį.

Baltarusijos gynybos ministras Andrejus Ravkovas spalio pabaigoje teigė, kad Minskas imsis priemonių, susijusių su JAV šarvuočių dislokavimu Lietuvoje prie Baltarusijos sienos ir NATO pratybomis "Defender Europe", kurios turėtų vykti pavasarį. Visų pirma ketinama stiprinti sienos apsaugą.

Minskas taip pat pareiškė, kad dėl NATO buvimo prie Sąjungos valstybės sienos reikia pakoreguoti regioninių pajėgų grupuočių panaudojimo planą: manoma, kad Rusijos ir Baltarusijos kariuomenės kartu vykdys bendrą žvalgybą.

60
Tegai:
pasienis, siena, Rusija, Baltarusija
Dar šia tema
Jūs laikykitės: kaip NATO ketina gelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos
Vakarų politikai sunerimę dėl Rusijos ir Baltarusijos integracijos
Ekonomistas: Minske galimai nebus ką perkrauti Baltijos uostuose
"Geležinis vilkas" medžioklėje: Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pakvipo paraku
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados