Boeing B-52H Stratofortress, archyvinė nuotrauka

"Mirtinas žaidimas": NI įvertino "B-52" skrydžius netoli Rusijos karinių bazių

57
(atnaujinta 19:07 2019.11.14)
Karines technologijas aprašantis leidinys atkreipė dėmesį, kad JAV, atlikinėdamos žvalgybinius skrydžius, naudojasi tais pačiais metodais, kurių šaltojo karo leikotarpiu laikėsi Amerika ir TSRS

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. JAV strateginiai bombonešiai B-52 vis dažniau minimliu atstumu priartėja prie Barenco jūros, kur įsikūrę Rusijos povandeniniai laivai, praneša "The National Interest".

Straipsnio autorius atkreipė dėmesį į tai, kad nuo rudens pradžios jau buvo trys tokie atvejai. Paskutinį kartą JAV oro pajėgos pranešė apie skrydį šiame regione lapkričio 6 dieną. Pranešime spaudai teigiama, kad manevrai buvo skirti sąveikai su Norvegijos kariniais lėktuvais plėtoti.

Skrydžio maršrutas vyko palei rytinę Barenco jūros dalį. Žiniasklaida pranešė, kad vienas iš orlaivių priartėjo prie Kolos pusiasalio ir Novaja Zemlia krantų, antrasis nuskrido į Kanin Nos kyšulį prie įėjimo į Baltąją jūrą, trečias grįžo į Barenco jūros vakarinę dalį.

Leidinio autorius pabrėžė, kad sprogdintojai skraidė arti karinio jūrų laivyno bazių, tačiau panašu, kad tai Rusijai nekelia rūpesčių.

Jo manymu, tokia veikla primena Amerikos ir sovietų oro pajėgų veiksmus šaltojo karo metu, kai kariniai lėktuvai priartėdavo prie sienų, bet jų neperžengė.

"Tai yra savotiškas žaidimas, galintis sukelti mirtinų padarinių. Vienu metu TSRS numušė kelis amerikiečių lėktuvus-šnipus, ir nesunku įsivaizduoti, kad ir Rusijai gali susirūpinti bomboneškių skrydžiai svarbiausiose karinėse bazėse", — padarė išvadą autorius.

Spalio pabaigoje JAV bombonešiai B-52 dalyvavo pratybose Lietuvos teritorijoje. Tada JAV karinių oro pajėgų strateginiai bombonešiai B-52 per Lietuvos ir JAV karines pratybas vykdė mokomąjį bombardavimą Lietuvos kariuomenės pratybų aikštelėje netoli Kazlų Rūdos, maždaug 60 km atstumu nuo Kaliningardo srities sienos.

Baltijos šalių politikai periodiškai prašo NATO ir JAV sustiprinti savo karines pajėgas regione. Kaip argumentą jie nurodo tariamai augančią "Rusijos grėsmę". Pastaruoju metu labai padidėjo aljanso karinių kontingentų skaičius ir įranga prie Rusijos sienų.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir kursto antirusišką isteriją, siekdamos kuo labiau priartėti prie Rusijos sienų.

57
Tegai:
Rusija, JAV, bombonešis B-52
Dar šia tema
JAV bombonešiai B-52 vykdė mokomąsias atakas 60 km atstumu nuo Rusijos sienos
Ekspertas: sunku pasakyti, ko daugiau turi Lietuvos valdžia — cinizmo ar idiotizmo
JAV ataka prieš Rusiją ar Kiniją sukeltų katastrofą, rašo žiniasklaida
Baltijos šalys, ramiai miegokit, kol JAV jus "bombarduoja"