Kalibr raketos paleidimas

Ukrainos admirolas pasiskundė dėl Rusijos "Kalibr" Juodojoje jūroje

40
(atnaujinta 09:20 2019.11.15)
Pasak Ukrainos karinio jūrų laivyno admirolo Igorio Vorončenkos, Kijevo atsakas į šias "grėsmes" turėtų būti Ukrainos laivyno karinių jūrų pajėgų atkūrimas, laivų sudėties didinimas ir "kokybiškas bendradarbiavimas" su NATO šalimis

VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas Igoris Vorončenka pasiskundė, kad Rusija ženkliai padidino Juodosios jūros laivyno kovinį potencialą, paleisdama į darbą sparnuotųjų raketų "Kalibr" gabenimo laivus, praneša RIA Novosti.

"Per penkerius metus, pradedant nuo 2014 metų, Rusija ženkliai padidino Juodosios jūros laivyno kovinį potencialą ir Juodojoje jūroje sutelkė naujus laivus ir povandeninius laivus, kurie gabena smogiamąsias raketas, pavyzdžiui, didelio tikslumo sparnuotąsias raketas "Kalibr". Bendra šių raketų salvė yra 72 vienetai, ir iki kitų metų pabaigos išaugs iki 168 raketų", — sakė Vorončenka.

Anot jo, Rusija sukūrė regione ešeloninę priešlaivinę gynybos sistemą, sustiprino oro gynybos sistemą naujais S-400, taip pat padidino oro pajėgų parką, aprūpindama naujus naikintuvus ir bombonešius.

Tuo pačiu Kijevo atsakas į šias "grėsmes", pasak admirolo, turėtų būti Ukrainos laivyno karinių jūrų pajėgų atkūrimas, laivų sudėties didinimas ir "kokybiškas bendradarbiavimas" su NATO šalimis.

Didelio tikslumo sparnuotosios raketos "Kalibr" iš pradžių buvo sukurtos siekiant apginkluoti naujuosius projekto 885 "Jasen" daugiafunkcius povandeninius laivus. Tada jomis pradėjo ginkluoti projekto 636 povandeninius laivus, į kuriuos įeina "Velikij Novgorod", ir paviršinius laivus. "Kalibr" nuotolis — apie 2,5 tūkstančio kilometrų.

Kaip anksčiau teigė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško, saugumas Juodosios jūros regione pirmiausia turėtų būti užtikrinamas bendradarbiaujant su Juodosios jūros regiono šalimis. "Tam yra visos būtinos sąlygos. Tai ir Juodosios jūros ekonominio bendradarbiavimo organizacija karinėje srityje — tai dokumentas dėl pasitikėjimo priemonių Juodojoje jūroje stiprinimo", — teigė Gruško. Kartu diplomatas pažymėjo, kad padidėjęs NATO aktyvumas Juodojoje jūroje kenkia regiono stabilumui, į kurį Maskva atsakys "atitinkamai".

40
Tegai:
NATO, sparnuotosios raketos "Kalibr", Rusija, Juodoji jūra, Ukraina
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva mėto akmenis į išplaukiantį laivą, aptardama NATO didybę
NATO karinis lėktuvas ir dronas atliko žvalgybinį skrydį prie Rusijos sienų
Ukrainos vicepremjeras pareiškė apie "karą" su Rusija dėl Krymo
JAV ginklai

JAV pripažino, kad Amerikos armija nusileidžia Rusijai

(atnaujinta 11:11 2021.04.21)
Dokumente įvertinamas Amerikos karių pasirengimas vykdyti karo veiksmus nuo 2017 iki 2019 metų. Jos autoriai priėjo prie išvados, kad nebegalima kalbėti apie neginčijamą JAV karinį pranašumą dėl galimų priešininkų sustiprėjimo

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. JAV audito tarnyba pripažino, kad dėl dalyvavimo keliuose regioniniuose konfliktuose per pastaruosius 20 metų Amerikos ginkluotųjų pajėgų pasirengimas kovai sumažėjo, rašo RT, remdamasi departamento ataskaita.

Dokumente įvertinamas Amerikos karių pasirengimas vykdyti karo veiksmus nuo 2017 iki 2019 metų. Jos autoriai priėjo prie išvados, kad nebegalima kalbėti apie neginčijamą JAV karinį pranašumą dėl galimų priešininkų sustiprėjimo.

"2018 metais Nacionalinės gynybos strategijoje atkreipiamas dėmesys į tai, kad JAV dominavimas visose kovinėse dimensijose nebėra garantuotas, nes potencialūs priešininkai, būtent Kinija ir Rusija, sugebėjo išplėtoti ir sustiprinti savo pajėgumus", — rašo dokumento autoriai.

Visų pirma jie atkreipė dėmesį į kovinės parengties rodiklių "jūroje" sumažėjimą, nors pastebėjo, kad padidėjo antžeminių pajėgų rodikliai. Ir pagrindinė kliūtis siekiant atkurti žvalgybos laivų ir povandeninių laivynų parengtį yra vadinama ribotomis priežiūros galimybėmis.

Sistema Poseidon
Министерство обороны РФ

Kalbant apie oro erdvę, ekspertai pagrindinius sunkumus sieja su pilotų, paruoštų valdyti kovinius sraigtasparnius AH-64, trūkumu.

Kalbant apie kosmoso sektorių, ataskaitoje pažymima, kad trūksta duomenų apie atskirų vienetų, reikalingų pagrindinių kosmoso pajėgų ir išteklių pasirengimui patikrinti, būklę.

Amerikos politikai ne kartą pareiškė, kad reikia išplėsti ginkluotųjų pajėgų potencialą išlaikyti pasaulinę JAV vadovybę tarp didžiųjų valstybių.

Tegai:
ginklai, JAV
Su-57

Šaltinis: Su-57 bus pritaikytas valdyti dronų grupei

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių"

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusijos penktosios kartos kovinis lėktuvas "Su-57" bus pritaikytas mažų bepiločių orlaivių grupei valdyti. Juos naikintuvas neš ant savo išorinės ir vidinės pakabos, RIA Novosti sakė šaltinis orlaivių pramonėje.

Anot pašnekovo, borto įranga ir speciali programinė įranga jau pradėti kurti.

"Taip pat kuriamas stendas dronų sąveikos su naikintuvu-nešėju sistemai ir tarpusavyje realiu laiku išbandyti naudojant pusiau natūrinį modeliavimą", — pridūrė jis.

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių". Įrenginiai, priklausantys grupės naudojimo koncepcijai, saugiais ryšių kanalais sąveikaus tiek su lėktuvnešio bortu, tiek tarpusavyje, sakė jis.

Su-57
© Sputnik / Максим Блинов

Daroma prielaida, kad "Su-57" numes bepiločių orlaivių grupę, pavyzdžiui, prieš patekdamas į priešo oro gynybos sistemos veikimo zoną. Dronai trukdys sistemos radarams, perkraus jos informacinius kanalus kaip apgaulę ir tiesiogiai atakuos priešlėktuvines sistemas kaip didelio tikslumo lėktuvų ginklus.

Agentūros pašnekovas neįvardijo dronų, kuriuos planuojama naudoti "Su-57", tipo.

Kaip šaltinis kariniame pramoniniame komplekse, apie kurį kovo pradžioje pranešė RIA Novosti, aviacijos ir kosmoso pajėgoms kuriamas daugiafunkcis nepilotuojamas kompleksas "Molnija", kurio reaktyviniai lėktuvai bus paleisti būriu iš, pavyzdžiui, lėktuvnešio, sunaikinti priešo oro gynybą ar vykdyti elektroninį karą.

Agentūros pašnekovas pažymėjo, kad komplekso pagrindas bus mažos bepiločiai orlaiviai, pagaminti pagal sparnuotosios raketos formą. Vieno sistemos aparato ilgis bus 1,5 metro, o sparnų ilgis - iki 1,2 metro. Įrenginio greitis deklaruojamas 600 - 700 kilometrų per valandą lygyje, kovinės galvutės arba naudingosios apkrovos masė sieks apie 5-7 kilogramus.

"Su-57" (anksčiau žinomas kaip PAK FA) yra penktos kartos Rusijos naikintuvas, skirtas sunaikinti visų tipų orą, žemę ir paviršių. Pirmąjį skrydį jis atliko 2010 metais. "Su-57" pasižymi dideliu manevringumu, naujausia aviacijos technika ir prastu matomumu (slapta technologija).

Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
© Sputnik
Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
Tegai:
SU-57
Dar šia tema
Rusijos naikintuvas Su-57 užkariauja pasaulį. Kas toliau?
Su-57 išbandė viršgarsinių raketų maketus, sakė šaltinis
JAV Su-57 pasirodymas Turkijoje buvo pavadintas NATO košmaru