S-400 oro gynybos sistema, archyvinė nuotrauka

Turkija, nepaisydama JAV grasinimų, ketina dislokuoti Rusijos S-400

57
(atnaujinta 10:54 2019.11.18)
Turkijos gynybos pramonės atstovas patvirtino, kad Rusijos oro gynybos sistemos bus dislokuotos šalies teritorijoje, tačiau su sistemomis susijusio aptarnavimo rusai neteiks

VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Nepaisant JAV sankcijų grėsmės, Turkija ketina naudoti iš Rusijos įsigytas oro gynybos sistemas S-400, praneša RIA Novosti su nuoroda į gynybos pramonės sekretoriato vadovą Ismailą Demirą.

Tuo pačiu metu, anot jo, oro gynybos sistema nebus aptarnaujama Rusijos personalo.

"Nelogiška pirkti S-400 ir jų nenaudoti. Rusijos personalas neprisidės prie jų eksploatavimo. Šios sistemos nekelia grėsmės NATO", — Demiras sakė "CNN Turk" eteryje.

Jis pažymėjo, kad Turkija yra pasirengusi palankiomis sąlygomis įsigyti Amerikos "Patriot" oro gynybos sistemas ir naudoti jas kartu su Rusijos priešlėktuvinėmis raketų sistemomis.

Naujausių Rusijos oro gynybos sistemų S-400 tiekimo sutartis sukėlė Ankaros ir Vašingtono santykių krizę. JAV pareikalavo, kad Turkija susilaikytų nuo susitarimo ir įsigytų Amerikos "Patriot" sistemas, grasindamos atidėti ar net atšaukti naikintuvų F-35 pardavimus Ankarai bei įvesti sankcijas pagal įstatymą "Dėl atoveikio Amerikos priešininkams per sankcijas" (CAATSA).
Turkija atsisakė nusileisti. Planuojama, kad oro gynybos sistemos pradės veikti 2020 metų balandį.

Anksčiau "Sputnik" radijas pranešė, kad JAV ir Turkijos prezidentai nori "išspręsti problemą" dėl S-400.

57
Tegai:
zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Rusija, JAV, Turkija
Dar šia tema
Trampo grasinimai suartina Turkiją su Rusija, mano ekspertas
Trampas pasiūlė Erdoganui sankcijų apėjimo variantą ir $100 mlrd. vertės sandorį
Trampas pakomentavo Turkijos S-400 pirkimą