Строительство газопровода Северный поток-2 в Ленинградской области

Politologas: Vokietija ir ES neįveda sankcijų prieš JAV dėl "Nord Stream-2"

38
(atnaujinta 18:10 2019.11.18)
Vašingtonas taip pat neįves ribojamųjų priemonių prieš savo partnerius Europoje, nes jau vykdo rimtą prekybos karą prieš Kiniją, mano politologas Sergejus Kozlovas

VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Pareiškimą apie tai, kad ES ir Vokietija turėtų įvesti atsakomąsias sankcijas prieš JAV, jei ji įgyvendins priemonių paketą įmonėms, dalyvaujančioms projekte "Nord Stream-2", reikėtų suvokti kaip gana griežtos retorikos apraišką, bet ne daugiau, sakė politologas, Sibiro vadybos instituto Politikos ir tarptautinių ryšių fakulteto dekanas Sergejus Kozlovas interviu Sputnik radijui.

"Tiek Vokietijos, tiek kitų Europos šalių atsakomųjų sankcijų įvedimo realumas, jei JAV įves sankcijas, derėtų pripažinti, yra mažas. Tačiau ir JAV sankcijų įvedimas prieš Europos šalis, sutikusias dalyvauti "Nord Stream-2" projekte, taip pat nėra per daug realus. JAV nėra pasirengusios pradėti dar vieną prekybos karą su savo partneriais, atsižvelgiant į tai, kad ji jau yra įsivėlusi į gana rimtą konfrontaciją su Kinija", — sakė jis.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Europos Sąjunga ir Vokietija turėtų įvesti atsakomąsias sankcijas JAV, jei Vašingtonas įgyvendins priemonių paketą įmonėms, dalyvaujančioms projekte "Nord Stream-2", interviu "RIA Novosti" pareiškė Bundestago deputatas, oficialus "Kairiųjų" frakcijos atstovas užsienio politikos klausimais Aleksanderis Nojus.

Dujotiekio Nord Stream-2 statyba
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Jis kol kas nepaaiškino, kaip atrodytų atsakomosios sankcijos, tačiau pasiūlė, kad jos galėtų paveikti JAV importą ar jų prekes.

Dujotiekio projektu, kurio vertė 9,5 milijardo eurų, numatoma tiesti dvi dujų linijas iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją.

Spalio pabaigoje Danija tapo paskutine šalimi, davusia leidimą nutiesti dujotiekį Baltijos jūroje. Anksčiau projektą patvirtino Vokietija, Suomija ir Švedija.

Kelios šalys nepritaria "Nord Stream-2" statybai. Tarp jų yra Ukraina, kuri baiminasi, kad užbaigusi statybas Rusija atsisakys dujų tranzito per jos teritoriją ir pinigai į biudžetą nebeplauks.

Taip pat projektą kritikuoja JAV, kurios tikisi parduoti savo brangias dujas Europos šalims, ir kai kurios ES valstybės narės, kurias ekspertai vadina "JAV palydovėmis".

Vasarą JAV Kongresas svarstė įstatymo projektą dėl sankcijų prieš "Nord Stream-2" įmones ir asmenis, susijusius su dujotiekio statyba. NATO Parlamentinės Asamblėjos rudens sesijoje pranešėjas iš Norvegijos pažymėjo, kad nei Europa, nei JAV nėra suinteresuotos, kad sankcijos pakenktų transatlantiniams santykiams, todėl nauji apribojimai kelia didelį susirūpinimą.

38
Tegai:
sankcijos, JAV, ES, Vokietija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (277)
Dar šia tema
Europos vyriausybė: mūsų laukia problemos. Kuo čia dėta Rusija?
Ekonomistas: Lenkijos premjero pareiškimai apie "Nord Stream-2" absurdiški
Vokietija priėmė įstatymo projektą, reguliuojantį "Nord Stream-2"