Minskas

Minskas pakomentavo NATO aktyvumą pasienyje su Baltarusija

68
(atnaujinta 18:33 2019.11.18)
Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus tikisi, kad aljansas atsižvelgs į baltarusių susirūpinimą, susijusį su karinių pajėgų augimu ir NATO infrastruktūros stiprinimu prie Baltarusijos sienų

VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Minskas tikisi, kad NATO atsižvelgs į Baltarusijos susirūpinimą dėl aljanso infrastruktūros plėtimosi prie jos rytinių sienų. Šis klausimas buvo aptariamas palaikant ryšius su JAV, pirmadienį sakė Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus.

"Mes ne kartą kalbėjome apie savo susidomėjimą plėtoti teisingą, abipusiškai naudingą dialogą su NATO, kuris būtų raktas į Europos karinės veiklos skaidrumo ir nuspėjamumo didinimą. Tikimės, kad į mūsų susirūpinimą, susijusį su karinių pajėgų augimu ir NATO infrastruktūros stiprinimu prie Baltarusijos sienų, bus atsižvelgta", — cituoja jį RIA Novosti.

"Bet kokiu atveju mūsų palaikomi ryšiai su JAV atstovais suteikia tokios vilties", — pridūrė Baltarusijos užsienio reikalų ministras.

NATO karinių pajėgų didinimas

Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu "BBC" pareiškė, kad Aljansas nemato tiesioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

"Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, mes nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — taip pat pažymėjo Stoltenbergas.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

68
Tegai:
NATO, Baltarusija
Dar šia tema
Deputatas pavadino Latviją "silpniausia Baltijos šalių gynybos grandimi"
Kinijos URM: šaltasis karas pono Pompėjaus širdyje vis dar nesibaigė
Politologas: Vokietija ir ES neįveda sankcijų prieš JAV dėl "Nord Stream-2"