ES Taryba Briuselyje, archyvinė nuotrauka

ES Taryba ketina pasirašyti vizų susitarimą su Baltarusija

44
(atnaujinta 09:45 2019.11.19)
Briuselis turi paskirti atstovą, kuris susitarimą pasirašys. Dokumentas gali įsigalioti praėjus dviem mėnesiams po to, kai jį priims abi šalys

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Europos Sąjungos Taryba patvirtino sprendimą dėl susitarimo su Baltarusija dėl vizų režimo supaprastinimo, praneša "Sputnik Baltarusija" su nuoroda į oficialų ES žurnalą.

Buvo leista pasirašyti dokumentą ES vardu su Minsku. Tarybos pirmininkas turės paskirti įgaliotą asmenį pasirašyti susitarimą.

Atitinkamo projekto parengimas buvo baigtas rudens pradžioje, o spalį jis buvo pateiktas patvirtinti ES Tarybai.

"Šiuo dokumentu leidžiama pasirašyti ES vardu susitarimą su Baltarusijos Respublika dėl vizų išdavimo tvarkos supaprastinimo", — rašoma sprendime.

Planuojama, kad dokumentas įsigalios praėjus dviem mėnesiams po to, kai jį priims abi šalys.

Projektas apima Šengeno vizos kainos sumažinimą nuo 60 iki 35 eurų. Mokėti nereikės vaikams iki 12 metų, neįgaliesiems, oficialių delegacijų nariams, moksleiviams, studentams ir doktorantams, pilietinės visuomenės organizacijų, humanitarinių organizacijų atstovams, taip pat žmonėms, kurie užsiima moksline, kultūrine, meno ir sporto veikla. Viešnagės trukmė — iki 90 dienų.

Nuo vasario ES ketina padidinti vizų išdavimo mokestį trečiųjų šalių piliečiams iki 80 eurų. Turistai iš Baltarusijos bus priversti mokėti didesnę kainą už vizą, jei iki to laiko neįsigalios susitarimas.

44
Tegai:
Europos Sąjunga, Minskas, Briuselis, viza
Dar šia tema
Lukašenka pareiškė, kad Baltarusija nėra svarmuo ant Rusijos kojų
Baltarusija ketina pakeisti sienos apsaugos sutartį su Rusija
Minskas pakomentavo NATO aktyvumą pasienyje su Baltarusija
Rusijos ir JAV vėliavos

Vokietija pareiškė apie Rusijos nesikišimą į 2016 metais JAV vykusius rinkimus  

(atnaujinta 16:53 2020.10.27)
Rusija ne kartą neigė kaltinimus bandymais paveikti demokratinius procesus įvairiose šalyse, o prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas juos pavadino "visiškai nepagrįstais"

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Būtų didelė klaida manyti, kad Hilari Klinton pralaimėjo 2016 metais per JAV prezidento rinkimus dėl "Rusijos kišimosi", spaudos konferencijoje Berlyne sakė buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministras, "Atlatičeskij most" pirmininkas Zigmaras Gabrielis, praneša RIA Novosti.

"Demokratai galbūt yra dar aršesni Rusijos priešininkai, nes yra nemaža dalis demokratų partijos, kuri mano, kad Hilari Klinton dėl (Rusijos prezidento) Vladimiro Putino įsikišimo pralaimėjo paskutinius prezidento rinkimus, kas, manau, yra visiški kliedesiai", — sakė jis.

"Tai nebuvo garantuota priežastis, dėl kurios ji pralaimėjo", — pridūrė jis.

Rusija ne kartą neigė kaltinimus dėl bandymų paveikti demokratinius procesus įvairiose šalyse, o prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas juos pavadino "visiškai nepagrįstais". Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas apie tariamą Rusijos kišimąsi į rinkimus skirtingose ​​šalyse, teigė, kad nėra jokių tai patvirtinančių įrodymų.

JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 3 dieną. Į valstybės vadovo postą pretenduoja dabartinis respublikonų prezidentas Donaldas Trampas ir demokratas Džo Baidenas.

Tegai:
prezidento rinkimai, rinkimai, Vokietija, JAV, Rusija
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Lietuvos teisininkas: Vilniui "Baltarusijos avantiūros" sukels liūdnas pasekmes
"Artėja tamsi žiema": JAV baigėsi paskutiniai Trampo ir Baideno debatai
Vladimiras Žirinovskis

Šengeno zona "žlugs" dėl koronaviruso, pareiškė Žirinovskis

(atnaujinta 17:12 2020.10.27)
Politiko teigimu, įprasti pasienio režimai bus atkurti. Taip pat, Žirinovskio manymu, dings euras

VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Rusijos liberalų demokratų partijos (LDPR) lyderis Vladimiras Žirinovskis mano, kad Šengeno zona žlugs dėl pandemijos ir Europos valstybės grįš prie įprasto sienų režimo. Apie tai pranešė RIA Novosti.

Vyras, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

"Šengeno zona žlugs, nes Europos šalių gyventojams nenaudinga, kai žmogus iš vienos Europos šalies atveš infekciją į kitą. Todėl greičiausiai bus atkurtas įprastas pasienio režimas", — sakė Žirinovskis.

"Tikėtina, kad išnyks ir euras. Tegul kiekvienos šalies žmonės naudojasi savo valiuta, kad nebūtų jokios įtakos", — pridūrė politikas.

Jo nuomone, šios priverstinės priemonės — dėl didelės pandemijos grėsmės.

Rusijoje užsikrėtusių daugiau nei pusantro milijono, apie 1,15 milijono iš jų pasveiko, daugiau nei 26 tūkstančiai mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 43,14 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,15 mln. žmonių.

Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
© Sputnik
Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
Tegai:
koronavirusas, Europa, Vladimiras Žirinovskis, Rusija
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Raseiniuose karantinas pratęstas dviem savaitėms
SAM: dar 8 savivaldybėms gali grėsti karantinas
Į Lietuvą grįžta griežtas karantinas