Ukrainos laivai

Ukraina atsisakė laivų grąžinimą laikyti Rusijos geros valios aktu

35
(atnaujinta 09:55 2019.11.19)
Ukrainos gynybos ministras pažymėjo, kad specialistai apžiūrės grąžintus laivus, kurie pernai buvo sulaikyti už Rusijos valstybės sienos pažeidimą, ir pateiks rekomendacijas, kaip juos kuo greičiau grąžinti į tarnybą

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Ukrainos gynybos ministras Andrejus Zagorodniukas Ukrainos laivų grąžinimą vertina ne kaip geros valios aktą, o kaip Tarptautinio jūrų teisės tribunolo sprendimo įgyvendinimą.

Pirmadienį Maskva perdavė Ukrainai tris jos karinių jūrų pajėgų laivus, praėjusių metų lapkritį sulaikytus Kerčės sąsiaurio rajone už sienos pažeidimą.

"Laivų ir vilkiko grąžinimas nėra geros valios aktas. Manau, kad šie įvykiai yra ne kas kita, kaip Tarptautinio jūrų teisės tribunolo gegužę priimto sprendimo įgyvendinimas iš valstybės agresorės pusės", — Facebook parašė Zagorodniukas.

Anot jo, specialistai apžiūrės grąžintus laivus ir pateiks rekomendacijas, kaip juos kuo greičiau grąžinti į tarnybą.

Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoja Europos integracijos klausimais Jelena Zerkal anksčiau pareiškė, kad Kijevas neatsisakys planų patraukti Rusiją atsakomybėn JT Tarptautiniame jūrų teisės tribunole net po to, kai į tėvynę sugrįš Ukrainos karo laivai, kuriuos Rusijos pasieniečiai sulaikė už valstybės sienos pažeidimą. Ukrainos URM duomenimis, pirmieji teismo posėdžiai šioje byloje numatomi lapkričio 21–22 dienomis.

Gegužės pabaigoje tribunolas pareikalavo, kad Maskva paleistų Ukrainos karo laivus ir jūreivius, sulaikytus Kerčės sąsiauryje už sienos pažeidimą. Buvo pažymėta, kad tribunolas nereikalauja nutraukti jūreivių atžvilgiu pradėtą baudžiamąją ​​bylą. Anksčiau Maskva paskelbė, kad nedalyvaus posėdžiuose, nes tarptautinis tribunolas neturi jurisdikcijos nagrinėti Kijevo ieškinio.

Provokacija Kerčės sąsiauryje

2018 metų lapkričio 25 dieną Ukrainos karinio jūrų pajėgų laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir vilkikas "Jany Kapu" pažeidė Rusijos valstybės sieną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nepaisydami teisėtų valdžios reikalavimų.

Dėl to buvo nuspręsta pažeidėjus sulaikyti. Buvo sulaikyti 24 kariai, įskaitant Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnus, kurie vadovavo operacijai.

Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino iš anksto suplanuota provokacija, susijusia su žemu Petro Porošenkos reitingu prezidento rinkimų išvakarėse.

Šių metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų paleidimo.

35
Tegai:
Rusija, Ukraina
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
Dar šia tema
Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip Ukraina sulaiko Rusijos tanklaivį
Diplomatas: Trampas uždraudė komentuoti įvykį Kerčės sąsiauryje
Takelis miške

Kaliningrado srityje sprogus Antrojo pasaulinio karo laikų sveidiniui nukentėjo du vaikai

(atnaujinta 16:51 2020.08.09)
Vaikai buvo hospitalizuoti su skeveldrinėmis žaizdomis. Berniukas yra sunkios būklės, mergaitė — vidutinės

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Kaliningrado srityje berniukas ir mergaitė buvo paguldyti į ligoninę po sviedinio sprogimo, tikėtina, kad jis Antrojo pasaulinio karo laikų, praneša RIA Novosti.

Pirminiais duomenimis, dvi šeimos su vaikais ilsėjosi palapinėse miške, esančiame prie Baltijsko. Uždegus laužą, sprogo sviedinys, kuris buvo po žemę. Penkerių metų berniukas ir devynerių metų mergaitė buvo sužeisti.

Abu vaikai su sunkiais sužalojimais buvo paguldyti į vaikų regioninę ligoninę. Berniuko būklę gydytojai vertina kaip sunkią, mergaitės — vidutinio sunkumo.

Teisėsauga apžiūrėjo įvykio vietą, visos įvykio aplinkybės yra nustatinėjamos.

Tegai:
nukentėję, sviedinys, Kaliningrado sritis
Michailas Jefremovas

Dobrovinskis paskelbė naują posūkį Jefremovo byloje  

(atnaujinta 14:36 2020.08.09)
Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada"

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Rugpjūčio 11 dieną(antradienį), teismo posėdyje įvyks "reikšmingas įvykis" Michailo Jefremovo byloje. Apie tai "Gazeta.ru" pareiškė nukentėjusios pusės advokatas Aleksandras Dobrovinskis.

"Antradienį viską išgirsite, nes vyks kai kurie reikšmingi įvykiai, vykstantys visiems, kurie į savo vietą įtrauks daugybę dalykų ir visi viską supras", — aiškino teisininkas.

Jis pažymėjo, kad niekada nesakė, jog aktorius bus nuteistas.

"Bent jau aš neturiu teisės to daryti. Nepaisant to, aš vykdau savo direktorių valią ir ketiname įrodyti jo kaltę. Ar yra kaltės nuosprendis, ar ne, mes dar ilgai nepamatysime", — pridūrė jis.

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo. 

Tegai:
avarija, byla, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po mirtinos avarijos
Buvo gaila automobilio: liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po avarijos