Ukrainos laivai

Ukraina atsisakė laivų grąžinimą laikyti Rusijos geros valios aktu

25
(atnaujinta 09:55 2019.11.19)
Ukrainos gynybos ministras pažymėjo, kad specialistai apžiūrės grąžintus laivus, kurie pernai buvo sulaikyti už Rusijos valstybės sienos pažeidimą, ir pateiks rekomendacijas, kaip juos kuo greičiau grąžinti į tarnybą

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Ukrainos gynybos ministras Andrejus Zagorodniukas Ukrainos laivų grąžinimą vertina ne kaip geros valios aktą, o kaip Tarptautinio jūrų teisės tribunolo sprendimo įgyvendinimą.

Pirmadienį Maskva perdavė Ukrainai tris jos karinių jūrų pajėgų laivus, praėjusių metų lapkritį sulaikytus Kerčės sąsiaurio rajone už sienos pažeidimą.

"Laivų ir vilkiko grąžinimas nėra geros valios aktas. Manau, kad šie įvykiai yra ne kas kita, kaip Tarptautinio jūrų teisės tribunolo gegužę priimto sprendimo įgyvendinimas iš valstybės agresorės pusės", — Facebook parašė Zagorodniukas.

Anot jo, specialistai apžiūrės grąžintus laivus ir pateiks rekomendacijas, kaip juos kuo greičiau grąžinti į tarnybą.

Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoja Europos integracijos klausimais Jelena Zerkal anksčiau pareiškė, kad Kijevas neatsisakys planų patraukti Rusiją atsakomybėn JT Tarptautiniame jūrų teisės tribunole net po to, kai į tėvynę sugrįš Ukrainos karo laivai, kuriuos Rusijos pasieniečiai sulaikė už valstybės sienos pažeidimą. Ukrainos URM duomenimis, pirmieji teismo posėdžiai šioje byloje numatomi lapkričio 21–22 dienomis.

Gegužės pabaigoje tribunolas pareikalavo, kad Maskva paleistų Ukrainos karo laivus ir jūreivius, sulaikytus Kerčės sąsiauryje už sienos pažeidimą. Buvo pažymėta, kad tribunolas nereikalauja nutraukti jūreivių atžvilgiu pradėtą baudžiamąją ​​bylą. Anksčiau Maskva paskelbė, kad nedalyvaus posėdžiuose, nes tarptautinis tribunolas neturi jurisdikcijos nagrinėti Kijevo ieškinio.

Provokacija Kerčės sąsiauryje

2018 metų lapkričio 25 dieną Ukrainos karinio jūrų pajėgų laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir vilkikas "Jany Kapu" pažeidė Rusijos valstybės sieną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nepaisydami teisėtų valdžios reikalavimų.

Dėl to buvo nuspręsta pažeidėjus sulaikyti. Buvo sulaikyti 24 kariai, įskaitant Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnus, kurie vadovavo operacijai.

Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino iš anksto suplanuota provokacija, susijusia su žemu Petro Porošenkos reitingu prezidento rinkimų išvakarėse.

Šių metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų paleidimo.

25
Tegai:
Rusija, Ukraina
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
Dar šia tema
Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip Ukraina sulaiko Rusijos tanklaivį
Diplomatas: Trampas uždraudė komentuoti įvykį Kerčės sąsiauryje