Venecija per potvynį, archyvinė nuotrauka

Meteorologas įvardijo potvynio Venecijoje priežastis

44
(atnaujinta 16:06 2019.11.19)
Tokias aplinkybes meteorologas pavadino "labai negeru sutapimu", pabrėždamas, kad "prasti orai prasidėjo tuo metu, kai potvynis pasiekė maksimalų lygį"

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Rekordinis potvynis XXI amžiaus Venecijoje įvyko dėl blogų oro sąlygų sutapimo, tačiau tai vis tiek gali būti laikoma pasaulinių klimato pokyčių pasekme, pasakojo Potvynių prognozavimo ir stebėjimo centro darbuotojas Alvise Papa RIA Novosti.

"Tai buvo siaubingos dienos", — sakė jis pačioje pokalbio pradžioje.

"Pastaraisiais metais aš kelis kartus sakiau, kad išvengėme nelaimės. Aš visada įspėjau apie tai, kas bus, nes susidarė tam palankios oro sąlygos. Tačiau praėjusios savaitės įvykiai buvo absoliučiai išskirtiniai. Niekada per visą istoriją, ar bent per pastaruosius 200 metų, per vienerius metus nebuvo potvynių, viršijančių 140 centimetrų. Per keturias dienas mes matėme tokius tris", — sakė fizikas.

Pasak jo, rekordinis potvynis įvyko dėl žemyno masto oro sąlygų veiksnių. Italija ir ypač jos šiaurinė dalis atsidūrė tarp dviejų didelių anticiklonų, kurie sąlyginai gali būti vadinami "Rusijos-Sibiro" ir "Azorų". Jie abu sustojo virš Rytų Europos ir ties Portugalijos pakrantėmis, taip sudarydami pleištą virš Adrijos jūros, kur dvi savaites pūtė šaltas vėjas.

"Tai savaime yra anomali meteorologinė situacija. Kita anomalija įvyko naktį į antradienį, kai potvynio lygis pakilo labiau, nei buvo spėjama, dėl ciklono, kuris susiformavo virš Po upės deltos ir sustiprėjo virš Venecijos lagūnos. Todėl Venecijoje buvo stiprus vėjas ir nepaprastai žemas atmosferos slėgis, o pats miestas nukentėjo daug labiau nei kitos lagūnų salos", — teigė Papa.

Tokias aplinkybes meteorologas pavadino "labai negeru sutapimu", pabrėždamas, kad "prasti orai prasidėjo tuo metu, kai potvynis pasiekė maksimalų lygį".

"Mes dar nematėme tokios galios reiškinių. O tai, kad tai įvyko, reiškia, kad gali pasikartoti... Ar tai yra visuotinio atšilimo padarinys, mes galėsime kalbėti po 20-30 metų. Ar potvynis gali būti susijęs su klimato kaita? Taip, nes per 200 metų mes nefiksavome tokių reiškinių, vadinasi, kažkas pasikeitė", — teigė ekspertas.

Venecija, išgyvenusi tradicinį "aukšto vandens" periodą, susidūrė su antruoju potvyniu istorijoje. Vandens lygis pakilo iki 187 centimetrų, užliedamas 80 proc. miesto. Pirminiais skaičiavimais, žala gali siekti milijardą eurų.

Norėdama atkurti Veneciją, valdžia atidarė specialią banko sąskaitą, kad galėtų gauti reikiamas lėšas tiek iš Italijos, tiek iš užsienio. Civilinės saugos tarnyba pradėjo rinkti lėšas per SMS, kur kiekvienas gali paaukoti du eurus. Italijos ministrų taryba skyrė 20 milijonų eurų potvynio padariniams likviduoti. Pirmadienį mieste atnaujintas mokyklų ir muziejų darbas, atkurtas miesto vandens transporto judėjimas.

44
Tegai:
Italija, potvynis, Venecija
Dar šia tema
Venecijoje, Šv. Marko aikštėje, vyras surengė maudynes — video
Vyras prie kompiuterio, archyvinė nuotrauka

Ekspertas papasakojo, kaip apsaugoti asmeninius duomenis per konferenciją "Zoom"

(atnaujinta 10:32 2020.05.31)
Norint išsaugoti asmeninius duomenis naudodamiesi "Zoom" vaizdo konferencijomis, šią programą patartina atsisiųsti tik iš oficialios svetainės, o mobiliesiems telefonams naudoti "App Store" arba "Google Play"

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Kad jūsų duomenys būtų saugūs, verta atsisiųsti "Zoom" tik iš patikrintų šaltinių, apsaugoti konferencijas slaptažodžiu ir atidžiai stebėti, kas pasakoma ir skelbiama skambučio metu, intelektualiojo rezervo direktorius ir partneris Pavelas Miasojedovas sakė agentūrai "Prime".

"Visų pirma, norėdami išsaugoti asmeninius duomenis naudodamiesi "Zoom" vaizdo konferencijomis, šią programą turėtumėte atsisiųsti tik iš oficialios svetainės, o mobiliesiems telefonams naudoti "App Store" arba "Google Play", — sakė jis.

"Antras žingsnis siekiant užtikrinti jūsų duomenų apsaugą yra naudoti patikimą, sudėtingą slaptažodį. Taip pat nebendraukite su visais saitais į konferenciją ar asmeniniu konferencijos identifikatoriumi (PMI) — žinodami šį slaptažodį pašaliniai asmenys gali prisijungti prie konferencijos", — pridūrė jis.

Tegai:
konferencija, kibernetinis saugumas
Dar šia tema
Kinijos URM JAV išvadino didžiausia "programišių imperija" pasaulyje
Geriau amerikietiškas. JAV paragino pasaulį atsisakyti "nepatikimo" "Huawei"
Juodoji našlė (voras)

Vaikai leido nuodingam vorui jiems įkasti jie norėjo tapti superherojais

(atnaujinta 12:25 2020.05.31)
Berniukai, matyt, pažiūrėjo filmą apie Žmogų-vorą, tačiau realiame gyvenime voro įkandimas vos nesukėlė tragedijos

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Trys broliai panorėjo tapti superherojais ir leido nuodingam vorui — juodajai našlei — įkasti juos, rašo leidinys "Daily Star".

Incidentas įvyko Bolivijos Čpjantos provincijoje: aštuonerių, dešimties ir dvylikos metų berniukai rado juodąją našlę ir privertė ją jiems įkąsti — vaikai manė, kad vorų įkandimas pavers juos superherojais.

Bet berniukai netapo Žmogumi-voru. Vaikų savijauta pablogėjo: jie pradėjo jausti stiprų raumenų skausmą ir spazmus, skrandžio dieglius, greitą širdies plakimą. Motina tai pamačiusi nuvežė juos į vietinę ligoninę.

Gydytojai davė broliams vaistų, tačiau tai nepadėjo. Todėl jie buvo perkelti į kitą ligoninę, tačiau net ir ten gydytojai negalėjo padėti vaikams.

Jiems buvo suteikta pagalba trečiojoje ligoninėje, La Paso mieste. Berniukams davė serumo nuo įkandimų, tik po jo broliai pasijuto geriau. Po penkių dienų berniukai buvo išrašyti iš ligoninės.

Juodosios našlės nuodai yra 15 kartų stipresni už barškuolės gyvatės nuodus. Šie vorai paprastai nėra agresyvūs ir jie retai tampa žmonių mirties priežastimi.

Tegai:
vaikai, voras
Dar šia tema
Kauno rajono gyventojas per skelbimus internete prekiavo nuodingais vorais
Šuns galva su kojomis: nufilmuotas neįprastas Ekvadoro voras
Britanijoje lietuvis neteko teisių, nes dėl voro sukėlė eismo įvykį
"Žmogus-voras", norėdamas palaikyti protestuotojus, užkopė į dangoraižį