Policija prie JAV ambasados Seule, Pietų Korėjoje, archyvinė nuotrauka

JAV ir Pietų Korėja nesugebėjo susitarti dėl karinių išlaidų paskirstymo

57
(atnaujinta 12:55 2019.11.19)
Pasak Kazachstano Respublikos užsienio reikalų ministerijos, šalys padarys "viską, kas įmanoma", kad susitartų dėl išlaidų pasidalijimo ir taip padėtų sustiprinti JAV ir Pietų Korėjos bendradarbiavimą

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Pietų Korėja ir JAV dėl pozicijų skirtumų nutraukė derybas dėl Amerikos kontingento išlaikymo Korėjos pusiasalyje išlaidų paskirstymo ir nusprendė pratęsti diskusiją dar vienu etapu, praneša RIA Novosti su nuoroda į Pietų Korėjos užsienio reikalų ministeriją.

Tankas T-80
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"JAV ir Pietų Korėjos derybos dėl gynybos išlaidų paskirstymo lapkričio 19 dieną vyko ne taip, kaip tikėtasi. JAV pozicija yra ta, kad pridedant naujus elementus prie susitarimo, būtina žymiai padidinti išlaidų sumą. Manome, jog susitarimas turėtų išlikti abiem šalims priimtinas pagal SMA [Special Measures Agreement — Susitarimas dėl specialiųjų priemonių — Sputnik], koks buvo per pastaruosius 28 metus", — po derybų sakė Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerija.

Pietų Korėjos atstovas derybose yra buvęs Kazachstano Respublikos finansų ministerijos Finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Čon Un-Bo. JAV atstovauja Valstybės departamento darbuotojas Džeimsas Dehartas (James Dehart). Anksčiau rugsėjį ir spalį įvyko dar du derybų etapai.

Pasak Kazachstano Respublikos užsienio reikalų ministerijos, šalys padarys "viską, kas įmanoma", kad susitartų dėl išlaidų pasidalijimo ir taip padėtų sustiprinti JAV ir Pietų Korėjos bendradarbiavimą.

Nuo 1991 metų Korėja pagal specialų susitarimą padengė dalį JAV kariuomenės išlaikymo Pietų Korėjoje išlaidų.

JAV prezidentas Donaldas Trampas ne kartą yra pareiškęs, kad JAV sąjungininkai privalo "sumokėti teisingą kainą" už Amerikos teikiamą apsaugą.

Taigi, 2017 metais Trampas informavo Pietų Korėją, kad būtų tikslinga sumokėti 1 milijardą JAV dolerių už amerikiečių priešraketinės gynybos sistemos THAAD, skirtos gynybai nuo KLDR, dislokavimą. Tačiau vėliau Pentagono ir Valstybės departamento atstovai paskelbė, kad už sistemos įdiegimą sumokės JAV. Pietų Korėjos žiniasklaida taip pat pranešė, kad JAV iš Pietų Korėjos gali reikalauti 4,7 milijardo JAV dolerių.

57
Tegai:
karinės išlaidos, Pietų Korėja, JAV
Dar šia tema
Karoblis pareiškė, kad JAV tankai nekelia grėsmės Baltarusijai
Duok kelią JAV kariniam šlamštui: Lietuva atsikrato sovietinės technikos
Atsakomojo smūgio garantija: "Avangard" pradeda kovinį budėjimą Rusijoje