JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Kremlius neketina komentuoti JAV posėdyje dėl Trampo apkaltos išsakytų pareiškimų

23
(atnaujinta 16:03 2019.11.19)
Pasak Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, Rusija niekada nesikišo ir nesikiš į JAV vidaus reikalus

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Kremlius nekomentuos JAV per posėdį dėl prezidento Donaldo Trampo apkaltos išsakytų teiginių apie santykius su Rusija — tai yra šalies vidaus reikalas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos prezidento atstovą spaudai Dmitrijų Peskovą.

"Mes nenorime kištis. Jūs žinote, kad kiekvieną kartą rinkimų proceso išvakarėse amerikiečių rusofobiniai jausmai paūmėja. Šį kartą taip pat", — teigė Peskovas.

"Tai, kas vyksta ten... Žinoma, visas pasaulis su dideliu susidomėjimu tai stebi, taip pat ir mūsų šalis, tačiau mes to visai nenorime komentuoti. Tegul amerikiečiai patys su visu tuo susidoroja, tai yra jų vidaus reikalas. Mes niekada nesikišome į jų vidaus reikalus ir nesiruošiame kištis", — sakė jis, atsakydamas į klausimą, ar Kremlius atsakys į JAV per posėdį dėl prezidento Trampo apkaltos paskelbtus pareiškimus apie santykius su Rusija.

Anksčiau Kongrese demokratai paskelbė, kad pradeda apkaltos procedūrą respublikono Trampo atžvilgiu po skandalo, susijusio su šių metų liepą įvykusiu JAV ir Ukrainos prezidento pokalbiu. Trampas buvo apkaltintas kolegai darytu spaudimu pradėti tyrimą konkurento į JAV prezidento postą — buvusio ministro pirmininko pavaduotojo Džo Baideno šeimos atžvilgiu.

Senatui, norint nuspręsti dėl prezidento atsistatydinimo, reikia gauti du trečdalius balsų.

Praėjusį ketvirtadienį Atstovų rūmai surengė pirmąjį balsavimą dėl apkaltos procedūros ir patvirtino rezoliuciją, kurioje palaikomas Amerikos prezidento veiksmų tyrimas. Iš viso šis klausimas nagrinėjamas šešiuose Atstovų rūmų komitetuose.

23
Tegai:
apkalta, Rusija, JAV
Temos:
Priešrinkiminiai žaidimai: kuo baigsis "Burisma" istorija Baidenui ir Trampui (36)
Dar šia tema
JAV demokratai paprašė Baltųjų rūmų dokumentų apie Ukrainą
JAV padaugėjo Donaldo Trampo apkaltos šalininkų