NATO vėliava

Ekspertas: ES atsibudo gilaus miego NATO klausimu

30
(atnaujinta 23:43 2019.11.20)
Europiečių noras išsilaisvinti iš JAV diktatūros pasireiškia tuo, kad vis dažniau pasigirsta kalbos apie nepriklausomos Europos armijos kūrimą, mano ekspertas Vladimiras Kozinas

VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. NATO iš tiesų patiria gilią krizę, sakė Rusijos Federacijos karo mokslų akademijos profesorius, Nacionalinio globalinio saugumo tyrimų instituto mokslo tarybos narys Vladimiras Kozinas interviu Sputnik Lietuva metu.

"NATO pernelyg dažnai dalyvauja tokiose konfliktinėse situacijose, kai jos (dalyvaujančios šalys) neturi nieko bendro. Konkretus pavyzdys — Afganistanas, paskutinis pavyzdys — Sirija, taip pat Irakas. Be to, NATO patiria rimtą krizę dėl to, kad nuo pat transatlantinės sąjungos įkūrimo joje beveik nuolat dominavo JAV. Tai nepatinka europiečiams, kuriuos jie, amerikiečiai, nuolat įtraukia į savo karines avantiūras ir didžiules karines išlaidas", — sakė jis.

Kozinas pažymėjo, kad Vašingtonas niekada neleido ES kurti savo ginkluotųjų pajėgų. Ir nors ši idėja jau ilgą laiką cirkuliuoja Europoje, JAV visomis prasmėmis tam trukdo.

"Pastaruoju metu europiečių noras atitrūkti nuo JAV diktatūros pasireiškia tuo, kad vis dažniau pasigirsta kalbos apie Europos nepriklausomos armijos kūrimą. <...> Labai gerai, kad NATO narės pabudo iš gilaus miego <...> ir pradeda pačios save vertinti kritiškai", — teigė ekspertas.

Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad Estijos vidaus reikalų ministras Martas Helmė sakė, jog Estijos kartu su Latvija, Lietuva ir Suomija rengia "planą B", jei NATO kolektyvinė gynyba neveiktų.

Anksčiau Prancūzijos vadovas Emanuelis Makronas interviu "The Economist" teigė, kad "NATO smegenys mirusios". Jo nuomone, aljansas "nebeturi jokios koordinacijos priimant strateginius sprendimus".

30
Tegai:
NATO, Europos Sąjunga, Estija
Dar šia tema
NATO generalinis sekretorius papasakojo, kodėl aljanso karinės išlaidos didesnės nei rusų
ES paskelbė esanti pasirengusi padėti Ukrainai vykdyti reformas
Putinas mano, kad JAV turės pakeisti santykius su NATO sąjungininkais