Kerčės uoste sulaikytų Ukrainos laivų ir vilkiko vilkimas

Zelenskis pažadėjo, kad grąžinti laivai bus suremontuoti per tris mėnesius

12
(atnaujinta 14:46 2019.11.21)
Ketvirtadienį Rusijos Valstybės Dūmos deputatas iš Krymo Kijevo tvirtinimus, kad Rusija tariamai pašalino Ukrainos laivų įrangą, pavadino "nesąmonėmis"

VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pažadėjo, kad grąžinti Ukrainos laivai, kurie buvo sulaikyti už Rusijos valstybės sienos pažeidimą, bus suremontuoti per tris mėnesius, pranešė RIA Novosti.

"Valstybės vadovas patikslino, kad per tris mėnesius laivai bus suremontuoti", — rašoma Ukrainos prezidento spaudos tarnybos pranešime.

Pirmadienį Maskva perdavė Ukrainai tris jos karinių jūrų pajėgų laivus, praėjusių metų lapkritį sulaikytus Kerčės sąsiaurio rajone už neteisėtą sienos pažeidimą. Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas Igoris Vorončenka pasiskundė dėl šių laivų būklės sakydamas, kad "rusai juos apvogė" ir kad iš jų buvo pašalinta įranga, net gaubtai ir rozetės.

Po to Zelenskis pareiškė, kad Kijevas kreipsis į Maskvą su prašymu grąžinti "viską, kas priklauso". Rusijos Valstybės Dūmos deputatas iš Krymo Ruslanas Balbekas Kijevo tvirtinimus, kad Rusija tariamai pašalino Ukrainos laivų įrangą, pavadino "nesąmonėmis".

Provokacija Kerčės sąsiauryje

2018 metų lapkričio 25 dieną Ukrainos karinio jūrų pajėgų laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir vilkikas "Jany Kapu" pažeidė Rusijos valstybės sieną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nepaisydami teisėtų valdžios reikalavimų.

Rusijos Valstybės Dūma, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Dėl to buvo nuspręsta pažeidėjus sulaikyti. Buvo sulaikyti 24 kariai, įskaitant Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnus, kurie vadovavo operacijai.

Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino iš anksto suplanuota provokacija, susijusia su žemu Petro Porošenkos reitingu prezidento rinkimų išvakarėse.

Šių metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų paleidimo.

12
Tegai:
Kerčės sąsiauris, laivai, Vladimiras Zelenskis, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina NATO sudėtyje — kelias į tikrą karą su Rusija, pareiškė Stivenas Koenas
Ukraina atsisakė laivų grąžinimą laikyti Rusijos geros valios aktu
Rusija perdavė Ukrainai Kerčės sąsiauryje sulaikytus laivus