Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

Lukašenka Kaliningrado sritį pavadino "mūsų"

(atnaujinta 09:16 2019.11.26)
Baltarusijos prezidentas pabrėžė, kad nuo sovietų laikų Minskas buvo atsakingas už regioną ir dabar tebėra atsakingas

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad baltarusiai turi išskirtinį požiūrį į Kaliningrado sritį kaip sovietinės praeities palikimą, praneša RIA Novosti.

"Kodėl aš sakau "mūsų kaliningradiečiai"? Aš dažnai sakiau Jelcinui ir dabartiniam prezidentui Vladimirui Putinui, kai aptariame kai kurias problemas: Kaliningradas yra mūsų regionas, mes pirmiausia buvome ir esame už jį atsakingi. Putinas sako: "Aš neprieštarauju", — pirmadienį Minske per susitikimą su Kaliningrado srities gubernatoriumi Antonu Alichanovu pasakė Lukašenka.

Baltarusijos vadovas pažymėjo, kad TSRS egzistavimo metu ne kartą buvo išsakyta mintis prisijungti Kaliningrado sritį prie respublikos teritorijos, tačiau buvo baimintasi, kad regione galėjo pasikartoti Krymo, anksčiau įtraukto į Ukrainą, likimas.

Raketnešis Tu-22M3, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Министерство обороны РФ

Šalies vadovas pažymėjo, kad "faktiškai daugeliu klausimų" Minskas buvo atsakingas už Kaliningradą ir tarp jų nebuvo "tokių nepatikimų partnerių". Lukašenka pridūrė, kad tai paveikė išskirtinės atsakomybės už regioną jausmą šiuo metu.

Jis pareiškė, kad pats dažnai vartoja posakį ne tik "mūsų Kaliningrado sritis", bet ir "mūsų Rusija".

"Kažkas Rusijoje įsižeidžia, bet mes, aš ir daugelis baltarusių, šiandien žiūrime į rusus iš tokios pozicijos... Daugeliui žmonių tai nepatinka, aš nenoriu gilintis į detales", — sakė Lukašenka.

Tegai:
Kaliningrado sritis, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Spaudimo Rusijos Federacijai poveikis: visos raketų brigados perėjo prie "Iskander-M"
Atskirti Karaliaučių. Kam Lietuvai isterija aplink Suvalkus ir karinės išlaidos