Didžiosios Britanijos vėliava, archyvinė nuotrauka

Londone papasakota apie Didžiosios Britanijos nuoskaudas dėl Skripalių bylos

(atnaujinta 14:04 2019.11.26)
Ambasadorius JK pažymėjo, kad ieškiniuose "nėra nei dokumentų, nei įrodymų", ir sunku numatyti, kaip toliau vystysis situacija, susijusi su šia byla

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Rusija nesupranta ir nepriima kaltinimų dėl ekstremalios situacijos Solsberyje, tačiau Londonas dėl to įžeidė Maskvą, rašo RIA Novosti su nuoroda į ambasadorių Jungtinėje Karalystėje Andrejų Keliną.

Jis pažymėjo, kad ieškiniuose "nėra nei dokumentų, nei įrodymų", ir sunku numatyti, kaip toliau vystysis situacija.

Diplomatas taip pat patikino, kad ir toliau sieks išsiaiškinti Rusijos piliečių Sergejaus ir Julijos Skripalių likimus. Diplomatinė atstovybė išsiuntė dešimtis raštų su prašymu atskleisti įvykio aplinkybes ir kaltinimų esmę, tačiau visi jie liko neatsakyti.

"Kol nepajudėsime iš šio taško, nėra prasmės kelti kažkokias hipotezes ar diskutuoti. Pagerinti santykius galima tik tada, kai britų pusėje pasirodys politinė valia, susidomėjimas ir noras atnaujinti dialogą. Galiu jus patikinti, kad iš mūsų pusės toks pasiruošimas yra. Bet tango šokiui <...> reikia dviejų", — pabrėžė Kelinas.

Skripalių byla

Rusijos ir Britanijos santykiai pablogėjo po incidento Solsberyje, dėl kurio Londonas kaltina Maskvą.

Praėjusių metų kovo pradžioje buvo apnuodytas buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis, nuteistas Rusijoje už išdavystę, ir jo dukra Julija. Londonas iškart apkaltino Maskvą užpuolimu, pastaroji kategoriškai viską neigia. Skripalių byla išprovokavo didelį tarptautinį skandalą.

Rusija ne kartą siūlė bendrą tyrimą, tačiau Britanija nepaisė šios iniciatyvos ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija apkaltino tuometinę ministrę pirmininkę Terezą Mei melu: ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

Tegai:
Julija Skripal, Sergejus Skripalis, "Skripalių byla", Didžioji Britanija