Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas

Žiniasklaida sužinojo apie Makrono reakciją į Putino pasiūlymą dėl raketų

(atnaujinta 12:27 2019.11.28)
Anksčiau Rusijos prezidentas "pagrindinių Europos ir Azijos šalių" vadovams išsiuntė pranešimą, susijusį su vidutinio ir trumpojo nuotolio raketomis

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas yra pasirengęs apsvarstyti savo Rusijos vadovo Vladimiro Putino pasiūlymą paskelbti moratoriumą vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimui Europoje, rašo laikraštis "Frankfurter Allgemeine" su nuoroda į Makrono laišką Putinui.

Rugsėjo pabaigoje Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Putinas "pagrindinių Europos ir Azijos šalių" vadovams išsiuntė pranešimą, susijusį su vidutinio ir trumpojo nuotolio raketomis. NATO patvirtino gavusi pranešimą, tačiau nemano, kad pasiūlymas vertas pasitikėjimo.

Anot vokiečių leidinio, spalio 23 dieną Makronas parašė atsakymą ir pareiškė, kad Putino iniciatyva turėtų būti atidžiai išnagrinėta ir aptarta dvišaliu ir daugiašaliu formatu.

Anksčiau Prancūzijos vadovas interviu žurnalui "Economist" pareiškė, kad "NATO visiškai prarado koordinaciją sąjungos viduje, tai galima apibūdinti kaip "smegenų mirtį".

Rugpjūčio 2 dieną nustojo galioti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF). Tai inicijavo JAV, apkaltinusios Rusiją susitarimo nesilaikymu ir žiemą paskelbusios apie vienašališką pasitraukimą iš jo. Maskva atmeta visus kaltinimus. Ekspertai baiminasi naujų ginklavimosi varžybų.

Tegai:
Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), Rusija, Vladimiras Putinas, Prancūzija, Emanuelis Makronas
Dar šia tema
Peskovas: Rusija nedalyvaus naujose ginklavimosi varžybose
JAV pasitraukimas iš INF sutarties kelia ginklavimosi varžybų Europoje ir Azijoje grėsmę
Ekspertas įvardijo, ko reikia norint sudaryti naują susitarimą, pavyzdžiui, INF sutartį
Kam ir kodėl reikalingas pasaulinės nusiginklavimo sutartinės bazės irimas?