Vladimiro Zelenskio atstovė spaudai Julija Mendel, archyvinė nuotrauka

Zelenskio atstovė spaudai supainiojo Lietuvą su Latvija

(atnaujinta 16:16 2019.11.28)
Politikė paskelbė Vilniuje darytą nuotrauką ir parašė, kad vilki "darbo kelionei į Latviją įsigytą suknelę"

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio spaudos sekretorė Julija Mendel savo Instagram įraše suklydo, pavadindama Lietuvą Latvija. Apie tai pranešė portalas "Ukraine.ru".

Anot leidinio, Mendel paskelbė Vilniuje darytą nuotrauką ją pakomentavo: "Suknelė darbo kelionei į Latviją".

Vartotojai išjuokė Ukrainos prezidento atstovę, pažymėdami, kad tai jau ne pirmas kartas, kai valstybės vadovo kabineto atstovai painioja Baltijos šalių pavadinimus. Vėliau Zelenskio atstovė suredagavo įrašo turinį, parašė, kad "trolingas" nepavyko".

"Gerai, prisipažinsiu, per savo kadenciją nesupainiojau nė vieno geografinio pavadinimo. Ir net nenuvykau į Kanadą", — parašė ji.

Spalio mėnesį, Zelenskio vizito į Latviją metu, Ukrainos prezidento administracijos "Facebook" puslapyje vartotojai pastebėjo klaidą, susijusią su šalių pavadinimais. Nuotraukų aprašyme buvo nurodyta, kad Ukrainos vadovas lankėsi "Lietuvos Respublikoje". Už šią klaidą atsakingas už darbą socialiniuose tinkluose specialistas kaip dovaną gavo geografijos atlasą bei tarnybinį papeikimą.

Šių metų liepą naujojo Ukrainos vadovo spaudos tarnyba Kanados sostine pavadino Toronto miestą.

Lietuvą ir Latviją nuolat painioja įvairių šalių pareigūnai, kartais ir žiniasklaida. Latvijos ambasadorius JAV Andris Teikmanis pareiškė, jog taip yra todėl, kad ne visi gerai išmano geografiją. Anot jo, dirbdamas ambasadoriumi kitose šalyse, jis dažnai gaudavo laiškus, adresuotus Lietuvos ambasadai.

Praėjusių metų rugsėjį "BBC" naujienų tarnyba savo tinklalapyje prie Latvijos užsienio reikalų ministro Edgaro Rinkevičiaus komentaro paliko įrašą su Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus nuotrauka.

Tegai:
Ukraina, Vladimiras Zelenskis, Latvija, Lietuva
Dar šia tema
"Parduota!": internete išjuoktas Zelenskis, Latvijos Seime žaidęs su plaktuku
Britanijos parlamentaras supainiojo Lietuvos prezidentės pareigas ir lytį
Zelenskio biure supainiojo Latviją su Lietuva