Karalienė Elžbieta, archyvinė nuotrauka

Didžiosios Britanijos karalienė ruošiasi perleisti sostą savo sūnui

(atnaujinta 09:49 2019.11.29)
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ruošiasi atsistatydinti savo vyresniojo sūnaus naudai: princas Čarlzas jau pradėjo kontroliuoti karūnuotos motinos reikalus

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Didžiojoje Britanijoje karalienė Elžbieta II yra pasirengusi palikti sostą ir perduoti jį savo sūnui Čarlzui per ateinančius pusantrų metų. Apie tai pranešė "The Sun".

Manoma, kad ji paliks sostą savo 95-mečio proga, tai įvyks jau po 18 mėnesių. Daugelis žurnalistų mano, kad Elžbieta II jau neoficialiai perduoda valdžią sūnui.

"Tai galima pastebėti iš to, kad dažniau renginyje lankosi Čarlzas, o ne ji. Nors karalienė vis dar rengia kai kuriuos priėmimus, ji sumažino jų apimtį, dažniausiai pasilikdama Vindzoro pilyje", — rašoma straipsnyje.

Yra žinoma, kad 2018 metais karalienė dalyvavo 282 renginiuose, o 2016 metais — 332. Tuo tarpu princas Čarlzas dalyvavo 507 renginiuose.

"Apie planus karūnuoti Čarlzą kalbama jau kurį laiką. Akivaizdžiai perėjimas jau vyksta", — sako šaltiniai.

Tačiau oficialaus pranešimo apie sosto perleidimą nebuvo.

Anot leidinio, galimas sosto atsisakymas gali įvykti 2021 metų pavasarį — kai Elžbietai II sukaks 95 metai. Taip pat pažymima, kad karalienės vyras princas Filipas atsisakė viešo gyvenimo būdamas tokio pat amžiaus.

Elžbieta II tapo Britanijos karaliene 1952 metais.

Tegai:
Didžioji Britanija, karalienė
Temos:
Karališkosios naujienos (182)
Vakcina Sputnik V

"Sputnik V" yra veiksmingas ir gyvūnų vakcinacijai, pareiškė Gincburgas

(atnaujinta 10:59 2021.04.16)
Gyvūnus reikia vakcinuoti ne tik siekiant juos apsaugoti, bet ir tam, kad būtų sustabdyta viruso cirkuliacija tarp žmonių ir gyvūnų, mano Gamalėjaus tyrimų centro vadovas

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Vakcina "Sputnik V" gali gerai apsaugoti nuo koronaviruso ir gyvūnus, tačiau pirmiausia reikia paskiepyti žmones, RIA Novosti pareiškė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

Argentinos prezidentas skiepijamas Sputnik V vakcina nuo COVID-19
Пресс-служба администрации президента Аргентины

"Esu daugiau nei įsitikinęs, kad "Sputnik V" apsaugos ir gyvūnus, ir gerai apsaugos, tačiau pirmiausia reikia skiepyti žmones", — pasakė Gincburgas.

Jis pažymėjo, kad gyvūnus reikia skiepyti ne tik jų apsaugai, bet ir tam, kad būtų sustabdyta viruso cirkuliacija tarp žmonių ir gyvūnų.

Gamalėjaus centre "Sputnik V" buvo išbandyta su gyvūnais, visi ikiklinikiniai tyrimai buvo atlikti su jais, todėl galima drąsiai teigti, kad šis preparatas veikia, pabrėžė Gincburgas.

"Kitas klausimas, kad specialiai gyvūnams pagaminta vakcina yra daug pigesnė nei mūsų ir tuo pačiu metu taip pat veikia", — pridūrė Gincburgas.

Šiuo metu Rusijoje yra užregistruotos trys vakcinos COVID-19 profilaktikai — tai preparatai "Sputnik V", "EpiVacCorona" ir "CoviVac". Pirmoji ir antroji vakcinos jau patvirtintos skiepyti vyresnius nei 60 metų žmones, tačiau "CoviVac" kol kas patvirtinta vartoti žmonėms nuo 18 iki 60 metų. Kaip balandžio pradžioje pranešė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška, šio preparato tyrimai vyresniems nei 60 metų žmonėms dar vykdomi.

Visos trys vakcinos numato dviejų preparato komponentų įvedimą. Taigi, antroji injekcija "Sputnik V" turi būti atlikta po trijų savaičių, antrą "EpiVacCorona" skiepą galima atlikti po diejų-trijų savaičių, o "CoviVac" injekcijos atliekamos su dviejų savaičių intervalu.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, koronavirusas
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Jūra, archyvinė nuotrauka

Prie Vakarų Afrikos užgrobtame laive buvęs lietuvis išlaisvintas

(atnaujinta 10:49 2021.04.16)
Mėnesį įkaitu buvęs lietuvis jūreivis ir visa įgula keliauja namo, dabar grėsmės jų gyvybei nėra

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Po mėnesį trukusių derybų išlaisvinta užgrobto laivo įgula, kurioje buvo ir Lietuvos pilietis, rašoma Vyriausybės kanceliarijos pranešime žiniasklaidai.

Kovo 12 dieną su Maltos vėliava plaukęs laivas, priklausantis vienai Nyderlanduose registruotai bendrovei, buvo užpultas prie Vakarų Afrikos krantų. Dalis šio laivo įgulos narių, tarp kurių buvo ir Lietuvos pilietis, buvo pagrobti.

Gavus pirminius duomenis apie įvykį, Lietuvoje nedelsiant buvo pradėti visi tokiems atvejams numatyti veiksmai ir būtinos procedūros. Pagrobto piliečio šeima buvo informuota apie incidentą, su ja buvo palaikomas nuolatinis ryšys. Dėl pagrobtųjų išlaisvinimo glaudžiai bendradarbiavo Lietuvos ir tarptautinės institucijos.

Šiuo metu išlaisvinta įgula keliauja namo. Pranešama, kad įgulos narių gyvybei grėsmės nėra.

Tegai:
Afrika
Dar šia tema
Kaune planuojama atverti Nemuną laivybai per visą Lietuvą

Valandos darbo sąnaudos ES šalyse

(atnaujinta 20:31 2021.04.15)
Valandos darbo sąnaudos ES šalyse. Eurostatas įvardijo didžiausius ir mažiausius valandinius atlygius ES šalyse.
Valandos darbo sąnaudos ES šalyse
© Sputnik

Remiantis statistiniais duomenimis, Lietuvoje fiksuojamas mažiausias valandinis darbo užmokestis tarp Baltijos šalių.

Tegai:
Lietuva, Europa, atlyginimas