Europos Parlamentas, archyvinė nuotrauka

EP patvirtino rezoliuciją dėl "klimato nepaprastosios padėties"

(atnaujinta 09:39 2019.11.29)
Skelbiama, kad naujoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen kovai su klimato šilimu reikalauja trilijono eurų

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Europos Parlamentas ketvirtadienį patvirtino rezoliuciją, kurioje jis simboliškai paskelbė "klimato nepaprastąją padėtį" Europoje ir pasaulyje, ragindamas naująją Europos Komisiją imtis papildomų priemonių aplinkos apsaugai, rašo "Reuters".

Dokumentas buvo patvirtintas sesijoje Strasbūre prieš JT klimato kaitos konferenciją COP25 Madride gruodžio 2–13 dienomis.

"EP priėmė rezoliuciją, skelbiančią klimato ir aplinkos nepaprastąją padėtį Europoje ir visame pasaulyje. Europos Parlamento nariai tikisi, kad Europos Komisija užtikrins visišką atitiktį visiems įstatymų leidybos ir biudžeto pasiūlymams, kuriais siekiama apriboti visuotinį atšilimą iki 1,5 laipsnio Celsijaus", — ketvirtadienį paskelbė Europos Parlamentas.

Naujoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen reikalauja trilijono eurų kovai su klimato šilimu ateinantį dešimtmetį.

Atskiroje rezoliucijoje Parlamentas taip pat ragina ES kuo greičiau, bet ne vėliau kaip iki 2050 metų, pristatyti savo strategiją, kaip pasiekti "klimato neutralumą", tai yra, sumažinti pramoninės ir kitokios veiklos poveikį aplinkai.

Kas nutiks vandenynui, jei Antarktida ištirps? Mokslininkai paskelbė verdiktą >>

EP nariai taip pat ragina naują EK vadovę Ursulą von der Leyen į būsimą bendrą Europos aplinkos apsaugos susitarimą, kurį naujoji EK pažadėjo išplėsti per savo įgaliojimus, įtraukti tikslą iki 2030 metų 55 proc. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

EP taip pat mano, kad visos šalys į savo išmetamųjų teršalų prekybos sistemą turėtų įtraukti tarptautinę laivybą ir aviaciją.

Galiausiai parlamentarai "primygtinai ragina" visas ES šalis iki 2020 metų atsisakyti visų tiesioginių ir netiesioginių iškastinio kuro subsidijų.

Tegai:
klimatas, klimato kaita, Europos Komisija, Europos Parlamentas
Dar šia tema
Greta Thunberg pažemino Britaniją ir padėjo Rusijai užsidirbti
Žmogaus teisių gynėjai paskelbė karą "Google" ir "Facebook" — Rusijai tai palanku
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino