Viena

Kur Europoje gyventi gera: įvardytos geriausios šalys gyventi

(atnaujinta 11:48 2019.11.29)
Lietuva ir Graikija atsidūrė paskutinėse vietose labiausiai finansiškai klestinčių Europos valstybių reitinge

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Labiausiai klestinčių Europos šalių reitingą sudarė Švedijos įmonė "Intrum AB", tyrimo duomenis pateikia "Bloomberg".

Specialistai apklausė daugiau nei 24 tūkstančius žmonių iš 24 šalių. Reitinge pirmauja Vokietija ir Austrija, o paskutinėse vietose labiausiai finansiškai klestinčių Europos valstybių sąraše atsidūrė Lietuva ir Graikija.

Analitikai įvertino tokius rodiklius kaip gyventojų galimybė laiku apmokėti sąskaitas, skolų už kreditus nebuvimas, santaupos ir gyventojų finansinis raštingumas.

Lyderis buvo nustatomas ir pagal kiekvieną kriterijų atskirai. Vokietija ir Danija yra pranašesnės už kitas šalis pagal žmonių galimybes apmokėti sąskaitas, o Vengrijoje, Čekijoje ir Estijoje piliečiai turi mažiau skolų už kreditus. Švedijos ir Šveicarijos gyventojai pirmauja pagal galimybę sutaupyti pinigų, o Suomijos ir Didžiosios Britanijos gyventojai, specialistų nuomone, yra finansiškai raštingiausi.

Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Apskritai, atlikdami tyrimą, analitikai sužinojo, kad beveik ketvirtadalis vartotojų 2019 metais skolinosi pinigus arba kreditine kortele mokėjo sąskaitas; palyginti su praėjusiais metais, šis rodiklis padidėjo 4% (nuo 20% iki 24%).

Tuo tarpu trys ketvirtadaliai Europos vartotojų patikino, kad jiems kiekvieną mėnesį pavyksta sutaupyti tam tikrą pinigų sumą iš savo atlyginimo, o 52 procentai respondentų nepatenkinti šios sumos dydžiu. Apklausa parodė, kad "vartotojai yra vis labiau augančio finansinio streso sąlygose".

Tegai:
reitingas, Graikija, Lietuva, Europa
Dar šia tema
Lietuva atsidūrė "antilyderių" reitinge pagal žmonių su negalia skurdo riziką
Lietuva atsidūrė priešiškiausių Rusijai valstybių dešimtuke
Lietuva pateko į pavojingiausių ES šalių sąrašą