Snaiperinio šautuvo Dragunov demonstravimas, archyvinė nuotrauka

Amerikos žiniasklaida papasakojo apie "mirtiną" rusų graižtvinį šautuvą

(atnaujinta 23:26 2019.12.02)
Anot straipsnio autoriaus, NATO šalys kol kas dar neturi šaunamųjų ginklų, panašių į Rusijos

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Amerikiečių žurnalas "The National Interest" gerai įvertino Rusijos didelio kalibro snaiperinį graižtvinį šautuvą "Dragunov" (SVDK), ginklą pavadindami "mirtinu".

Straipsnio autorius, kaip praneša RIA Novosti, pabrėžia, kad 6,5 kilogramų sveriantis graižtvinis šautuvas buvo sukurtas efektyviai kovai su taikiniais, turinčiais tvirtas neperšaunamas liemenes.

Снайперские винтовки СВД, архивное фото
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Graižtviniai šautuvai "Dragunov"

Leidinyje rašoma, kad SVDK buvo sukurtas, remiantis "Dragunov" (SVD) snaiperiniu šautuvu, ir jame naudojamas didelio kalibro šovinys 9,3 × 64 mm 7N33, rusiško karinio senojo medžioklės šovinio versija 9,3 iki 64 mm "Brenneke". Jis išstumia kulką su plienine šerdimi 2526 pėdų per sekundę greičiu. Standartinis šautuvo taikiklis yra 1P70 "Hyperon" optinis taikiklis.

Pažymima, kad SVDK gali įsiskverbti į šarvus per 600 metrų. Anot autoriaus, NATO neturi panašių ginklų.

Tegai:
ginklai, Rusija
Dar šia tema
JAV pripažino, kad Rusijos branduoliniai ginklai yra pranašesni
NATO netyčia atskleidė vietas, kuriose saugomi Amerikos branduoliniai ginklai
Gabonas tikisi, kad rusiški ginklai padės sukurti ekologinį turizmą
JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas

JAV ir Didžioji Britanija aptarė padėtį prie Rusijos ir Ukrainos sienos

(atnaujinta 11:56 2021.04.11)
Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad Rusija nevykdė ir neplanuoja ryšių su JAV Ukrainoje užsienio ir gynybos ministrų lygmeniu

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Dominikas Rabas pokalbyje telefonu aptarė padėtį Rusijos ir Ukrainos pasienyje. Apie tai pranešta pranešime spaudai, paskelbtame JAV užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

Pažymima, kad valstybės sekretorius ir ministras dar kartą patvirtino savo paramą Ukrainai ir pabrėžė "Maskvos poreikį nedelsiant nutraukti (...) kurstinančią retoriką". Be to, Blinkenas pareiškė užuojautą dėl princo Filipo mirties ir su Rabu aptarė Afganistaną.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad Rusija nevykdė ir neplanuoja ryšių su JAV Ukrainoje užsienio ir gynybos ministrų lygmeniu.

Dar vienas padėties Donbase pablogėjimas prasidėjo kovo pabaigoje. Ukraina ir pasiskelbusios respublikos kaltina viena kitą intensyvinančiais šaudymais, žvalgybine veikla ir karinės technikos perkėlimu kontaktinės linijos srityje. Kijevas kaltina Maskvą stiprinant karinį buvimą Donbase, Rusijos pusė atmeta šiuos pareiškimus.

Tegai:
Ukraina, Rusija, Didžioji Britanija, JAV
Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas

Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 11:33 2021.04.11)
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla"

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.

Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".

"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.

Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomchakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės kūrimu netoli sienos su Ukraina.

Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.

Tegai:
karas, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas