Rusijos ambasada Vašingtone, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada sureagavo į JAV įstatymą dėl užsienio agentų

(atnaujinta 23:18 2019.12.02)
Anksčiau JAV Valstybės departamento atstovė Morgan Ortagus išreiškė susirūpinimą dėl Rusijoje priimto įstatymo, reglamentuojančio užsienio žiniasklaidos agentų veiklą

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Rusijos ambasada JAV paragino Vašingtoną nutraukti kišimąsi į šalies vidaus reikalus, be Valstybės departamento pareiškimų pagal naująjį žiniasklaidos agentų veiklos įstatymą. Apie tai teigiama Twitter paskelbtame diplomatinės atstovybės pranešime.

Anksčiau JAV Valstybės departamento atstovė Morgan Ortagus išreiškė susirūpinimą dėl Rusijoje priimto įstatymo, reglamentuojančio užsienio žiniasklaidos agentų veiklą. Vašingtonas mano, kad tai galėtų būti panaudota "nepriklausomiems balsams slopinti".

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka
© AFP 2021 / GINTS IVUSKANS

"Nustokite kištis į Rusijos vidaus reikalus", — sakoma pareiškime.

Ambasada pažymėjo, kad po JAV valdžios institucijų vykdyto Marijos Butinos baudžiamojo persekiojimo "nė vienas Rusijos pilietis negali jaustis saugus JAV" ir naudotis teise į žodžio laisvę.

Federacijos taryba anksčiau patvirtino įstatymą, leidžiantį užsienio agentus pripažinti asmenimis, gaunančiais finansavimą iš užsienio. Asmenys, kurie bendradarbiauja su užsienio žiniasklaidos agentais ir gauna finansavimą iš užsienio, gali būti pripažinti užsienio agentais.

Registruotose žiniasklaidos priemonėse, kurių juridinis asmuo Rusijos yra pripažintas užsienio agentu, turi būti nuoroda, kad žiniasklaidos priemones sukūrė užsienio žiniasklaidos agentai. Manoma, kad Teisingumo ministerija sudarys asmenų-užsienio atstovų sąrašą, savo veiksmus derins su Užsienio reikalų ministerija.

Tegai:
įstatymas, JAV, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Rusijos rinka yra svarbesnė "Apple" nei Lietuva ir Ukraina
"Apple" pakomentavo Krymo statusą mobiliojoje programėlėje
Trampas NATO viršūnių susitikime susitiks su Baltijos šalių ir Lenkijos atstovais
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai