Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis teigė, kad nesitarė su Trampu dėl karinės pagalbos

(atnaujinta 14:43 2019.12.02)
Ukrainos prezidentas taip pat pabrėžė, kad "jis nenorėtų, jog Ukraina būtų figūra didžiųjų valstybių šachmatų lentoje"

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis teigė, kad telefoninio pokalbio su JAV prezidentu Donaldu Trampu metu paramos Kijevui teikimo ir buvusio viceprezidento Džo Baideno sūnaus veiklos tyrimo klausimai nebuvo susiję, praneša RIA Novosti.

Demokratai pradėjo apkaltos procesą Donaldo Trampo atžvilgiu, įtardami jį delsiant suteikti karinę pagalbą Ukrainai ir reikalaujant mainais už pagalbą ištirti jo politinio oponento Džo Baideno ir jo sūnaus Hanterio veiklą. Tyrimas pradėtas gavus anoniminio CŽV pareigūno, kuris klausėsi Trampo pokalbio su Zelenskiu, skundą.

"Aš nekalbėjau su JAV prezidentu iš tokios pozicijos: aš duosiu tau, o tu — man", — Zelenskis pasakojo apie tai "Spiegel".

"Kalbant apie Jungtines Valstijas, nenorėčiau, kad mes atrodytume kaip elgetos. Bet jūs turite suprasti, kad mes kariaujame. O jei esate mūsų strateginis partneris, neturėtumėte blokuoti jokios pagalbos... Kalbama ne apie tarnybinį palankumą", — pridūrė jis.

Zelenskis taip pat pabrėžė, kad "nenorėtų, jog Ukraina būtų figūra didžiųjų valstybių šachmatų lentoje", bet kad JAV, Rusija ir Kinija priimtų ją kaip atskirą subjektą.

"Noriu, kad JAV padėtų mums suprasti ir pati suprastų, jog esame subjektas, kad jos nesudarytų jokių susitarimų mums už nugaros", — sakė politikas.

Tegai:
karinė pagalba, Ukraina, JAV
Dar šia tema
Ekspertas: keldama isteriją dėl "Rusijos grėsmės", NATO pakeičia sąvokas
"Apple" pakomentavo Krymo statusą mobiliojoje programėlėje
Žiniasklaida sužinojo apie JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"