Gazprom logotipas, archyvinė nuotrauka

Vengrija pasirengusi pradėti diskusijas su "Gazprom" dėl naujo dujų susitarimo

(atnaujinta 19:41 2019.12.02)
Anksčiau "Gazprom" pranešė, jog bendrovės dujų eksportas į Vengriją per pirmuosius tris metų ketvirčius sudarė 9,3 mlrd. kubinių metrų, 22 proc. viršydamas bendrą 2018 metų tiekimą

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vengrija yra pasirengusi pradėti derybas su "Gazprom" dėl naujo ilgalaikio dujų tiekimo susitarimo, sakė šalies užsienio reikalų ministras Peteris Sijarto po susitikimo su Rusijos bendrovės atstovais, praneša RIA Novosti.

"Mūsų interesai yra užtikrinti ilgalaikį, nuspėjamą ir patikimą bendradarbiavimą su "Gazprom" dėl ilgalaikio ir patikimo dujų tiekimo Vengrijai. O mes kartu su "Gazprom" vadovybe esame pasirengę pradėti derybas dėl dar vieno ilgalaikio dujų tiekimo susitarimo", — cituoja Sijarto žodžius Vengrijos naujienų agentūra "MTI".

Kaip rašoma "Gazprom Export" tinklalapyje, šiuo metu tarp bendrovės ir Vengrijos "Panrusgaz" yra dvi sutartys iki 2019 metų pabaigos, o dvi — iki 2021 metų pabaigos. Pagal šias sutartis gamtinės dujos eksportuojamos dviem kryptimis — per Beregovo taškus Ukrainos ir Vengrijos pasienyje ir Baumgarteną prie Slovakijos ir Austrijos sienos.

Anksčiau "Gazprom" pranešė, kad bendrovės dujų eksportas į Vengriją per pirmuosius tris metų ketvirčius sudarė 9,3 mlrd. kubinių metrų, 22 proc. viršydamas bendrą 2018 metų tiekimą.

Tegai:
dujos, sutartis, Vengrija, Gazprom
Dar šia tema
"Naftogaz" paprašė areštuoti "Gazprom" aktyvus Latvijoje
Erdoganas įvardijo "Turkijos srauto" paleidimo datą
Žiniasklaida sužinojo apie JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"