Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

Zacharova aštriai atsakė į Zelenskio žodžius apie Donbaso gyventojus

(atnaujinta 10:38 2019.12.03)
Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad kiekvienas žmogus turi teisę nuspręsti, kur gyventi, todėl "tie, kurie yra už Rusiją", gali palikti Donbasą

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio pareiškimą, kuriame siūloma Rusijos šalininkams palikti šalį.

Anksčiau Zelenskis interviu "Spiegel" pasakė, kad kovos už "pametusius kelią" nepripažintų Donecko ir Luhansko Liaudies respublikų gyventojus. Jis pridūrė, kad kiekvienas žmogus turi teisę nuspręsti, kur gyventi, todėl "tie, kurie yra už Rusiją", gali palikti Donbasą.

"Tai ne žmonės pasiklydo, o valstybė pasiklydo, o po to ir žmones prarado! Ir iš Kijevo išsiųsti tankai žmonių "ieškoti" — jų neras. Užtikrinkite gyventojams jų teises, ir jie patys atsiras", — savo Facebook puslapyje parašė Zacharova.

Ji pažymėjo, kad Donbaso gyventojai "ne savo noru" nedalyvavo 2019 metų Ukrainos prezidento rinkimuose, "kad jo klausytųsi, kur jiems eiti". Kita vertus, diplomatė mano, kad Kijevas sąmoningai neorganizavo rinkimų Rytų Ukrainoje.

Zacharova paragino Ukrainos valdžią ieškoti visų bėdų šaltinių savo gretose.

"Prisimenate, kaip 2014 metais po valstybės perversmo į svarbiausius postus vyriausybėje buvo paskirti užsieniečiai? Ministrai iš JAV, Gruzijos ir Lietuvos gavo Ukrainos pilietybę likus kelioms valandoms iki paskyrimo... Tai buvo globalinė strategija. Visokių rūšių merai, gubernatoriai, politikai turėjo leidimus gyventi [Ukrainoje], kartu turėdami kitų šalių pilietybę, priimdami sprendimus jų naudai ir joms padiktuojant", — pareiškė diplomatė.

Anot jos, nenuostabu, kad panašioje situacijoje Donbaso gyventojai, atskirti nuo likusios Ukrainos dalies finansinės ir socialinės sistemos, neturintys jokių teisių, nori gauti kitos valstybės pilietybę.

"O kaipgi, remiantis šia logika, egzistuoja Europa? Žmonės turi po kelis skirtingų šalių pasus, gyvena ten, kur nori, ir net neatsako į klausimą "kieno yra Folklando salos" (šios salos yra teritorinio ginčo tarp Didžiosios Britanijos ir Argentinos objektas — Sputnik)", — padarė išvadą Zacharova.

Gruodžio 9 dieną Prancūzijoje vyks "Normandijos ketverto" susitikimas. Jame dalyvaus Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis, Emanuelis Makronas ir Angela Merkel. Šis derybų dėl Ukrainos formatas egzistuoja nuo 2014 metų birželio. Tuomet, minėdami sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-metį, keturių šalių vadovai pirmą kartą aptarė konflikto Donbase sureguliavimą.

2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkstančių žmonių.

Situacijos Donbase sprendimo klausimas yra svarstomas per kontaktinės grupės susitikimus Minske. Nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priimti trys dokumentai, reglamentuojantys konflikto numalšinimo veiksmus. Tačiau net ir po konflikto šalių susitarimų dėl paliaubų konfliktai tęsiasi.

Tegai:
Rusija, Ukraina, Donbasas, Vladimiras Zelenskis, Marija Zacharova
Dar šia tema
Trys darbo grupės Donbaso klausimu pradėjo derybas Minske
Žinovo patarimas: Nausėda paaiškino Zelenskiui, kaip elgtis derybose su Rusija
Lavrovas: Rusija padarys viską, kad įveiktų Ukrainos krizę
NASA

NASA įvardijo rimčiausią incidentą kosmose

(atnaujinta 13:48 2021.03.04)
Remiantis atvirais šaltiniais, sprogęs išmestas tankas priklausė Ukrainos vidutinio sunkumo raketos "Zenit-3SLBF" viršutinei pakopai, kuri 2011 metų liepą iš Baikonūro kosmodromo paleido Rusijos kosminį teleskopą "Spektr-R"

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. NASA įvardijo rimčiausią incidentą kosmose per penkerius metus. Apie tai pranešama JAV kosmoso agentūros "Johnson Space Center" ataskaitoje, rašo RIA Novosti.

Mes kalbame apie Rusijos viršutinės pakopos "Fregat-SB" sprogimą 2020 metų gegužę. 18-ojo Jungtinių Valstijų oro pajėgų kosminės erdvės valdymo eskadros duomenimis, po incidento orbitoje susidarė 65 nuolaužos.

"Remiantis naujais duomenimis, šis sunaikinimas buvo rimčiausias tokio pobūdžio sunaikinimas per pastaruosius penkerius metus", — sakoma pranešime.

Iki 2021 metų vasario pradžios amerikiečių stebėjimo prietaisai užfiksavo 325 šiukšles 100–6000 kilometrų aukštyje, susidariusias dėl sprogimo. Iš jų kosmose liko 309.

Apie "Fregat-SB" tanko sprogimą gegužę Twitter pranešė 18-oji JAV oro pajėgų kosmoso valdymo eskadrilė. Remiantis atvirais šaltiniais, sprogęs išmestas tankas priklausė Ukrainos vidutinio sunkumo raketos „Zenit-3SLBF“ viršutinei pakopai, kuri 2011 metų liepą iš Baikonūro kosmodromo paleido Rusijos kosminį teleskopą „Spektr-R“.

Tegai:
sprogimas, NASA
Koronavirusas

Gydytoja paaiškino, kodėl koronavirusas yra pavojingas vyresnio amžiaus žmonėms

(atnaujinta 13:54 2021.03.04)
Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji sutinka naują infekcijos sukėlėją, tai yra ypač pavojinga

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vyresni pacientai turi nedaug jaunų ląstelių, todėl, susidūrę su koronaviruso infekcija, jie ją perneša daug sunkiau nei jauni, sakė Olga Tkačeva Rusijos gerontologinių tyrimų ir klinikinio centro direktorė, praneša RIA Novosti.

"Koronaviruso infekcija yra pirmoji infekcija žmonijos istorijoje, kuri labai priklauso nuo amžiaus: kuo vyresnis žmogus, tuo didesnė rizika. Kodėl vyresnio amžiaus pacientams ypač pavojinga susitikti su koronavirusu? Nes jame yra labai mažai jaunų ląstelių, galinčių reaguoti į naują infekciją", — sakė ji.

Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji sutinka naują infekcijos sukėlėją, tai yra ypač pavojinga.

Tegai:
gyventojų amžius, amžius, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje