JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas save pavadino "Brexit gerbėju"

(atnaujinta 15:37 2019.12.03)
JAV prezidentas, kalbėdamas Londone NATO viršūnių susitikimo išvakarėse, pažadėjo nesikišti į visuotinius rinkimus Britanijoje, bet pažymėjo, kad paremia šalies premjerą Borisą Džonsoną

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pažadėjo nekomplikuoti situacijos su rinkimais Didžiojoje Britanijoje, tačiau pareiškė, kad yra "Brexit" gerbėjas ir ministro pirmininko Boriso Džonsono rėmėjas, praneša RIA Novosti.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
© Sputnik / Алексей Никольский

Britanijos opozicija kaltina Trampą bandymu paveikti politinį procesą Didžiojoje Britanijoje, kur gruodžio 12 dieną vyks visuotiniai rinkimai.

"Aš nenoriu apsunkinti situacijos. Aš laimėjau daugybę rinkimų dėl daugybės žmonių. Aš nesikišiu į šiuos rinkimus. Aš esu "Brexit" gerbėjas, aš tai raginau. Buvau čia, manęs paklausė, ar jis įvyks, aš pasakiau "taip", jie nusišypsojo, tai buvo tik mano nuomonė. Aš liksiu nuošalyje, tačiau Borisas yra labai pajėgus, ir manau, kad jis viską darys gerai", — pasakė Trampas, kalbėdamas Londone NATO viršūnių susitikimo išvakarėse.

2016 metais Jungtinė Karalystė surengė referendumą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos. Procesas, kuris buvo vadinamas "Brexit", iki šiol nebaigtas, nes buvo sunku susitarti dėl išstojimo sąlygų tarp Londono ir Briuselio bei opozicijos JK konservatorių vyriausybės politikai.

Europos vyriausybė: mūsų laukia problemos. Kuo čia dėta Rusija? >>

Paskutinė kompromisinė pasitraukimo sąlygų versija buvo pasiekta spalį, jau nuo lapkričio 1 dienos JK galėjo palikti Sąjungą, tačiau JK, kuri vėl neratifikavo "Brexit" susitarimo, prašymu išėjimas buvo atidėtas iki 2020 metų sausio 31 dienos.

Jei nebus patvirtintas joks susitarimas, įvyks "kietasis Brexit", kuris žada labai nemalonias ekonomines pasekmes abiem šalims, nes nuo to momento, kai šalis atsiskirs nuo Sąjungos, ES įstatymų normos jai nebebus taikomos.

Tegai:
Didžioji Britanija, JAV, NATO, Borisas Džonsonas, Donaldas Trampas, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
Dar šia tema
Džonsonas palygino Rusijos įtaką "Brexit" su Bermudų trikampiu
Užteks daužyti indus ir džiuginti Putiną: Merkel pykstasi su Makronu
Sarkozy pareiškė apie Vakarų nuosmukį
Ekspertas: Rusija mato Britanijos pasitraukimo iš ES privalumus ir trūkumus