Kinijos armija, archyvinė nuotrauka

Vokietijos žiniasklaida įvardijo naują pagrindinį NATO priešą

(atnaujinta 11:30 2019.12.05)
Anot vokiečių leidinio, Vokietija ir Prancūzija nepakankamai įvertina pavojų, kurį kelia Pekinas, kuris nori "nusipirkti" politinę įtaką Europoje, investuodamas į jos ekonomiką

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Vokiečių leidinys "Die Welt" pasidalino susirūpinimu dėl NATO ateities ir Šiaurės Atlanto aljanso priešininke pavadino Kiniją, o ne Rusiją.

Lenkijos prezidentas Andžejus Duda
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Straipsnio autorius pažymi, kad kariniame-politiniame bloke nėra vieningos nuomonės apie Kinijos vaidmenį. JAV laiko šalį prieše, o Vokietija ir Prancūzija nepritaria šiai pozicijai ir atsižvelgia tik į tas galimybes, kurias Kinija pateikia kaip galima prekybos partnerė.

Anot leidinio, Vokietija ir Prancūzija nepakankamai įvertina pavojų, kurį kelia Pekinas, kuris nori "nusipirkti" politinę įtaką Europoje, investuodamas į jos ekonomiką. Kinija sėkmingai plečia savo įtaką pasaulio vandenynuose. Vėliau šalis gali gauti prieigą prie tarptautinių laivybos kelių.

Straipsnyje pabrėžiama Kinijos karinė galia. Kinija taip gerai ginkluota, kad JAV vaidmuo užtikrinant tokių šalių kaip Australija, Pietų Korėja ir Japonija saugumą kelia vis daugiau abejonių.

Autorius daro išvadą, kad visa tai gali turėti dramatiškų padarinių Europos saugumui ir gerovei.

Tegai:
Kinija, Vokietija, NATO
Dar šia tema
Nausėda: NATO pripažino "agresyvius Rusijos veiksmus" didžiausia grėsme
Nausėda: Lietuva yra pasirengusi tapti aktyvesnio Rusijos ir NATO dialogo iniciatore
Radoje paskelbta, kada Ukraina bus priimta į NATO