Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel

Ekspertas įvertino "Normandijos ketverto" susitikimo perspektyvas

(atnaujinta 17:03 2019.12.05)
Vienintelis klausimas, kuriame gali būti konkretus progresas, — tai dujų klausimas, mano ekspertas Igoris Delanoe

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimas Paryžiuje parodys, kaip Rusija ir Ukraina yra pasirengusios taikai, tačiau mažai tikėtina, kad šiame etape pavyks išspręsti Donbaso konfliktą, sakė Prancūzijos ir Rusijos analitinio centro "Observo" vadovo pavaduotojas Igoris Delanoe RIA Novosti.

Aukščiausiojo lygio susitikimas "Normandijos formatu", kuriame dalyvaus Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos ir Ukrainos vadovai, vyks gruodžio 9 dieną Paryžiuje.

"Faktas, kad susitikimas įvyks, jau pasiekimas Prancūzijos diplomatijai. Prisiminkime vasaros Paryžiaus iniciatyvas: Rusijos teisių atkūrimą ETPA, susitikimą Bregansone. Jos galiausiai ir paskatino viršūnių susitikimą. Susitikimas Paryžiuje leis pamatyti, kokiu mastu Rusija ir Ukraina yra pasirengusios sudaryti taiką ir ar Maskvoje vyraus status quo", — sakė agentūros pašnekovas.

"Tuo tarpu aš nemanau, kad šiame etape šis susitikimas gali padėti išspręsti konfliktą", — pridūrė ekspertas.

Anot jo, "pirmiausia mes pasiliekame prie Minsko susitarimų logikos, kurios ukrainiečiai nenori".

Antra, abejojama Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio galimybėmis įgyvendinti sprendimus, kurie gali būti priimti susitikime, mano Delanoe.

"Ukrainos prezidentas susiduria su dideliu pasipriešinimu Ukrainoje iš grupių, kurios mano, kad netgi sutikimas derėtis su Rusija jau yra kapituliacijos aktas. Trečia, egzistuoja rizika, kad Rusijos ir Ukrainos "Šteinmejerio formulė" bus interpretuojama skirtingai. Galiausiai, savaime suprantama, kad nepriklausomomis pasiskelbusių respublikų (DLR ir LLR) lyderiai ir gyventojai labai atsargūs grįžimo į Ukrainą klausimu", — sakė jis.

Delanoe mano, kad vienintelis klausimas, kuriame gali būti konkretus progresas, — tai dujų klausimas. "Tikimasi, kad Vladimiras Putinas ir Vladimiras Zelenskis aptars šį klausimą Paryžiuje. Jie galėtų susitarti bent dėl "žiemos paketo", — sakė jis.

Taip pat ekspertas mano, kad jei po viršūnių susitikimo Paryžiuje bus padaryta pažanga, o tai dar žiemą paskatins deeskalaciją, tada gali "kilti klausimas dėl kai kurių ES sankcijų panaikinimo 2020 metų birželio mėnesį".

Jo manymu, tam tikras žingsnis gali būti susijęs su sankcijų panaikinimu asmenims ir Rusijos parlamentarams. "Nepaisant to, reikia prisiminti, kad Donbase vis dar vyksta susidūrimai ties demarkacijos linija, už trijų "bandymų zonų" ribų", — padarė išvadą Delanoe.

Tegai:
susitikimas, santykiai, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
JAV palankiai įvertino Zelenskio politiką
Lavrovas įvertino santykių su Ukraina atkūrimo perspektyvas
Zelenskis pakomentavo derybas dėl dujų tranzito su Rusija
Draugystė — ne draugystė: šaltukas Lietuvos santykiuose su Ukraina
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Vakcinacija

Rusijoje bus sukurta dar viena vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 00:19 2021.04.11)
A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Rusijoje kuriama dar viena vakcina nuo koronaviruso, rašo RIA Novosti.

Pirmųjų rezultatų tikimasi artimiausiu metu, sakė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška.

"Kuriama dar viena vakcina nuo naujos koronavirusinės infekcijos, mes tikimės, kad artimiausioje ateityje bus pateikti pirmieji preliminarūs mokslinių tyrimų rezultatai", — žurnalistams sakė M. Muraška.

A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas.

Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" nuo kovo 4 dienos yra palaipsniui tiriama Europos vaistų agentūros (EVA), kuri užsiima vakcinų, skirtų naudoti Europos rinkoje, patvirtinimu.

Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus jokių sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

"Sputnik V" vakcina buvo patvirtinta beveik 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 proc., patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, vakcina
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Po "AstraZeneca" vakcinacijos paaiškėjo sveikatos problemos — dabar Ispanijoje
PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
Po vakcinacijos nuo COVID-19 Lietuvoje mirė aštuoni žmonės 
Lietuvos policija pasipiktino SAM vadovo žodžiais apie vakcinaciją
Data

Kokia šiandien diena: balandžio 11-osios šventės

(atnaujinta 15:11 2021.04.10)
Balandžio 11 yra 101-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 264 dienos

Šiandien Saulė teka: 06:32 val., leidžiasi: 20:10 val., dienos ilgumas: 13.38 val.

Vardadienį švenčia Eigmantas, Eigminas, Vykintas, Leonas.

Šią dieną 1764 metais Rusija ir Prūsija pasirašė Peterburgo sutartį, davusią pradžią būsimiems Abiejų Tautų Respublikos padalijimams;

1990 – prisiekė pirmoji po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos Vyriausybė;

2006 – iš Seimo pirmininko pareigų slaptu balsavimu pašalintas Artūras Paulauskas.

1954 metais gimė Valentinas Masalskis, vienas garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, nuo 1992 m. – ir režisierių. Aktorius 1996 metais apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija.

1814 – Napoleonas Bonapartas ištremiamas į Elbos salą;

1984 – Tarybų Sąjungos vadovu tapo Konstantinas Černenka;

1984 – gimė pirmasis pasaulyje kūdikis, pradėtas iš užšaldyto embriono.

1755 gimė Džeimsas Parkinsonas (James Parkinson), britų gydytojas, aprašęs Parkinsono ligą;

1949 gimė Lee Sheriden, grupės Brotherhood of Man narys;
1971 gimė Oliver Riedel, vokiečių grupės Rammstein bosistas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai