Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel

Ekspertas įvertino "Normandijos ketverto" susitikimo perspektyvas

(atnaujinta 17:03 2019.12.05)
Vienintelis klausimas, kuriame gali būti konkretus progresas, — tai dujų klausimas, mano ekspertas Igoris Delanoe

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimas Paryžiuje parodys, kaip Rusija ir Ukraina yra pasirengusios taikai, tačiau mažai tikėtina, kad šiame etape pavyks išspręsti Donbaso konfliktą, sakė Prancūzijos ir Rusijos analitinio centro "Observo" vadovo pavaduotojas Igoris Delanoe RIA Novosti.

Aukščiausiojo lygio susitikimas "Normandijos formatu", kuriame dalyvaus Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos ir Ukrainos vadovai, vyks gruodžio 9 dieną Paryžiuje.

"Faktas, kad susitikimas įvyks, jau pasiekimas Prancūzijos diplomatijai. Prisiminkime vasaros Paryžiaus iniciatyvas: Rusijos teisių atkūrimą ETPA, susitikimą Bregansone. Jos galiausiai ir paskatino viršūnių susitikimą. Susitikimas Paryžiuje leis pamatyti, kokiu mastu Rusija ir Ukraina yra pasirengusios sudaryti taiką ir ar Maskvoje vyraus status quo", — sakė agentūros pašnekovas.

"Tuo tarpu aš nemanau, kad šiame etape šis susitikimas gali padėti išspręsti konfliktą", — pridūrė ekspertas.

Anot jo, "pirmiausia mes pasiliekame prie Minsko susitarimų logikos, kurios ukrainiečiai nenori".

Antra, abejojama Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio galimybėmis įgyvendinti sprendimus, kurie gali būti priimti susitikime, mano Delanoe.

"Ukrainos prezidentas susiduria su dideliu pasipriešinimu Ukrainoje iš grupių, kurios mano, kad netgi sutikimas derėtis su Rusija jau yra kapituliacijos aktas. Trečia, egzistuoja rizika, kad Rusijos ir Ukrainos "Šteinmejerio formulė" bus interpretuojama skirtingai. Galiausiai, savaime suprantama, kad nepriklausomomis pasiskelbusių respublikų (DLR ir LLR) lyderiai ir gyventojai labai atsargūs grįžimo į Ukrainą klausimu", — sakė jis.

Delanoe mano, kad vienintelis klausimas, kuriame gali būti konkretus progresas, — tai dujų klausimas. "Tikimasi, kad Vladimiras Putinas ir Vladimiras Zelenskis aptars šį klausimą Paryžiuje. Jie galėtų susitarti bent dėl "žiemos paketo", — sakė jis.

Taip pat ekspertas mano, kad jei po viršūnių susitikimo Paryžiuje bus padaryta pažanga, o tai dar žiemą paskatins deeskalaciją, tada gali "kilti klausimas dėl kai kurių ES sankcijų panaikinimo 2020 metų birželio mėnesį".

Jo manymu, tam tikras žingsnis gali būti susijęs su sankcijų panaikinimu asmenims ir Rusijos parlamentarams. "Nepaisant to, reikia prisiminti, kad Donbase vis dar vyksta susidūrimai ties demarkacijos linija, už trijų "bandymų zonų" ribų", — padarė išvadą Delanoe.

Tegai:
susitikimas, santykiai, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
JAV palankiai įvertino Zelenskio politiką
Lavrovas įvertino santykių su Ukraina atkūrimo perspektyvas
Zelenskis pakomentavo derybas dėl dujų tranzito su Rusija
Draugystė — ne draugystė: šaltukas Lietuvos santykiuose su Ukraina
Beirutas po sprogimo

"Roskosmos" parodė Beiruto uosto nuotraukas kosmoso prieš ir po sprogimo  

(atnaujinta 13:21 2020.08.06)
Pirmoji nuotrauka padaryta 2019 metų lapkričio 4 dieną. Joje matyti daugybė angarų ir patalpų, esančių šalia vandens

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Korporacija "Roskosmos" paskelbė Beiruto uosto palydovinius vaizdus prieš ir po antradienį įvykusio galingo sprogimo, praneša RIA Novosti.

Pirmoji nuotrauka padaryta 2019 metų lapkričio 4 dieną. Joje matyti daugybė angarų ir patalpų, esančių šalia vandens. Antrasis vaizdas, kurį šiandien nufotografavo Rusijos palydovas "Kanopus-V", rodo tik uosto rajone esančių pastatų, sunaikintų pastatų ir ant jo gulinčio laivo kontūrus.

​Antradienį Libano sostinės Beiruto jūrų uosto rajone įvyko sprogimas. Banga nuo sprogimo sugriovė ir apgadino dešimtis namų, automobilių, pastatų langai sudužo miesto kvartaluose. Naujausiais duomenimis, žuvo 135 žmonės, daugiau kaip penki tūkstančiai buvo sužeista, pranešama, kad daug žmonių dingo.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje.

Dviem savaitėms mieste įvesta nepaprastoji padėtis. Visame Libane paskelbtos trys gedulo dienos.

Tegai:
sprogimas, nuotraukos, Beirutas
Dar šia tema
Nufilmuoti sprogimo Beiruto uoste padariniai
Įvardytos pavojingos medžiagos atmosferoje po sprogimo Beirute
JAV valstybinio departamento pastatas Vašingtone, archyvinė nuotrauka
 

Rusijos ambasada JAV pakomentavo Valstybės departamento pranešimą apie "propagandą"  

(atnaujinta 13:05 2020.08.06)
Anksčiau JAV Visuotinio įsitraukimo centras prie Valstybės departamento paskelbė pranešimą apie "Rusijos dezinformacijos stulpus", kuriame susistemino "Rusijos propagandos" sąvoką

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. JAV Valstybės departamento ataskaita apie "Rusijos propagandą" skirta "nuslopinti" Maskvos pasiūlymams atnaujinti bendradarbiavimą su JAV, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos ambasados Vašingtone pranešimą.

Anksčiau JAV Visuotinio įsitraukimo centras prie Valstybės departamento paskelbė pranešimą apie "Rusijos dezinformacijos stulpus", kuriame susistemino "Rusijos propagandos" sąvoką.

Šį apibrėžimą apibendrino Rusijos žiniasklaida gavusi valstybės finansavimą. Sputnik, RIA Novosti, RT, "Pirmasis kanalas", "Rossija 24" ir kitų antraštės nurodomos kaip dezinformacijos pavyzdžiai.

Diplomatinė atstovybė patarė Rusijos ir užsienio žiniasklaidai "išdrįsusioms kritikuoti JAV" nepamiršti, kad jos "gali ir beveik neabejotinai taps kruopštaus tikrinimo objektu", o jų ištekliai Amerikos socialiniuose tinkluose gali būti blokuojami be paaiškinimų.

Ambasada teigė, kad JAV Valstybės departamentas "nemėgsta alternatyvių informacijos šaltinių egzistavimo". Jų diskreditavimas, kaip pažymėta diplomatinėje atstovybėje, yra "susijęs su dideliais ištekliais".

"Bet koks balsas, prieštaraujantis Vašingtonui, yra paskelbtas "dezinformacija" tarnaujant Kremliui ir Rusijos specialiosioms tarnyboms", — teigė diplomatai komentare, paskelbtame Facebook.

Ambasada pranešime pateikė absurdiškų teiginių pavyzdžius. JAV užsienio reikalų ministerija "oficialiuose vyriausybės pranešimuose" įregistravo Rusijos liberalų demokratų partijos lyderį Vladimirą Žirinovskį ir privačią radijo stotį "Govorit Moskva".

"Jei tai yra visos struktūros viršūnė, kurią mūsų kolegos amerikiečiai taip kruopščiai pastatė, tada ji labiau primena kortų namelį", — teigė ambasadoje.

JAV veikia valstybinė užsienio transliacijų agentūra — pagrindinė "Voice of America" ir "Radio Liberty/Free Europe" struktūra, kurią Rusijos teisingumo ministerija kartu su kitomis žiniasklaidos priemonėmis įtraukė į užsienio agentų sąrašą.

Organizacija, kuri nuo 1994 metų vadinama Transliavimo valdytojų taryba (BBG), 2018 metais buvo pervadinta į Jungtinių Valstijų pasaulinės žiniasklaidos agentūrą (USAGM). Joje rengiamos televizijos programos, tačiau beveik išimtinai transliuojamos internetu. Agentūra visiškai finansuojama iš JAV biudžeto, 2017 metais jos išlaidos sudarė 748 mln. JAV dolerių.

Tegai:
dezinformacija, Rusija, JAV
Dar šia tema
Atgimusios tradicijos: Rusija Baltijos jūroje parodė įspūdingą jėgą
Lietuvos kariuomenė gavo prieštankinių raketų sistemų "Javelin" siuntą iš JAV