Laivo fragmentas, archyvinė nuotrauka

Singapūre areštuotas Rusijos laivas dėl JAV sankcijų

(atnaujinta 09:29 2019.12.06)
Singapūras tikisi, kad teismas atiduos jam laivą, nes tada jam nebebus taikomos JAV sankcijos, ir jį bus galima parduoti

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Singapūro uosto valdžia areštavo Rusijos laivą "Sevastopol", kuriam buvo taikytos JAV sankcijos, už skolas, ir jie nori per teismą gauti leidimą jį parduoti, praneša RIA Novosti.

2018 metų rugpjūčio mėnesį JAV įtraukė dvi Rusijos laivybos kompanijas, įskaitant laivybos kompaniją "Hudson", ir jų laivus į sankcijų dėl KLDR sąrašą. JAV Finansų ministerija teigia, kad tariamai į šį sąrašą įtraukti laivai KLDR tiekia rafinuotus naftos produktus, kurie, kaip spėjama, buvo pumpuojami iš Rusijos į Šiaurės Korėjos laivus atviroje jūroje. Bendrovė neigia turinti ryšį su šiais pristatymais.

"Kai laivas atplaukė į Singapūrą, sugedo mūsų pagalbiniai varikliai. Kreipėmės į Singapūro remonto įmones. Bet kadangi laivui taikomos sankcijos, 80% kompanijų atsisakė jį remontuoti, o sutinkantys siūlo tai padaryti už itin dideles kainas. Bandėme atvežti remontininkus iš Rusijos, bet Singapūro valdžia neįleido jų į laivą, remdamasi įvairiais pretekstais. Dėl to susidarė skola už laivo stovėjimą ir valdžios institucijos areštavo jį", — teigė Olegas Anikinas, bendrovės "Hudson" generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Anot jo, laivas dabar areštuotas ir negali išplaukti iš uosto. Be to, bendrovei neparduoda kuro. Teismo posėdis numatytas gruodžio 17 dieną.

"Singapūras tikisi, kad teismas jam duos laivą. Tada laivui nebus taikomos amerikiečių sankcijos ir jis gali būti parduotas", — aiškino Anikinas.

Anot jo, "Sevastopolio" denyje yra 12 įgulos narių.

"Jie turi atsargų, elektros — taip pat. Uosto vadovybė pareiškė, kad kontroliuos laivą ir nieko į jį neįleis bei iš jo neišleis", — sakė Anikinas.

Bendrovė kreipėsi į Rusijos konsulatą ir palaiko ryšius su diplomatais. Rusijos jūreivių sąjunga paskelbė esanti pasirengusi prisijungti prie situacijos, jei bendrovė "Hudson" kreipsis.

Dar vienas bendrovės "Hudson" laivas — "Partizan" — su 100 tonų mazuto laive be įgulos stovi Pietų Korėjoje. Jūreivius teko išsiųsti namo, nes Pietų Korėjos kuro tiekėjai atsisakė papildyti laivą kuru.

"Laive nebuvo elektros, teko įgulą perkelti į viešbutį. Uosto kapitonas galiausiai išsiuntė jūreivius iš laivo, laivas buvo perkeltas į ramesnę vietą. Dabar jūreiviai jau yra namuose, laivas — be įgulos. O ten yra 100 tonų mazuto. Kyla grėsmė, kad ten be priežiūros gali įvykti išsiliejimas. Vakar išsiuntėme laišką Rusijos vyriausybei, kad mums padėtų", — sakė Anikinas.

Jis patikslino, kad įmonė bando parduoti "Partizan", tačiau dėl sankcijų negali rasti pirkėjo.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
Tegai:
sankcijos, JAV, Singapūras, laivas
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (272)
Dar šia tema
Žiniasklaida: JAV sankcijos padidino Rusijos naftos bendrovių pajamas
JAV išplėtė sankcijų Rusijai sąrašą
Kinija įvedė sankcijas JAV dėl įstatymų Honkongo atžvilgiu
Angela Merkel

Navalnas papasakojo apie susitikimo su Merkel įspūdžius

(atnaujinta 13:52 2020.10.01)
Rusijos tinklaraštininko Aleksejaus Navalno teigimu, Vokietijos kanclerė Angela Merkel apie su juo susijusį įvykį žino daugiau nei jis pats

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Aleksejus Navalnas, interviu Vokietijos savaitraščiui "Spiegel" komentuodamas Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitą į ligoninę, teigė, kad ji apie su juo susijusį įvykį žino daugiau nei pats jis.

"Durys atsidarė, įėjo mano gydytojas ir Merkel. Tai buvo privatus susitikimas, šeimos rate dalyvavo mano žmona Julija ir mano sūnus Zacharas. Aš negaliu jums nieko pasakyti apie detales, bet mes nieko neaptarėme, kas slapta ar sensacinga. Vizitas buvo gestas. Mane nustebino, kaip gerai ji žino Rusiją ir mano atvejį. Ji žino kai kurias detales geriau už mane. Ji tikrai giliai supranta, kas vyksta Rusijoje. Ir kai su ja kalbiesi, supranti, kodėl ji taip ilgai buvo valdžios viršūnėje Vokietijoje. Aš jai padėkojau už jos rūpestingumą, ir ji pasakė: "Aš padariau tik tai, kas buvo mano pareiga", — sakė Navalnas.

Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, o tinklaraštininkas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Berlyno "Šaritė" kliniką. Po kelių dienų Vokietijos valdžia paskelbė, kad jis esą buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės medžiaga. Vokietijos vyriausybė taip pat pranešė, kad šias išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, o Berlyno prašymu Cheminio ginklo draudimo organizacija atlieka dar vieną tyrimą.

Maskva išsiuntė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie analizės rezultatus, tačiau atsakymo nebuvo. Tuo tarpu prokuratūra ir policija pradėjo tyrimą tą dieną, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę.

Kita vertus, vienas iš "Novičiok" kūrėjų Leonidas Rinkas išreiškė abejonę, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas būtent šia medžiaga — anot jo, Navalnas neturėjo atitinkamų simptomų. Be to, yra žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų, jį tyrė apie 20 Vakarų valstybių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais sunaikino tokių medžiagų atsargas, tai patvirtino ir Cheminio ginklo draudimo organizacija.

Tegai:
Rusija, Angela Merkel, Aleksejus Navalnas
Dar šia tema
"Spiegel": Merkel slapta aplankė Navalną "Šaritė" klinikoje
Merkel Navalno situaciją pavadino tarptautine problema
Pentagonas

Pentagonas paskelbė užklausą tarybinės ginkluotės muliažams pirkti

(atnaujinta 11:05 2020.10.01)
Užklausoje pažymima, kad produktai bus naudojami mokymams, be kita ko, siekiant ugdyti "įgūdžius atremiant priešo ginklus"

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Pentagonas pateikė prašymą įsigyti viso dydžio kai kurių sovietinių ginklų pavyzdžių partiją "Fort Benning" karinei bazei, praneša RT, remdamasi šiuo dokumentu.

"Šiuo metu šis pasiūlymas nėra finansuojamas, tačiau tikimasi, kad bus gautos lėšos jo įgyvendinimui", — sakoma paraiškoje.

Pentagonas domisi granatsvaidžiais, automatais "Kalašnikov" ir kulkosvaidžiais, "Dragunov" snaiperiniais šautuvais, taip pat granatomis, kurios turi būti pagamintos iš sunkiojo uretano, kad "atlaikytų ilgus mokymus".

Departamento užklausoje pažymima, kad produktai bus naudojami mokymams, be kita ko, siekiant ugdyti "įgūdžius atremiant priešo ginklus".

Tegai:
Rusija, JAV, Pentagonas
Dar šia tema
Balsuoti užsienyje užsiregistravo dvigubai daugiau nei 2016 metų Seimo rinkimuose
Konservatoriai reikalauja, kad vyriausybė sudarytų sąlygas JAV karių buvimui Lietuvoje
Установка камеры приёма ДОУ на строительной площадке в Любмине, архивное фото

Danija leido eksploatuoti "Nord Stream-2"

(atnaujinta 14:42 2020.10.01)
Pažymima, kad leidimas buvo išduotas remiantis daugeliu sąlygų, kurios turi užtikrinti saugų dujotiekio eksploatavimą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Danijos energetikos agentūra išdavė leidimą "Nord Stream 2 AG" eksploatuoti "Nord Stream-2" dujotiekį šalies žemyniniame šelfe, pranešė agentūra.

"Danijos energetikos agentūra išdavė "Nord Stream 2 AG" leidimą eksploatuoti "Nord Stream-2" dujotiekį žemyniniame Danijos šelfe", — sakoma pranešime.

Pažymima, kad leidimas buvo išduotas remiantis daugeliu sąlygų, kurios turi užtikrinti saugų dujotiekio eksploatavimą.

"Lieka galioti 2019 metų spalio 30 dieną leidimo statyti "Nord Stream-2" sąlygos, nes jos dar neįvykdytos.

"Nord Stream-2" statyba

"Nord Stream-2" projekte numatyta iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines ar išskirtines ekonomines zonas.

Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra iki 950 milijonų eurų sumos kiekvienas.

Prieš "Nord Stream-2" aktyviai pasisako JAV, kurios stumia savo suskystintas gamtines dujas į ES. Vašingtonas gruodžio mėnesį įvedė sankcijas projektui, pareikalavęs iš bendrovių nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą. Tuomet Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie savo darbų projekte sustabdymą. Dabar JAV aptaria eilinį sankcijų išplėtimą šiam projektui.

Kremlius anksčiau ragino nustoti "Nord Stream-2" paminėti kokio nors politizavimo kontekste, nes tai yra komercinis projektas, naudingas tiek Rusijai, tiek Europos Sąjungai, įskaitant Vokietiją.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Danija, Nord Stream-2
Dar šia tema
"Nord Stream-2" tiesiantiems laivams atsisakyta suteikti draudimą
JAV sukurs koaliciją prieš "Nord Stream-2": ar tai sustabdys statybas?
Lietuva reikalauja sankcijų prieš "Nord Stream-2" dėl Navalno