Саммит НАТО в Великобритании

Vokietijos žiniasklaida paaiškino Rusijos įstojimo į NATO svarbą

(atnaujinta 11:02 2019.12.06)
Pasak straipsnio autorių, JAV prezidentas Donaldas Trampas turėtų pakviesti Rusiją į Šiaurės Atlanto aljansą

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Rusijos įstojimas į NATO galėtų paversti aljansą transatlantine saugumo organizacija nuo Vladivostoko iki Lisabonos, sukurti naujų derybų dėl branduolinio nusiginklavimo perspektyvą ir užmegzti trišalį dialogą tarp Vašingtono, Maskvos ir Pekino. Šia nuomone pasidalino vokiečių leidinys "Handelsblatt".

Anot straipsnio autorių, Donaldas Trampas turėtų pakviesti Rusiją į Šiaurės Atlanto aljansą. JAV prezidentas turi galimybę sukurti tokią "Rytų politiką", kuri galėtų atversti naują skyrių Rusijos ir Amerikos santykiuose ir sukurti "taikos aljansą" dalyvaujant Rusijai.

Tai leis Vašingtonui ir Maskvai pradėti pusiausvyros perskirstymo globalioje saugumo sistemoje procesą. Naujo aljanso sukūrimas sustiprins NATO, nes Maskva bus priimama ne kaip "priešininkė", o taps Europos saugumo garantu.

Straipsnio autoriai mano, kad tokios politikos efektyvumui pasiekti Trampui prireiks drąsios diplomatijos su taip vadinamuoju "Normandijos formatu". Taip pat turi būti privalomi Minsko susitarimai.

Autoriai patikslina, kad naujojoje NATO sutartyje turėtų būti nuostatas, leidžiantis JAV, Rusijai ir Europos šalims turėti skirtingas nuomones saugumo klausimais už Europos ribų. Jie mano, kad Briuselis liktų naujojo aljanso sostine, tačiau Rusijoje galėtų būti įkurta antroji būstinė.

Tegai:
Rusija, Vokietija, NATO
Dar šia tema
NATO mato abipusį susidomėjimą ryšiais su Rusija
"Aukštyn kojom". Ekspertas paaiškino, kodėl Rusija pavadinta grėsme NATO
Erdoganas: Turkijos santykiai su Rusija nėra alternatyva santykiams su NATO
NATO viršūnių susitikimas: Kinija, Rusija ir kosmosas