JAV kariai

Žiniasklaida: JAV planuoja į Artimuosius Rytus nusiųsti dar iki 7000 karių

(atnaujinta 12:20 2019.12.06)
Planuojama, kad JAV karinės pajėgos regione bus stiprinamos kovinės aviacijos ir priešraketinės gynybos padalinių sąskaita

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Pentagonas gali siųsti į Artimuosius Rytus papildomai iki septynių tūkstančių karių, siekiant pasipriešinti Iranui, praneša televizijos kanalas "Fox News" su nuoroda į šaltinius JAV Gynybos departamente.

Anksčiau laikraštis "The Wall Street Journal" pranešė, kad JAV svarsto galimybę į regioną išsiųsti 14 tūkstančių karių, Pentagonas tai paneigė. Tačiau JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas Džonas Rudis (John Ruddy) patvirtino, kad svarstoma galimybė išplėsti kontingentą.

Remiantis televizijos kanalo šaltiniais, JAV karinės pajėgos regione bus stiprinamos kovinės aviacijos ir priešraketinės gynybos padalinių, gali būti kalbama ir apie papildomą zenitinių raketų kompleksą "Patriot", sąskaita.

Be to, anot televizijos kanalo, į regioną po kelių mėnesių vėlavimo, kurį sukėlė sugedimas, atgabentas lėktuvnešis "Harry S. Truman", kuris pristatys penkis tūkstančius jūreivių ir apie 80 lėktuvų. Nuo gegužės Persijos įlankos rajone kovinį budėjimą vykdo lėktuvnešis "Abraham Lincoln".

Tegai:
kariai, JAV, Artimieji Rytai
Dar šia tema
Amerikiečiai papasakojo, kaip kariuomenė sugriovė jų gyvenimą
Trampas pripažino "baisiausią JAV klaidą"
JAV išdavė kurdus — išduos ir Baltijos šalis