Atskiri įėjimai į kavinę Saudo Arabijoje

Dabar vyrai ir moterys Saudo Arabijoje gali kartu įeiti į kavinę

(atnaujinta 17:24 2019.12.09)
Anksčiau kavinėse ir restoranuose buvo atskiras įėjimas šeimoms ir moterims, ir dar vienas — vyrams

VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Saudo Arabijos vyriausybė pareiškė, kad panaikins atskirus įėjimus į restoranus vyrams ir moterims, rašo "BBC".

Praktiškai šie pokyčiai pasirodė dar anksčiau — kai kurie restoranai ir kavinės atsisakė segregacijos. Oficialiai anksčiau šeimos ir moterys į restoraną turėjo įeiti pro vienas duris, vyrai — pro kitas.

Šiais metais karališkasis įsakymas leido Saudo Arabijos moterims vykti į užsienį be vyro globėjo leidimo, o 2018 metais Karalystė panaikino daugiametį draudimą moterims vairuoti.

Princas Mohammedas bin Salmanas imasi priemonių, kad Saudo Arabijos visuomenė būtų mažiau konservatyvi. Jo reformos sulaukė pagyrų iš tarptautinės bendruomenės, tačiau jas lydėjo ir represijų banga. Buvo areštuoti keli moterų teisių gynėjai, kai vyriausybė jau pradėjo vykdyti reformas.

Garsaus Saudo Arabijos žurnalisto Džamalio Hašudžio (Jamal Khashoggi) nužudymas 2018 metais karalystės konsulate Stambule taip pat buvo pasmerktas tarptautinės bendruomenės. JT ekspertai padarė išvadą, kad žurnalisto mirtis buvo "neteisminė egzekucija".

Tegai:
Saudo Arabija
Dar šia tema
JT paragino taikyti sankcijas dėl žurnalisto Hašukdžio mirties
Prancūzijoje Saudo Arabijos princesė buvo nuteista už smurtą prieš santechniką
Paspausti Putinui ranką susirinko Saudo Arabijos rūmų atstovų eilė