Aleksejus Gončarukas, archyvinė nuotrauka

Ukrainos ministras pirmininkas pripažino "dujų karo" su Rusija galimybę

(atnaujinta 19:57 2019.12.10)
Ukrainos vyriausybės vadovas pažymėjo, kad Kijevas ketina ir toliau tartis su Maskva dėl dujų tranzito

VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Ukrainos ministras pirmininkas Aleksejus Gončarukas pažymėjo, kad derybos tarp Kijevo ir Maskvos dėl dujų tranzito bus tęsiamos, tačiau galbūt jos vyks "dujų karo" fone. Apie tai vyriausybės vadovas paskelbė savo Facebook puslapyje.

"Mes pasiekėme savo tikslą dujų klausimu — perkėlėme dujų tranzito klausimą iš Donbaso situacijos aptarimo. Nesusitarėme dėl sutarties, tačiau tai neturėjo įvykti Paryžiuje. Ukraina toliau tarsis dėl dujų, galbūt tiesiog, esant "dujų karui", — parašė ministras pirmininkas, komentuodamas "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimo Paryžiuje rezultatus.

Gončarukas pažymėjo, kad Kijevas pasirengęs galimoms pasekmėms. Anot jo, Ukrainoje užpildytos požeminės dujų saugyklos, jos "logiką" palaiko ES ir Stokholmo arbitražo sprendimas, o "Nord Stream-2" dujotiekis dar nėra baigtas.

Tuo pat metu ministras pirmininkas pabrėžė, kad Ukrainai reikia ilgalaikės sutarties ir šalis gali priimti "skolos grąžinimą"  degalais.

Pirmasis per trejus metus "Normandijos ketverto" (Rusija, Ukraina, Prancūzija, Vokietija) lyderių susitikimas antradienio vakarą baigėsi Paryžiuje. Aukščiausiojo lygio susitikimo metu Rusija ir Ukraina surengė derybas dėl dujų tiekimo.

Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas teigė, kad šalys nėra pasiekusios galutinių susitarimų. Jis pažymėjo, kad Maskva ir Kijevas tęs derybas dujų bendrovių vadovų ir energetikos ministrų lygiu.

Savo ruožtu Ukrainos vadovas teigė, kad pavyko "išblokuoti" dujų tranzito klausimą. Jis gyrė galimybę pratęsti sutartį dėl Rusijos dujų tranzito po sausio 1 dienos.

Dabartinė tranzito sutartis baigiasi šių metų pabaigoje, tačiau naujo susitarimo dar nėra. Paskutiniame trišaliame susitikime, kuriame dalyvavo Rusijos Federacijos, Ukrainos ir Europos Sąjungos atstovai, nebuvo pasiekta jokių konkrečių susitarimų.

Maskva atkakliai tvirtina, jog būtų naujo susitarimo pasirašymas įmanomas tik tuo atveju, jei abi pusės atsisakys pretenzijų tarptautiniame arbitraže.

Kijeve šios sąlygos laikomos nepriimtinomis. "Naftogaz" savo pretenzijas "Gazprom" įvertino 22 milijardais dolerių.

Tegai:
dujos, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Rusija ir Ukraina pratęsė naftos tranzito sutartį dešimčiai metų
Putinas paskelbė apie galimą dujų tranzito per Ukrainą išsaugojimą
Žirinovskis apkaltino Jelciną "pagrindiniu nusikaltimu Rusijos istorijoje"
Susitikimas po trejų metų pauzės: "Normandijos formato" viršūnių susitikimo rezultatai
Ekspertas: Putinas parodė, kad tranzito tema galimas konstruktyvus dialogas
Sputnik V vakcina

Rusijos priešai bijo "Sputnik V" lyderystės, pareikšta investicijų fonde

(atnaujinta 12:55 2021.02.26)
Šiuo metu vakcinos efektyvumas siekia 91,6%, pažymima, jog vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" oponentai bando pakirsti pasitikėjimą ja, nes ji yra viena geriausių, ir jie jos tiesiog bijo, pareiškė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas.

"Manau, kad galima kalbėti ne tik apie tarptautinį vakcinos "Sputnik V" pripažinimą, bet ir apie mūsų lyderystę pasaulyje... Turime būti kuklūs, bet sąžiningi. Mes turime vienus geriausių vakcinų pasaulyje, tai puikus Rusijos mokslininkų žygdarbis, mes turėtume tuo didžiuotis", — pasakė Dmitrijevas, parodos, skirtos Rusijos lyderystės istorijai virusologijos srityje, atidarymo metu Rusijos istorinės draugijos aikštelėje.

"Daugelis Rusijos priešų bandė pakirsti pasitikėjimą Rusija, tačiau mes suprantame, kad jie išleidžia tiek daug pastangų, kad pakirstų pasitikėjimą Rusijos vakcina, nes ji yra viena geriausių pasaulyje, ir jos tiesiog bijo", — įsitikinęs jis.

Mokslinis žurnalas "Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, patvirtinančius jos aukštą efektyvumą ir saugumą. Klinikinių tyrimų III fazės metu "Sputnik V" pademonstravo aukštus veiksmingumo, imunogeniškumo ir saugumo rodiklius — vakcinos efektyvumas siekė 91,6%. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. Vakcinos "Sputnik V" naudojimą patvirtinto daugiau nei 30 šalių. Bendras šalių, kuriose įregistruota Rusijos vakcina, gyventojų skaičius yra daugiau nei 1,1 milijardo žmonių.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, Sputnik V, vakcina
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Suomiai paaiškino, kodėl renkasi "Sputnik V"
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
Skiepytis ar ne? Štai kur mįslė
Žiniasklaida: "Sputnik V" sugriovė Rusijos kaip "Aukštutinės Voltos su raketomis" įvaizdį
Lady Gaga

Su šaudymu ir aukomis: pagrobti mėgstamiausi Lady Gagos buldogai

(atnaujinta 13:20 2021.02.26)
Incidentas įvyko tuo metu, kai dainininkė išskrido iš šalies ir augintinius paliko per įvykį nukentėjusio agento globai

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Lady Gaga tapo nusikaltėlių taikiniu: užpuolikai atsekė ir sužeidė jos padėjėją Rajaną Fišerį (Ryan Fischer), taip pat pagrobė jos mylimus šunis.

Incidentas įvyko Los Andžele, kai Gaga išskrido į Romą "Gucci" mados namų kvietimu. Vasario 24-osios vakare žvaigždės padėjėjas vedžiojo jos augintinius: buldogus Kodžį, Gustavą ir Mis Aziją — ir buvo apšaudytas nežinomų asmenų.

Kaip pranešė leidinys "Daily Mail", užpuolikai kelis kartus šovė Rajanui Fišeriui į krūtinę, pagrobė Lady Gagos šunis ir pabėgo iš įvykio vietos.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Lady Gaga (@ladygaga)

Atvykus policijai Fišeris buvo sąmoningas, bet beveik nekvėpavo. Jis sunkios būklės nuvežtas į ligoninę. Po išsamios įvykio vietos patikros policijai pavyko rasti Mis Aziją, kuri sugebėjo pabėgti nuo nusikaltėlių, tačiau kitų šunų likimas kol kas nežinomas.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Lady Gaga (@ladygaga)

Pasak pareigūnų, užpuolikai yra tamsiaodžiai vyrai su kepurėmis, jie važiavo baltu "BMW".

Šiuo metu Gaga yra Italijoje, tačiau dainininkė jau paskelbė atlygį už savo mylimus augintinius — 500 tūkstančių dolerių už kiekvieną buldogą.

Tegai:
pagrobimas, augintiniai, Lady Gaga