Turkijos vėliava, archyvinė nuotrauka

Turkija įvardijo sąlygas, kurias įvykdžius patvirtins Baltijos šalių gynybos planą

(atnaujinta 16:57 2019.12.12)
Turkijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad Ankaros pozicija Londono susitikimo metu buvo "geros valios gestas sąjungininkams"

VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Turkijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Ankara nepalaikys NATO plano ginti Baltijos šalis, kol aljansas nepriims plano apsaugoti Turkiją nuo terorizmo grėsmės. Tai pareiškė Turkijos departamento vadovas Mevlut Čavušohlu, praneša RIA Novosti.

"Mes turėjome blokuoti sprendimą dėl Baltijos. Tiek mūsų, tiek Baltijos šalių planai laukia patvirtinimo. Kol nebus patvirtintas mūsų planas, nebus patvirtintas ir kitas. Abu planai turi būti patvirtinti tuo pačiu metu. NATO pareiga — apsaugoti Turkiją taip pat, kaip ir Baltijos šalis", — teigė Čavušohlu.

Anot ministro, Turkijos saugumas yra ne mažiau svarbus nei Baltijos šalių saugumas.

Praeitą savaitę, NATO viršūnių susitikimo atidarymo dieną, paaiškėjo, kad  Turkijos lyderis Redžepas Tajipas Erdoganas pagrasino blokuoti aljanso planą apsaugoti Baltijos šalis ir Lenkiją, nes aljansas nepalaiko kovos su kurdų gynybos pajėgomis šiaurės Sirijoje.

Atsakydamas į šį pareiškimą, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad aljansas turi jėgų ir priemonių užtikrinti visų savo sąjungininkų saugumą.

Tačiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad susitiko su Erdoganu asmeniškai ir politikams pavyko susitarti dėl dokumento.

Kaip pranešė "Euroactie", jau po NATO viršūnių susitikimo vizito Italijoje metu Čavušohlu teigė, kad Ankaros pozicija nepasikeitė.

Tegai:
Baltijos šalys, NATO, Turkija
Dar šia tema
Politologas: Turkija pamatė dvigubus NATO standartus, taikomus Baltijos šalims
Ekspertas paaiškino, kodėl Turkija nenori stiprinti Baltijos šalių apsaugos
Linkevičius paskelbė, kad Lietuva pasitiki Turkija kaip NATO partnere
Turkija mano, kad NATO saugumo strategijos atnaujinimas yra neišvengiamas
Rusijos vakcina nuo COVID-19

Paaiškėjo, kam dabar rekomenduojama Rusijos vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 13:59 2020.08.12)
Kol kas bandymai buvo atlikti tik su suaugusiaisiais, vaikų, paauglių ir pagyvenusių žmonių grupės nebuvo apimtos

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Vakcina nuo koronaviruso buvo išbandyta nuo 18 iki 60 metų asmenų, norint skiepyti vyresnius nei 60 metų žmones, reikia papildomų tyrimų, pasakė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos "Medicinos priemonių naudojimo ekspertizės mokslinio centro" direktorius Vladimiras Bondarevas.

"Dabar klinikiniams bandymam buvo pateikta vakcina, skirta atlikti bandymus su sveikais pilnamečiais savanoriais. Rusijos Federacijoje įprasta sertifikuoti: vaikai — nuo gimimo iki 18 metų, pilnamečiai ir suaugusieji nuo 18 iki 60 metų, ir vyresni žmonės — vyresni nei 60 metų. Dabar atlikti klininkiniai bandymai su 18–60 metų amžiaus savanorių grupe, atitinkamai, dabar ši vakcina skirta vartoti nuo 18 iki 60 metų asmenims", — cituoja RIA Novosti Bondarevo žodžius.

Mokslininkas pridūrė, kad vyresnio amžiaus žmonėms prireiks išplėsti indikacijas, reikės papildomų klinikinių tyrimų.

"Manau, kad tai bus padaryta atliekant klinikinius tyrimus po registracijos. Bus surinkta ir vyresnių nei 60 metų žmonių grupė", — spaudos konferencijos metu pasakė Bondarevas.

Gamalėjos centro direktorius Aleksandras Guncburgas, savo ruožtu pridūrė, kad jis buvo paskiepytas eidamas 69 metus.

"Per pastaruosius penkis mėnesius atsakau, kad jaučiuosi gerai", — pasakė Guncburgas.

Tegai:
COVID-19, vakcina, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva vakciną nuo COVID-19 pirks kartu su ES
Rusijos vakcinos nuo COVID-19 bandymai baigėsi. Kada laukti masinės gamybos?
Paaiškėjo, kiek vakcinų nuo COVID-19 pasieks Lietuvą
Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
NATO ir šalių partnerių pratybos Sea Breeze 2019 Juodojoje jūroje
 

Ukraina nori tapti pagrindine NATO partnere Juodojoje jūroje  

(atnaujinta 14:27 2020.08.12)
Ukraina tapo šeštąja valstybe, gavusia NATO sustiprinto partnerio statusą. Anksčiau šį statusą gavo Australija, Suomija, Gruzija, Jordanija ir Švedija

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Ukraina yra pasirengusi tapti pagrindine NATO partnere Juodojoje jūroje pagal Aljanso išplėstinių pajėgumų programą, sakė ministrų pirmininko pavaduotojos Europos ir euroatlantinei integracijai Olgos Stefanišinos spaudos tarnyba, praneša RIA Novosti.

Ukraina tapo šeštąja valstybe, gavusia NATO sustiprinto partnerio statusą. Anksčiau šį statusą gavo Australija, Suomija, Gruzija, Jordanija ir Švedija. Sustiprintų galimybių partnerio statusas buvo įvestas į NATO 2014 metais siekiant užmegzti gilesnius, labiau specializuotus dvišalius santykius.

"Ukraina yra pasirengusi būti pagrindine Šiaurės Atlanto aljanso partnere užtikrinant saugumą Juodojoje jūroje. Vykdydami NATO sustiprintų pajėgumų programą, kurios partnere neseniai tapo Ukraina, tikimės suaktyvinti bendras pastangas užtikrinant saugumą Juodosios jūros regione, taip pat glaudžiai bendradarbiauti įveikiant hibridines grėsmes. Tai sakė Olga Stefanišina susitikime su Didžiosios Britanijos ambasadore Melinda Simmons", — teigiama pranešime biuro Facebook puslapyje.

Ukrainos Aukščiausioji Rada 2014 metų gruodžio mėnesį iš dalies pakeitė du įstatymus, atsisakydama nesuderinto valstybės statuso. 2016 metų birželio mėnesį buvo priimtos papildomos pataisos, apibrėžiančios narystę NATO kaip šalies užsienio politikos tikslą.

2019 metų vasario mėnesį Ukrainos parlamentas priėmė konstitucijos pataisas, užtikrinančias šalies kelią į ES ir NATO.

Tegai:
NATO, Ukraina
Dar šia tema
Šiauliuose buvo sustabdytas neblaivaus NATO kario vairuojamas automobilis
Rusijos garantijos dėl keršto agresoriui: iš dugno paleidžiama balistinė raketa "Skif"