JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Kinijos prezidentas Si Dzinpingas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: prekybos karas tarp JAV ir Kinijos truks dar penkerius metus

(atnaujinta 10:56 2019.12.12)
JAV paskelbė apie kitų Kinijos prekių importo muitų įvedimą gruodžio 15 dieną, tačiau pasaulio rinkose investuotojai tikisi, jog šis sprendimas bus atidėtas

VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos neišeis iš darbotvarkės dar penkerius metus, interviu RIA Novosti sakė "Credit Suisse" pasaulinio investicijų komiteto pirmininko pavaduotojas Burkhardas Varnholtas.

Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos pastatas Smolenskos-Sennajos aikštėje Maskvoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Daugiau nei metus tarp Kinijos ir JAV vyksta "prekybos karas". Šalys ne kartą įvedė ir padidino tarpusavio prekybos muitus. Didžiausių pasaulio ekonomikų prekybos ginčas neigiamai veikia bendrą ekonomikos augimą.

JAV paskelbė apie kitų Kinijos prekių importo muitų įvedimą gruodžio 15 dieną, tačiau pasaulio rinkose investuotojai tikisi, kad šis sprendimas bus atidėtas, nes šalys derasi dėl prekybos susitarimo.

"Dabar baigiasi pirmasis prekybos karo etapas. Tikriausiai po pirmojo etapo bus nesutarimų dėl kitų dalykų. Prekybos karas iš tikrųjų yra gili konfrontacija tarp didžiausių pasaulio ekonomikų, kai antroji ekonomika meta iššūkį pirmajai. Ši frazė bus su mumis dar penkerius metus", — tiki Varnholtas.

"Manau, kad pasaulio ekonomika, Federalinio rezervo pirmininko Jerome'o Powell'o žodžiais, yra "gera vieta", nepaisant visų sukrėtimų. Neatsimenu nė metų be sukrėtimų, jie visada būna. Apskritai pasaulio ekonomikoje matau daugiau stiprių pusių nei silpnų", — pridūrė agentūros pašnekovas.

Spalio pabaigoje Kinijos valstybės tarybos pirmininko pavaduotojas Liu He, JAV iždo sekretorius Steven'as Mnuchin'as bei JAV prekybos atstovas Robert'as Lighthizer'is telefoninio pokalbio metu susitarė panaikinti paukštienos eksporto iš JAV į Kiniją draudimą.

Tarp Kinijos ir JAV jau 16 mėnesių vyksta "prekybos karas". Šalys ne kartą nustatė ir padidino prekybos muitus viena kitos prekėms.

Prekybos ginčas tarp didžiausių pasaulio ekonomikų padarė didelę įtaką bendram ekonomikos augimui. Tikimasi, kad pirmoji šalių prekybos susitarimo dalis bus pasirašyta šį mėnesį.

Tegai:
muitai, prekybos karas, Kinija, JAV