Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas, archyvinė nuotrauka

Peskovas: Europoje vis dar slepiasi daug teroro išpuolių Rusijoje dalyvių

(atnaujinta 14:13 2019.12.12)
Rusijos prezidento atstovas patikslino, kad tie asmenys gauna leidimus gyventi kitose šalyse ir gauna jų pilietybę, vaikšto tarp paprastų žmonių, ir daugelio jų atžvilgiu atliekami tyrimai, kad būtų išduoti Rusijai

VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Daugelis kruvinų Rusijos Federacijos teroro išpuolių dalyvių vis dar slepiasi Europoje, imamasi tyrimo veiksmų, siekiant, kad jie būtų išduoti Rusijai, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos prezidento atstovą Dmitrijų Peskovą.

"Vis dar slepiasi daug žmonių, įsitraukusių į teroro išpuolius, jų organizavimą ir žmogžudystes per kruvinus įvykius Kaukaze. Kaip ir anksčiau, daugelis tokių žmonių slepiasi Europoje", — sakė jis žurnalistams.

Jis patikslino, kad jie gauna leidimus gyventi kitose šalyse ir gauna jų pilietybę, vaikšto tarp paprastų žmonių, ir daugelis jų yra tiriami, kad būtų išduoti Rusijai.

"Paprastai tokie sąrašai neskelbiami. Darbas yra suplanuotas pagal įstatymų normas", — pridūrė Peskovas, atsakydamas į klausimą, kodėl valdžia nepraneša, kur slepiasi tokie žmonės.

Ketvirtadienį Rusija, remdamasi abipusiškumo principu, pripažino du Vokietijos ambasados Rusijos Federacijoje darbuotojus persona non grata. Jiems liepta per septynias dienas išvykti iš šalies, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija. 

Į Rusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Vokietijos ambasadorius Geza Andreas von Geyr ir jam pareikštas protestas dėl nepagrįsto Vokietijos vyriausybės 2019 metų gruodžio 4 dieną priimto sprendimo paskelbti du Rusijos ambasados ​​Berlyne darbuotojus nepageidaujamais asmenimis dėl Gruzijos piliečio nužudymo Vokietijos sostinėje.

Tą pačią dieną Berlyno prokuratūra paskelbė sulaikanti įtariamąjį, kuris, pasak jos, tariamai buvo 49 metų rusas. Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad Rusija, reaguodama į nepagrįstus ir nedraugiškus Vokietijos veiksmus, buvo priversta imtis atsakomųjų priemonių. Tyrimą Vokietijos Federacinėje Respublikoje šiuo metu vykdo generalinis prokuroras.

Rusija ne kartą kreipėsi į Vokietiją su prašymu išduoti sprogimo Maskvos metro organizatorių, kuris buvo nužudytas praėjusių metų rugpjūtį Berlyne, tačiau sulaukė supratimo, antradienio vakarą Paryžiuje surengtoje spaudos konferencijoje sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jis taip pat pareiškė, kad Berlyne nužudytas Gruzijos pilietis buvo kovotojas, vienas iš sprogimo Maskvos metro organizatorių. Prezidentas pridūrė, jog Rusija "padarys viską, kad tai išsiaiškintų ir padėtų kolegoms iš Vokietijos".

Peskovas anksčiau pabrėžė, kad nužudymo Berlyne byla nėra susijusi su Rusijos valstybe ir oficialiomis įstaigomis. Jis ryžtingai atmeta "bet kokį ryšį tarp šio įvykio, šios žmogžudystės ir oficialios Rusijos".

Žmogžudystė Berlyne

Rugpjūčio mėnesį Berlyno Moabi rajone buvo nušautas keturiasdešimtmetis Gruzijos pilietis. Po kelių dienų įtariamasis buvo sulaikytas. Prokuratūra pareiškė, kad tai yra 49 metų Rusijos pilietis, pas kurį rastas ginklas, kuriuo buvo įvykdyta žmogžudystė.

Kaip rašė žurnalas "Spiegel", tyrėjai mano, kad tai buvo užsakyta žmogžudystė, o užsakovai galėjo būti nusikalstamo pasaulio atstovai ar užsienio valstybės žvalgyba.

Vėliau tame pačiame leidinyje buvo paskelbta medžiaga, kurioje teigiama, kad įtariamasis gali būti Rusijos specialiųjų tarnybų agentas. Straipsnio autoriai padarė tokią išvadą remdamiesi tuo, kad jo vardo, kuris nurodytas vizos gavimo dokumentuose, neva nėra Rusijos duomenų bankuose, o paso numeris nurodo Vidaus reikalų ministeriją, kuri "rengė dokumentus GRU karinės žvalgybos pareigūnams".

Vokietijos vyriausybės atstovas Štefenas Zeibertas teigė, kad valdžia "atkreipė dėmesį į žiniasklaidos pranešimus".

Tegai:
nusikaltėliai, teroristai, Vokietija, Rusija, Dmitrijus Peskovas
Koronavirusas

JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos

(atnaujinta 16:36 2020.07.07)
Anot Antonijaus Gutereso, dabar sunku pasakyti, kuria kryptimi juda pasaulis, tačiau jis ragina daryti viską, kas įmanoma, ir pasiruošti blogiausiam

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijas Guteresas švedų leidiniui "Aftonbladet" papasakojo apie du scenarijus, kurie laukia pasaulio po koronaviruso pandemijos.

Pirmasis, optimistinis variantas, reiškia, kad šalys susitvarkys su esama padėtimi. Šiaurės šalys parengs sėkmingą atkūrimo planą, o besivystančioms bus teikiama pagalba.

Tuo pačiu metu Guteresas išreiškė viltį, kad koronaviruso vakcina pasirodys per devynis mėnesius ir bus prieinama visiems. Jo manymu, jei įvykiai vystysis tokiu būdu, o ekonomika pradės atsigauti, tada po dvejų ar trejų metų pasaulis galės grįžti į normalią padėtį.

Jei valstybės nekoordinuos savo veiksmų, galimas pesimistinis scenarijus, mano JT generalinis sekretorius. Jo nuomone, atsiras naujų viruso protrūkių, o padėtis besivystančiose šalyse blogės.

Ši tikimybė taip pat įmanoma, kai prasideda nuožmi konkurencija dėl vakcinos ir ji tiekiama šalims, kurios turi daugiau ekonominių galimybių.

"Jei šis scenarijus išsipildys, pamatysime, kaip auga segregacija, populizmas ir ksenofobija", — pabrėžė jis.

Be to, jo manymu, tokiu atveju kiekviena šalis gyvens savarankiškai, o pasaulis nesugebės susivienyti ir spręsti bendras problemas.

Dėl to, perspėja generalinis sekretorius, gali kilti visuotinė depresija, kuri truks mažiausiai 5–7 metus, kol bus suformuota "nauja norma".

Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Пресс-служба мэрии Москвы

Anot jo, dabar sunku pasakyti, kuria kryptimi juda pasaulis, tačiau jis ragina daryti viską, kas įmanoma, ir pasiruošti blogiausiam. Pandemija turėtų parodyti, kad elgesį reikia pakeisti, o atsiskyrimas dabar yra pavojingas visiems, pažymi generalinis sekretorius.

Jis įsitikinęs, kad susidoroti su globaliais sunkumais įmanoma tik padedant stipresnėms visuotinio valdymo ir tarptautinio bendradarbiavimo institucijoms, kurių metodai, jo manymu, turėtų būti peržiūrėti, kad JT ir jos organai, Pasaulio bankas, TVF ir regioninės organizacijos glaudžiau bendradarbiautų.

JT generalinis sekretorius paragino pasaulio vadovus susivienyti, kad būtų išspręstos taikos problemos ir suteikta galimybė tarptautinėms organizacijoms veikti. Tai, pasak jo, leis "sėkmingai išlaikyti didžiausią mūsų laikų išbandymą".

Koronavirusinės infekcijos pandemija COVID-19 išplito beveik visame pasaulyje. Naujausiais PSO duomenimis, iš viso yra 11,4 milijono užsikrėtusių žmonių, iš kurių 534 tūkstančiai mirė. Daugiausia atvejų JAV, Brazilijoje ir Indijoje.

Tegai:
JT Generalinė Asamblėja, Antonio Guterresas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkas priėjo prie netikėtų išvadų apie koronaviruso kilmę
Siekiama intensyvesnio Lietuvos ir Lenkijos regioninio bendradarbiavimo
Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Naujas dugnas. Zacharova pažymėjo žodžio ir žiniasklaidos laisvės žlugimą JAV

(atnaujinta 15:58 2020.07.07)
Ji pažymėjo, kad JAV yra draudžiama sakyti dalykus, "kurie vakar buvo viešai prieinami ir nekėlė jokių abejonių"

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Žodžio laisvės ir žiniasklaidos laisvės sąvokos visiškai sunaikintos JAV, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova internetinėje konferencijoje, kurią surengė MIA "Rossija segodnia".

"Mes matėme žlugimą, matėme, kaip žlugo viskas, kas metams bėgant [JAV — Sputnik] tariamai įgavo formą, kuri buvo pasiūlyta visam pasauliui kaip pavyzdys — niekas tiesiog neveikia, tiesiog sugriuvo. Ir jiems vertėtų pradėti kelią į save iš naujo, įskaitant žiniasklaidos laisvės, žodžio laisvės, žurnalistų teisių apsaugos ir apskritai supratimo, kas yra žodžio laisvė, sferoje", — RIA Novosti cituoja Zacharovą.

Ji pažymėjo, kad JAV yra draudžiama sakyti dalykus, "kurie vakar buvo viešai prieinami ir nekėlė jokių abejonių".

"Matome filmų, knygų draudimą, paminklų, kurie buvo Amerikos simboliai, nugriovimą", — pridūrė ji.

Anot jos, atsižvelgiant į finansinę, informacinę ir žiniasklaidos galią infrastruktūros srityje bei didžiulį finansų ir infrastruktūros poveikį pasaulio žiniasklaidai, "tai taip pat turės pasekmių — dar tiesiog neatėjo pražūtinga banga, bet pasauliui dar teks tai patirti".

"Tiesą sakant, nesu tikra, kas yra geriau, o kas blogiau — problemos, kurios pasireiškia veidmainyste, visiškos ar idealios laisvės stoka, arba visiškas bet kokių pamatų žlugimas", — padarė išvadą Marija Zacharova.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
žiniasklaida, Rusija, JAV, Marija Zacharova
Dar šia tema
"Estijos stiliaus žodžio laisvė — grėsmė žiniasklaidai": apie "Sputnik Estija" situaciją
Latvijos nacionalinė žiniasklaidos taryba uždraudė transliuoti septynis RT kanalus
Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kokia partija gali laimėti Seimo rinkimus

(atnaujinta 17:27 2020.07.07)
Apklausa vyko birželio 18–26 dienomis. Joje dalyvavo daugiau nei tūkstantis Lietuvos gyventojų

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Didžiausią šansą laimėti Seimo rinkimus, jei jie vyktų dabar, turėtų opozicinė partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai". Apie tai praneša TASS su nuoroda į "Spinter tyrimų" apklausą.

Kad patektų į Seimą, partijai reikia surinkti mažiausiai 5 procentus balsų, rinkimų blokui — 7 procentus. Konservatoriai galėtų gauti 16,4 proc.

Antroje vietoje buvo valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kurios rezultatas — 12,9 proc. 8,8 proc. respondentų balsuotų už socialdemokratų partiją, 5,2 proc. — už Darbo partiją. Penktoje vietoje liko Liberalų sąjūdis, kuris gautų penkių procentų palaikymą.

Tuo tarpu 16,7 proc. respondentų nebalsuotų. Dar 18,1 proc. respondentų neapsisprendė dėl savo favoritų.

Apklausa vyko nuo birželio 18 iki 26 dienos, joje dalyvavo daugiau nei tūkstantis žmonių.

Seimo rinkimai Lietuvoje vyks spalio 11 dieną. Atsižvelgiant į galimą antrąją koronaviruso pandemijos bangą, imamasi priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Visų pirma svarstoma galimybė rengti balsavimą internetu.

Tegai:
Seimo rinkimai
Dar šia tema
Lietuvos Seimas baigė pavasario sesiją